Gönderen Konu: Hazır ürünler içerik sorunsalı  (Okunma sayısı 275 defa)

Virtüöz

• Hero Member
Hazır ürünler içerik sorunsalı
« : 25 Nisan 2022, 02:39:34 »
Aklıma gece gece birşey takıldı.Ya biz bu losyondur, şampuandır, serumdur, yağdır cart curt kullanırken içeriğine bakıyoruz ya ulan bu firmalar %kaç oranında koyduğunu yazmıyor.Minoxidil ve procapili ayrı tutalım hadi.Diyelim ki bir şampuan alıcaz içeriğinde şu var bu var diyorlar.Ula varda koca kazana bunun kaçta kaçını koyuyor acaba? 1ml de var demek oluyor 500ml de var demek.Hiç birimiz ne kadar koyulduğunu bilmiyoruz.Eee... o zaman napıcaz? Bir başka örnek veriyim saw palmetto içerikli serum düşünün.Bu adam %99 su ile şişelemediği ne malum? Oranını bilmediğimiz ürünlere para bayılıyoruz.Bence içerik kısımlarına % kaç oranında eklendiği yazılmalı.Yoksa ne fayda görüceğimiz bellimi?

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Hazır ürünler içerik sorunsalı
« Yanıtla #1 : 25 Nisan 2022, 03:29:56 »
 eski tarihlerde bir saç sitesine ilaç işinde yonetici idi galiba o tarz bişidi siz içine konulanların tam konulduğunumu sanıyorsunuz demişti.diyelim maddeler kondu ilaç 10 liraya satılıyor içeriğinin masrafı sadece 20 lira yazmıştı.sallıyorlar koymuyorlar demişti.ilaç sektoru dunyada en fazla paranın donduğu 3.sektor diyordu
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 25 Nisan 2022, 08:05:03 »
içindekiler kısmına içerikler içindeki miktara göre sıralanarak yazılır, mesela şampuanlarda su en baştadır. istediğin etken sonlardaysa geçmiş olsun. bu tarz ürünlerin çoğu para tuzağı. çok şey beklememek lazım
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 25 Nisan 2022, 12:59:34 »
içindekiler kısmına içerikler içindeki miktara göre sıralanarak yazılır, mesela şampuanlarda su en baştadır. istediğin etken sonlardaysa geçmiş olsun. bu tarz ürünlerin çoğu para tuzağı. çok şey beklememek lazım

Onu bende bir yerde okumuştum.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 25 Nisan 2022, 13:00:46 »
eski tarihlerde bir saç sitesine ilaç işinde yonetici idi galiba o tarz bişidi siz içine konulanların tam konulduğunumu sanıyorsunuz demişti.diyelim maddeler kondu ilaç 10 liraya satılıyor içeriğinin masrafı sadece 20 lira yazmıştı.sallıyorlar koymuyorlar demişti.ilaç sektoru dunyada en fazla paranın donduğu 3.sektor diyordu

Aynen işte bende öyle düşünüyorum.Bu adamlar içeriğine %0.01 bile koysa koydu sayılıyormu sayılıyor.Düzenleme gelmeli en az şu kadar % katılmalı diye.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 25 Nisan 2022, 13:03:53 »
 onu koyarlarsa maliyeti ilactan pahalı oluyormuş
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

titanic5

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 25 Nisan 2022, 13:50:26 »
Evet % olarak belirtilse güzel olurdu

Bunun yerine içeriğin sıralamasına bakmamız lazım sanırım

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 25 Nisan 2022, 17:20:41 »
  ilaç işi dünyada paranın donduğu 3.sektor.paranın donduğu her sektorde sevimliluk olur .kaçınılmaz.

Facebook Twitter Instagram