Gönderen Konu: Yaş 35 - Saç ekimi için uygun muyum?  (Okunma sayısı 572 defa)

Rozyy

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Yaş 35 - Saç ekimi için uygun muyum?
« : 05 Aralık 2022, 01:15:23 »
Merhaba Arkadaşlar,
35 yaşındayım ve saçlarım yaklaşık 6-7 senedir dökülüyor. Ailemdeki erkeklerin tamamında ciddi saç problemi var. Ailedeki büyüklerin saçlarını (genetik durumları) ve devam eden mevcut dökülmeyi  göz önünde bulundurunca bendeki dökülmenin yakın zamanda bitmeyeceğini düşünüyorum.  Dökülme başlamadan önceki saçlarımı düşününce şu andaki saçlarım durumu canımı sıkıyor ve saç ektirmek istiyorum. Forumun da yardımıyla yoğun bir araştırma içerisindeyim. Kafamdaki merkezleri de üçe düşürdüm aslında fakat bugün merkezlerden bir tanesi dökülmeniz tamamlansın sonra ekelim dedi. Ben de gerekli olması durumunda ilerleyen zamanlarda donör bölgem de uygun olursa 2. ekimi düşünebileceğimi söylememe rağmen ekilenlerin ve mevcut olanların zarar görmemesi için şiddetle dökülme tamamlansın sonra ekelim dediler. Fotoğraflarımı da ekliyorum. İşim gereği ocak ayında ektirmem gerekiyor. Sizlerin değerleri görüş ve tavsiyelerinizi merak ediyorum. Tavsiyeleriniz üzerine bu hafta içi son kararımı vereceğim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Yaş 35 - Saç ekimi için uygun muyum?
« Yanıtla #1 : 05 Aralık 2022, 01:36:06 »
donör de iyi bir saç alımı yapan merkez seçersen 3 ekim rahat sorunsuz çıkar ama dandik bir alım yapan merkez seçersen
1 kerede bu donör bölgesını maffeder

çizdiğim alan incelmiş dökülme devam ediyor
finasterid kullanırsan ektir toparlar yeni çıkanlarla çok sık bir saçın olur
Global Moderator

Rozyy

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 05 Aralık 2022, 01:51:15 »
Hintell hocam, öncelikle yorumun ve tavsiyen için teşekkür ederim. Donör bölgesi kullanımı benim en büyük korkularımdan biri. Aklımda üç tane merkez var (Asuman, Medeks ve Şahin Çelik) sadece bir tanesi maksimum sayıda kökle ekim yapıyor, maks kök alımı belki donörü yorabilir diye o merkezi eleyebilirim. Finasterid kullanıma yan etkilerinden dolayı biraz mesafeli bakıyorum. Finasterid kullanmazsam ektirmek için dökülmenin bitmesini beklemeli miyim sence?

Rozyy

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 05 Aralık 2022, 01:51:53 »
donör de iyi bir saç alımı yapan merkez seçersen 3 ekim rahat sorunsuz çıkar ama dandik bir alım yapan merkez seçersen
1 kerede bu donör bölgesını maffeder

çizdiğim alan incelmiş dökülme devam ediyor
finasterid kullanırsan ektir toparlar yeni çıkanlarla çok sık bir saçın olur

Hintell hocam, öncelikle yorumun ve tavsiyen için teşekkür ederim. Donör bölgesi kullanımı benim en büyük korkularımdan biri. Aklımda üç tane merkez var (Asuman, Medeks ve Şahin Çelik) sadece bir tanesi maksimum sayıda kökle ekim yapıyor, maks kök alımı belki donörü yorabilir diye o merkezi eleyebilirim. Finasterid kullanıma yan etkilerinden dolayı biraz mesafeli bakıyorum. Finasterid kullanmazsam ektirmek için dökülmenin bitmesini beklemeli miyim sence?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 05 Aralık 2022, 03:18:29 »

3 merkez de gereken saç miktarı kadar ekim yapıyor hocam fiyat performansa göre 3 ekim merkezide kaliteli

saçlarınızda incelme var dökülme devam edecek saç ektrince dökülme hızlanır ekilenler çıkar kendi saçlarınız dökülür bu seferde ekim başarısız dersiniz
o yüzden bence gerekiyor ama kullanmak senin elinde olan bir şey ben duruma göre doğrusunu yazarım kişiler uygular ya da uygulamaz
Global Moderator

pisikletadam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 06 Aralık 2022, 00:05:25 »
hem merkez seçimlerinize hemde dökülme durumu ve bulunduğunuz yaşa bakılırsa iyi sonuç alma ihtimaliz yüksek bence tereddüt etmeden ekim yaptırabilirsiniz hocam.

