Gönderen Konu: Sizce AKL fiyatı doğru mu?  (Okunma sayısı 770 defa)

atoutlemonde

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Sizce AKL fiyatı doğru mu?
« : 02 Aralık 2022, 11:52:56 »
Herkese merhaba,

Benim uzun zamandır saç ekimi için görüşmediğim klinik kalmadı. En son AKL kliniğe karar kılmak üzereydim. Ben yurtdışında yaşadığım için görüşmeleri annem yapıyordu. Annem telefondan whatsapp üzerinden resimlerimi atıp fiyat bilgisi istedi. Ona kök hücre + saç ekimi 27bin tl dendi. Sonra benim aklıma yattı daha detaylı bilgi almak için ben bu sefer kendi numaramla yazdım ve annemin attığı resimlerin aynısını attım. Bu sefer bana sadece saç ekimi 37 bin tl teklif ettiler. Sonra anneme böyle teklif ettiniz bana niye bu kadar diye sorunca whatsapptan arayıp konuşarak açıklamak istediler. Dediklerine göre onlara yabancı numaradan yazınca devlet ben yabancı olduğum için daha çok vergi alıyormuş bu ekstra ücret vergi olarak onlardan kesiliyormuş. Eğer başvuruyu annemin yani türk numarasıyla yaparsam yine aynı ücreti teklif edeceklerini söylediler. Ama benim aklıma yatmadı. Eğer göz göre göre bu kadar rahat yalan söylüyorlarsa isterse dünyanın en iyi saç ekimi olsun salak yerine konulup bıçak altına yatmam. İllaki her klinikte yalanlar oluyor. Ama bu biraz fazla geldi bana. Doğru olma ihtimaline karşı size sormak istedim. Böyle bir şey var mı?
Şimdiden teşekkürler

Aang

• Full Member
  • Daha güzel günlere.
Ynt: Sizce AKL yalan mı söylüyor?
« Yanıtla #1 : 02 Aralık 2022, 12:44:00 »
Dostum Kök hücre tedavisi benim düşünceme göre çok gereksiz bir tedavi. bundan 4-5 yıl önce bu makineleri getirdiklerinde hiç satamadılar ve alan firmaların ellerinde kaldı. Bu yüzden piyasaya yeni saç ekim tedavisi olarak kök hücre tedavisi adı altında bir giriş yaptılar.

Sağlık Bakanlığı yaptığı son gelişmelerden sonra Sağlık Turizmini kontrolü amaçlı bütün hastaların kayıt altına alınması üzerine çalışmalar yaptı. Bu turizm için teşvikler bile sağlandı. Bunlardan 1 tanesi gelirinin %50sini beyanname üzerinden indirim sağlanılarak teşvik veriyor. Bu da senden geliri ne kadar fazla ise o kadar KDV indirimi sağlayarak cebe para indirilmesi daha fazla olacak. Bu yüzden senin fiyatın ile yurt dışı fiyatı farklı olabiliyor.

Senin fiyatının arasında uçurum farkı ise tamamen kar amaçlı olmuş. yurt dışından geliyor diye fazla fazla fiyat vermişler. Bu durumu sorgulaman da gayet yerinde olmuş.

atoutlemonde

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Sizce AKL yalan mı söylüyor?
« Yanıtla #2 : 02 Aralık 2022, 15:39:05 »
Dostum Kök hücre tedavisi benim düşünceme göre çok gereksiz bir tedavi. bundan 4-5 yıl önce bu makineleri getirdiklerinde hiç satamadılar ve alan firmaların ellerinde kaldı. Bu yüzden piyasaya yeni saç ekim tedavisi olarak kök hücre tedavisi adı altında bir giriş yaptılar.

Sağlık Bakanlığı yaptığı son gelişmelerden sonra Sağlık Turizmini kontrolü amaçlı bütün hastaların kayıt altına alınması üzerine çalışmalar yaptı. Bu turizm için teşvikler bile sağlandı. Bunlardan 1 tanesi gelirinin %50sini beyanname üzerinden indirim sağlanılarak teşvik veriyor. Bu da senden geliri ne kadar fazla ise o kadar KDV indirimi sağlayarak cebe para indirilmesi daha fazla olacak. Bu yüzden senin fiyatın ile yurt dışı fiyatı farklı olabiliyor.

Senin fiyatının arasında uçurum farkı ise tamamen kar amaçlı olmuş. yurt dışından geliyor diye fazla fazla fiyat vermişler. Bu durumu sorgulaman da gayet yerinde olmuş.

Anladım hocam teşekkürler bilgiler için. Yani ben yabancı numarayla kayıt yapınca zaten karda oluyorlar vergi indirimiyle. Buna rağmen benden daha fazla para istediler ve üstüne sağlık bakanlığı bizden daha çok para kesiyor diye tam tersini söylediler. Sinirlenmemek elde değil. Hadi yabancıyım diye zengin sanabilirler daha fazla para isteyebilirler, her ne kadar yanlış da olsa alıştık artık ama kuyruklu yalan atıp karşındakini aptal yerine koymaya ne gerek var? Ben bunların tavsiye edeceği ekim şekline güvenip bu kadar kritik kararı nasıl verecem. Para kazanacam diye etik, iş ahlakı, güvence gibi kavramlardan ne kadar çok uzaklaşmışlar.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Sizce AKL fiyatı doğru mu?
« Yanıtla #3 : 02 Aralık 2022, 22:26:52 »
Bir çok saç ekim merkezi yurt dışı fiyatı euro yani euro kazanıyorsan ona göre fiyat oluyor
Türkiyede yaşayanlara farklı
Yurt dışından gelenlere farklı

