Gönderen Konu: saçlarim ekime hazir mi ? daha beklesem mi ?  (Okunma sayısı 387 defa)

Muro66

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
saçlarim ekime hazir mi ? daha beklesem mi ?
« : 10 Ekim 2022, 13:50:16 »
Selam arkadaslar,

aralik baslangici saçimi ektirme niyetindeydim lakin farkli yerlerden aldigim bilgilerle kafamda büyük soru isareti olustu.

35 yasindayim, kronik rahatsizliklarim var, agir ilaçlar kullaniyorum ve "normalde" saç dökulmem onlara bagli degil. 

2 sene önce minoxidil e basladim, ve ilk basta toparlasa bile son 1 sene hiç faydasi yoktu, ve 4 ay önce birden biraktim, dökülecek dökülsün diyerekten.

fabrikada çalisiyorum ve kask kullaniyorum , her gun olmasada arada sirada mecbur takiyorum, o yuzden bu seneki tum izin gunlerimi sen sonunda kullanip, saç ekiminden sonra greftlerimi 1 ayliginada olsa koruma altina almak istedim.

ense kismimda saçlarim tuhaf bir sekilde çikiyor, alt kismi sanki kellesiyormus gibi , ozel bir kamera ile baktirdim saçlar yerinde ama kisa kisa kirilmis vaziyette bir türlü neden geldigini bualamadim.

donör bölgemde zayif oldugu için , ekim yapmadan güçlendirmek için , mezoterapiye basladim. 1 seans yaptim , 2 hafta sonra 1 seans daha var, ve 1 ay sonra bir seans daha.

Asuman hanim ekimden önce saçi güçlendirmek gerek diyor, haklida. fakat Sahin Celik , eger gelmeden mezoterapi falan yaparsaniz, sonucunuz yaniltili olur , önce dökülen dökülsün sonra ekim yapin diyor, ve o da hakli !

yani ne yapacagimi sasirdim, bir yönden bu sene tam tatilimde ayarli, donör bolgemi de güclendiriyorum , simdi yapayim diyorum.  diger taraftan 6 ay sonra dökülecek saçlarim döküldügunde bu sefer pisman olacagim. ve baska bir tedirginlik  donör bölgem daha kötülesirse bu sefer poku yerim  :'(

sizlere resimlerimi paylasiyorum, ilk resimler trastan 3 hafta sonra,  son resimler trastan 2 gun sonra .  bu arada saçlarim ayni bebek saçi gibi oldu , yumusak ve acayip yaglaniyor bu neyin belirtisi ?  fikrinizi paylasirsaniz benimle memnun olurum.

Muro66

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: saçlarim ekime hazir mi ? daha beklesem mi ?
« Yanıtla #1 : 10 Ekim 2022, 13:51:56 »
1. resim kesimden 2 hafta sonra , digerleri kesimden sonra

Muro66

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 11 Ekim 2022, 09:37:32 »
merhaba arkadaslar, güncelliyorum, degerli yorumlarinizi bekliyorum insaAllah

such

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 11 Ekim 2022, 10:06:39 »
minoxidili günde kaç kez kaçarfıs kullandınız,bir de hangi markaydı?

Muro66

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 11 Ekim 2022, 10:26:42 »
gunde 2 kez kullandim, %5 lik .markasi Alopexy (yurtdisi )

Kemal88

• Full Member
« Yanıtla #5 : 11 Ekim 2022, 13:10:14 »
hocam geçmiş olsun. finasterid düşündünüzmü? ayrıca tahminimce retrograd alopesiye sahipsiniz.
Rogaine Foam Minoxidil %5 - Akşamları
Finasterid 1MG - Günlük
Dermaroller 1 MM - Haftada 1
Vitamin Takviyeleri- Günlük
Life Changing

Muro66

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 11 Ekim 2022, 13:12:19 »
Tesekkurler usta, retrograd alopecie hiç duymamistim biraz arastirayim.  Finasterid hiç denemedim çünkü yan etkileri çok korkutucu

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 11 Ekim 2022, 15:42:38 »
Saç ekimi yaptırabilirsin ama kendi saçların incelmiş ve dökülmen devam ediyor
Yani olası bir saç ekiminde sonra gene saçlarında dökülme devam eder

Finasterid ancak güçlendirir tabi hastalığın ne bilmiyorum bu ilacı kullanman uygun olur mu bu durumda onuda bilmiyorum onu doktorunla konuşmalısın

Saç ektir ama kendi saçlarını güçlendir derim
Global Moderator

Muro66

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 11 Ekim 2022, 15:50:38 »
peki ne tavsiye edersin Hintell abi ,  ekimden önce güçlendirmekmi yoksa ekimden sonrami ?

Kemal88

• Full Member
« Yanıtla #9 : 11 Ekim 2022, 16:17:06 »
yan etkileri tabikide mevcuttur doğrudur tabi abi ama saçları tutmanın yolu finasteriddir.
bu arada ben yaklaşık 1.5 yıldır kullanıyorum yan etki yaşamadım kişiden kişiyi değişir size fin kullanın demiyorum ama gerekde var.
Rogaine Foam Minoxidil %5 - Akşamları
Finasterid 1MG - Günlük
Dermaroller 1 MM - Haftada 1
Vitamin Takviyeleri- Günlük
Life Changing

Muro66

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 11 Ekim 2022, 16:20:54 »
anliyorum kardesim tavsiyelerini dikkatle dinliyorum. lakin bu finasteridi en son çare olarak görüyorum , elinde sonunda yolumuz birlesecek onuda biliyorum

Facebook Twitter Instagram