Rozyy

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 06 Aralık 2022, 01:05:51 »
3 merkez de gereken saç miktarı kadar ekim yapıyor hocam fiyat performansa göre 3 ekim merkezide kaliteli

saçlarınızda incelme var dökülme devam edecek saç ektrince dökülme hızlanır ekilenler çıkar kendi saçlarınız dökülür bu seferde ekim başarısız dersiniz
o yüzden bence gerekiyor ama kullanmak senin elinde olan bir şey ben duruma göre doğrusunu yazarım kişiler uygular ya da uygulamaz

Hintell hocam, sizce finasterid'i devamlı mı kullanmalıyım? Finasterid veya başka bir blocker kullanıp bırakınca dökülmenin hızlandığıyla ilgili bir kaç yazı okumuştum.

Rozyy

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 06 Aralık 2022, 01:09:41 »
hem merkez seçimlerinize hemde dökülme durumu ve bulunduğunuz yaşa bakılırsa iyi sonuç alma ihtimaliz yüksek bence tereddüt etmeden ekim yaptırabilirsiniz hocam.

Yorumun için çok teşekkür ederim hocam, özellikle Asuman Ekim Merkezi çok ağır basıyor. Umarım hepimiz istediğimiz sonuçlara kavuşuruz (veya ektirenlerimiz kavuşmuştur).

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 06 Aralık 2022, 17:35:49 »
Öncelikle hoşgeldiniz foruma. İlgili, bilgili forumdaşlar ile fikir paylaşmak daha iyi oluyor.

Yaşınız da donörunuz da ekime çok uygun. Merkez seçimleriniz de başarılı. Ekim oncesi ekim sonrası dogru hazırlar ve süreçler ile çok hoş bir sonucunuz olacaktır.

Peki beklemelimisiniz ? Aslında 35 + üstü dökülme baya azalıyor, ama dökülme devam ediyor.

Şöyle ki ya ekim yaptırıp, takviye konusunda kulağınızın ustune yatacak tevekkül edeceksiniz... ya da araştırmalarızı kuvvetlendirip - eger mantıklı gelirse - ekim ve finas kullanımı yapıp garantiye daha yakın sonuç alacaksınız.

Ama dilerim en güzeli, en sağlıklısı olur sizin adınıza...

Rozyy

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 08 Aralık 2022, 01:15:09 »
Öncelikle hoşgeldiniz foruma. İlgili, bilgili forumdaşlar ile fikir paylaşmak daha iyi oluyor.

Yaşınız da donörunuz da ekime çok uygun. Merkez seçimleriniz de başarılı. Ekim oncesi ekim sonrası dogru hazırlar ve süreçler ile çok hoş bir sonucunuz olacaktır.

Peki beklemelimisiniz ? Aslında 35 + üstü dökülme baya azalıyor, ama dökülme devam ediyor.

Şöyle ki ya ekim yaptırıp, takviye konusunda kulağınızın ustune yatacak tevekkül edeceksiniz... ya da araştırmalarızı kuvvetlendirip - eger mantıklı gelirse - ekim ve finas kullanımı yapıp garantiye daha yakın sonuç alacaksınız.

Ama dilerim en güzeli, en sağlıklısı olur sizin adınıza...

Öncelikle tavsiyeler için teşekkür ederim hocam. Daha önce saç ekimi yapan veya bu konulara az da olsa ilgisi olan arkadaşlarımın bir çoğu biraz daha beklesen, biraz daha dökülse sonra ektirsen diyorlar fakat ben bu ocak ayında ektirme taraftarıyım. Muhakkak ki ekim merkezinin de bir takım tavsiyeleri veya direktifleri olacaktır. Artık ekim sonrasında bu tavsiyeleri ya kulak arkası edeceğim ya da finas veyahut da ne öneriliyorsa kullanacağım.
Bu arada bu dht blockerları kullanmayı bırakınca dökülme hızlanıyor mu? Dht engelleyicileri kullanımı bırakınca, saç hız bir şekilde başlamadan önceki haline geri dönüyor diye birkaç yazı okumuştum. Doğru mu? Bilginiz var mı?

kellim

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 08 Aralık 2022, 03:15:46 »
Alternatiflerden biri Asuman ise gerisi tefarruattir
  • Ekim Merkezi ismi medeks
medeks

Rozyy

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 11 Aralık 2022, 10:51:34 »
Arkadaşlar, Asuman Hair Transplantta karar kıldım, br aksilik olmazsa Ocak ayının başında orada ektireceğim.

Facebook Twitter Instagram