Gönderen Konu: 18 yaş saçlarımın durumu nedir ?  (Okunma sayısı 442 defa)

UMERIS

• Jr. Member
  • **
18 yaş saçlarımın durumu nedir ?
« : 19 Ekim 2022, 18:42:45 »
Selamlar. saçlarım Haziran ayından beri duştayken avuç avuç dökülüyordu, son 2 3 haftadır dökülme azaldı gibi. B12 hapı kullanıyordum onu da geçen haftalarda bitirdim. saçlarım da görebildiğiniz bir anormallik var mı ? ön kısımların mı açılıyor ? yapmamı önerdiğiniz bir şey var mı acaba ?

UMERIS

• Jr. Member
  • **
Ynt: 18 yaş saçlarımın durumu nedir ?
« Yanıtla #1 : 20 Ekim 2022, 08:00:28 »
arkadaşlar cevap verebilecek yok mu ?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 20 Ekim 2022, 08:39:37 »
Saçlarında hafif seyrelme var
18 yaşındasın bu yaşlar erkeklik için hormonların en hızlı çalıştığı yaşlar genetik dökülmeyi en aktif hale getirip saçları hızla dökebileceğin yaşlar

Şu an için yaşın itibari ile pek yapabileceğin bir durum yok

Kafandaki yağı daha iyi temizlemek için dht yağını yani hormon salınımlarını
Haftada 2 kere ketorol şanpuan kullanabilirsin
Vitamin eksikliğin varsa b12 doktora gidip kan testi yaptırarak öğrnemip takviye alabilirsin
Ve saçın ihtiyacı olan vitaminlere sahip priorin gibi vitamin desteği alabilirsin

Bunların dışında artık durum 24 25 yaşlarında değerlendirirsin
Global Moderator

UMERIS

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 20 Ekim 2022, 08:44:37 »
hocam telogen effluvium olabilir mi ? daha devam eder mi ? B12 eksevimli B12 aldım bitti zaten o. çok kötü bir durum var mı şuan ?

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 21 Ekim 2022, 22:40:11 »
Saçlarında çok kötü bir durum yok önlerde seyreklik var hafiften bir kan testi yaptır ondan sonrasında masaj ve ignelemeye başlayıp yavaşlatmayı denemelisin bencede yaşın itibari ile şu an bir etken kullanmanı bende önermem
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

UMERIS

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 21 Ekim 2022, 22:56:14 »
Saçlarında çok kötü bir durum yok önlerde seyreklik var hafiften bir kan testi yaptır ondan sonrasında masaj ve ignelemeye başlayıp yavaşlatmayı denemelisin bencede yaşın itibari ile şu an bir etken kullanmanı bende önermem

abi onun farkındayım şükür. ilaçlar için en az 2 yıl daha var diye düşünüyorum abartı bir şey olmadığı sürece. ben kan testi yaptırdığımda B12 eksik çıkmıştı dediğim gibi, bana bir hap verildi sonra kullandım 1 ay ve bitti. şuan şöyle bir durum var duşta eskisi kadar dökülmüyor yani daha da az fakat ne kadar yağlanırsa o kadar çok dökülüyor mesela. bir de sanki saçlarımın yoğunluğu azalmış gibi hissediyorum henüz kısa diye mi psikolojik olarak öyle hissediyorum bilemedim.

Facebook Twitter Instagram