Global Moderator

atoutlemonde

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 02 Aralık 2022, 22:44:45 »
Bir çok saç ekim merkezi yurt dışı fiyatı euro yani euro kazanıyorsan ona göre fiyat oluyor
Türkiyede yaşayanlara farklı
Yurt dışından gelenlere farklı

Hintell hocam yazdıklarımı okumadınız herhalde. Ben ona çok takılmadığımı belirttim zaten. Bana dedikleri şey eğer yabancı numarayla yazarsam onlara, sağlık bakanlığı saç ekim merkezinden daha fazla para kesiyor. Bu yaptıkları açıklamadan şikayet ediyorum ben.

JFKennedy

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 02 Aralık 2022, 23:47:59 »
Hocam tum klinikler boyle yalan atmakda ozgur yok yurtdisinda yasiyorsan soyle yok boyle gibisinden yani kisacasi eger ki yurtdisinda yasayip trde birsye yaltiracajsaniz ozel sektorde kesinlikle yurtdisindan bahsedmemelisiniz ilerisi icin bi oneri👍🏼
  • Yaşınız 25

Aang

• Full Member
  • Daha güzel günlere.
« Yanıtla #6 : 03 Aralık 2022, 10:05:10 »
Dilin kemiği yok arkadaşım bu işler artık bir turizm sektörü haline getirilmiş durumunda maalesef kim kimden ne koparırsa bu vaziyette oluyor.

atoutlemonde

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 03 Aralık 2022, 11:13:09 »
Hocam tum klinikler boyle yalan atmakda ozgur yok yurtdisinda yasiyorsan soyle yok boyle gibisinden yani kisacasi eger ki yurtdisinda yasayip trde birsye yaltiracajsaniz ozel sektorde kesinlikle yurtdisindan bahsedmemelisiniz ilerisi icin bi oneri👍🏼

Evet hocam. Onun farkındayım. O yüzden ilk annem yazıyor fiyat alana kadar yurtdışında okuduğumdan bahsetmiyor. Ben de annem fiyat aldıktan sonra yazdım. Aynı resimleri attım. Annem de ismimi soyismimi söylemişti zaten onlara. Bundan dolayı beni tanırlar diye düşünüp onun üzerine yazmıştım. Ama tanımadılar işte.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 03 Aralık 2022, 15:30:15 »
Evet hocam. Onun farkındayım. O yüzden ilk annem yazıyor fiyat alana kadar yurtdışında okuduğumdan bahsetmiyor. Ben de annem fiyat aldıktan sonra yazdım. Aynı resimleri attım. Annem de ismimi soyismimi söylemişti zaten onlara. Bundan dolayı beni tanırlar diye düşünüp onun üzerine yazmıştım. Ama tanımadılar işte.

Eğer yurt dışında yaşamıyorsan sadece okuyorsan yurt dışı vatandaşı değilsen o zaman sorun olmaz tr fiyatı olur ama sen yurt dışında yaşayıp oranın vatandaşıysan çoğu merkezin fiyatı euro
Global Moderator

Ferhat Durmuş

• Full Member
« Yanıtla #9 : 09 Aralık 2022, 12:21:14 »
yurt dışı geleneler için otl konaklama veya sonrasında kullanılacak ürünler için paket fiyatlarıda veriliyor ya belki böyle bir şey olabilir mi ama yurt dışından gelenlere euro üzrinden fiyat veriliyor. tüm merkezler böyle şuan

atoutlemonde

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 09 Aralık 2022, 17:31:22 »
yurt dışı geleneler için otl konaklama veya sonrasında kullanılacak ürünler için paket fiyatlarıda veriliyor ya belki böyle bir şey olabilir mi ama yurt dışından gelenlere euro üzrinden fiyat veriliyor. tüm merkezler böyle şuan

Malesef. Paket,otel,ürün falan yoktu. Sadece saç ekimi. Hatta daha önce olan kök hücre tedavisi bile dahil değildi. Öyle bir şey olsa zaten nedne bu sefer daha pahalı fiyat verdiniz diye sorduğumda sağlık bakanlığı daha çok para kesiyor diyeceklerime öyle derlerdi.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 10 Aralık 2022, 13:38:00 »
Dostum ona buna takılma net yurt dışından gelenlere tüm merkezler euro fiyatı söyler yani yerliye göre daha pahalı ama sen orda yaşamıyor sadece okuyor tc vatandaşıysan sadece bunu belirt
Global Moderator

Murat_T

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 11 Aralık 2022, 22:33:38 »
Hintell hocam yazdıklarımı okumadınız herhalde. Ben ona çok takılmadığımı belirttim zaten. Bana dedikleri şey eğer yabancı numarayla yazarsam onlara, sağlık bakanlığı saç ekim merkezinden daha fazla para kesiyor. Bu yaptıkları açıklamadan şikayet ediyorum ben.

Açıklamaları yanlış olmuş size katılıyorum bu konuda ama tr de çalışan her ekim merkezi bunu yapıyor gurbetçilere iki misli fiyat çekiyorlar gene size az söylemişler  :)

Facebook Twitter Instagram