Gönderen Konu: Yaş 26’ya doğru saçlarımın durumu  (Okunma sayısı 606 defa)

cerkes

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Yaş 26’ya doğru saçlarımın durumu
« : 11 Aralık 2023, 21:37:48 »
Selamun aleyküm herkese bir kaç ay sonra 26 olucam ve dökülme durumum aşağıdaki gibi.
Baba tarafı seyrek saça sahip benim gibi, anne tarafında dayımın saçlar sağlam. Doktora hiç gitmedim ama dökülmemin genetik+egzama kaynaklı olduğunu düşünüyorum. 22 yaşımın sonuna doğru başladı dökülme.

Şakaklar açık olması rahatsız etmiyor hatta seviyorum bile ama tepe bölgesi rahatsız ediyor. Şu an ekim düşünmüyorum, medikal olarak bir öneriniz, yorumunuz varsa beklerim. Herkese sağlıklı günler

2. Foto arkadan görünüş

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Yaş 26’ya doğru saçlarımın durumu
« Yanıtla #1 : 11 Aralık 2023, 21:46:06 »
 a.s. finsteride ve saç masajı.yaptırabilliosan prp mezo igf falan.dermoller egzamalı deriyi ne yapar bilemem ondan yazmadım
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

cerkes

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 11 Aralık 2023, 21:51:35 »
a.s. finsteride ve saç masajı.yaptırabilliosan prp mezo igf falan.dermoller egzamalı deriyi ne yapar bilemem ondan yazmadım

Prp ve mezo cidden işe yarıyor mu ? Onu da araştırdım fakat sonuçları kişiden kişiye göre değişiyor sanırım. Eğer cidden işe yarama ihtimali varsa deneyebilirim.

Egzamayı da vichy dercos ile kontrol altına aldım gibi fakat deri hala hassas. Diğer önerileriniz için de teşekkür ederim

cerkes

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 11 Aralık 2023, 21:52:45 »

Bu arada egzama tedavisine başladıktan sonra diplerde küçük küçük saçlar çıkmaya başladı fakat uzar mı bilmiyorum. Bu konu hakkında bilginiz var mı?

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 11 Aralık 2023, 21:53:38 »
 kişiden kişiye değişiyor.kaliteli yerin yapmasıda onemli.seyrek saçlarda etkili kalınlaşmadan dolayı.finsteride masa dene yetmezse onları dusunursun rica.
 kucuk saçlar uzarmı bilmiom
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

cerkes

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 11 Aralık 2023, 21:57:43 »
kişiden kişiye değişiyor.kaliteli yerin yapmasıda onemli.seyrek saçlarda etkili kalınlaşmadan dolayı.finsteride masa dene yetmezse onları dusunursun rica.
 kucuk saçlar uzarmı bilmiom

Tamamdır teşekkür ettim

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 12 Aralık 2023, 09:11:54 »
Finastreid+minox ve kaliteli bir mezoterapi. 1 senede 3 ayda bir mezo ve 1 sene sonunda duruma göre ekim
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

cerkes

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 13 Aralık 2023, 02:38:21 »
Finastreid+minox ve kaliteli bir mezoterapi. 1 senede 3 ayda bir mezo ve 1 sene sonunda duruma göre ekim

Teşekkür ederim tavsiye için

TruFet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 14 Aralık 2023, 11:01:13 »
dermaroller benim egzamaya iyi geliyor, en az 1 hafta kesiyor. bu arada siz tedavide neler kullaniyorsunuz egzama icin
  • Yaşınız 18
  • Medikal Tedavi fin ve minoxidil kirkland karisim (ml başınan 0.15 mg fin) , dermapen haftada 1 0.75mm , 2 günde bir 1.25 mg fin, tentürdiyot

cerkes

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 16 Aralık 2023, 04:04:59 »
dermaroller benim egzamaya iyi geliyor, en az 1 hafta kesiyor. bu arada siz tedavide neler kullaniyorsunuz egzama icin

başta ketoral kullanmıştım iyi gelmişti fakat sonrasında saçlara zarar vermeye başladı ve bıraktım.
şimdi vichy dercos yeşil haftada 2 gün, diğer günler de biodermanın yeşil şampıanını kullanıyorum. bi de başta probiyotik aldım, eczacı egzamanın bağırsakla ilgili olabileceğini de söyledi. süt içmeyi de kestim. şuanlık iyi gibi arada kaşınıyor sadece. kabuklanmalar gitti ama

Facebook Twitter Instagram