Gönderen Konu: Sizce sac ekimi icin uygun muyum , nasil planlamaliyim ? yas 29,5  (Okunma sayısı 1677 defa)

tesla1757

• Full Member
Merhaba dostlar,

Sizce ekim icin uygun muyum ? Cok fazla birsey beklemiyorum 18 yasindaki sacimi de beklemiyorum, sadece aynaya baktigimda kafamdaki aciklik beni rahatsiz ediyor. Saniyorum on cizgi cidden onemli perspectif icin. Zaten yanlari ve arkalari full 1 kesiyorum ama gozum one gidiyor hep. Muhtemelen bu tum diger insanlar da da vardir.

Sibel Ulusan hanim ile iletisime gectim , 4000-6000 graft onerdi, Asmed ekime uygun olmadigimi soyledi , Serkan Aygin dan haber bekliyorum. Ama lokasyondan dolayi Sibel Hocayi dusunuyorum cunku Izmir civarinda ailemin evi(yurtdisinda yasiyorum, 3 haftalik tatilde gelip bu ise bi adim atmak istiyorum) Cunku kafamda hep acaba sorusu var

Fotolar tam isigin altinda ve yan/enseler 0 nodan 1 hafta sonra.

Simdiden cok tesekkurler dostlar

tesla1757

• Full Member
Ynt: Sizce sac ekimi icin uygun muyum , nasil planlamaliyim ? yas 29,5
« Yanıtla #1 : 06 Ağustos 2021, 13:19:11 »
foto ek, toplu nasil ekleyecegim bulamadim tek tek ekliyorum

tesla1757

• Full Member
« Yanıtla #2 : 06 Ağustos 2021, 13:20:05 »
foto 3

Vio

• Full Member
« Yanıtla #3 : 06 Ağustos 2021, 14:05:56 »
Merhaba dostlar,

Sizce ekim icin uygun muyum ? Cok fazla birsey beklemiyorum 18 yasindaki sacimi de beklemiyorum, sadece aynaya baktigimda kafamdaki aciklik beni rahatsiz ediyor. Saniyorum on cizgi cidden onemli perspectif icin. Zaten yanlari ve arkalari full 1 kesiyorum ama gozum one gidiyor hep. Muhtemelen bu tum diger insanlar da da vardir.

Sibel Ulusan hanim ile iletisime gectim , 4000-6000 graft onerdi, Asmed ekime uygun olmadigimi soyledi , Serkan Aygin dan haber bekliyorum. Ama lokasyondan dolayi Sibel Hocayi dusunuyorum cunku Izmir civarinda ailemin evi(yurtdisinda yasiyorum, 3 haftalik tatilde gelip bu ise bi adim atmak istiyorum) Cunku kafamda hep acaba sorusu var

Fotolar tam isigin altinda ve yan/enseler 0 nodan 1 hafta sonra.

Simdiden cok tesekkurler dostlar

Donör tepeden aşağı çok inmiş ekime aslında çok uygun bir alan yok tecrübeli üyeler yorum yapacaktır ama tepeye girmeden ön profili değiştirmek adına ön çizgiyi böyle geri alarak ön ortaya ekim yaptırabilirsin 4000 grefte o açıklığın yarısı kapanır ancak sadece tepeye 4000-5000 gerekir o işe girmenizi tavsiye etmem.
  • Ekim Tarihi: -28.04.21
  • Ekim Merkezi ismi -Asuman Hair
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Finasterid1mg /Biotin 5000/Solgar Vm2000

tesla1757

• Full Member
« Yanıtla #4 : 06 Ağustos 2021, 14:40:30 »
Cok saol yorumun icin , aynen ilk dedigin bolgeyi dusunuyorum tepeyi sonra dusunurum. yani biraz daha iyi gorunse bana yetecek ama deger mi emin degil onun icin bi danismak istedim ustadlara.
Benim kafa biraz buyuk oldugu icin acik alanda fazla oluyor , donor alani da . Tecrubeli dostlarin yorumunu beklyorum

tesla1757

• Full Member
« Yanıtla #5 : 10 Ağustos 2021, 00:42:36 »
Dostlar ben finasterid kullanma taraftari degilim su acidan, bende artik pek sac kalmadi dokulecek diye dusunuyorum , ille de kullanmam gerekir mi ? Kullanmassam yeni ekilen saclara etikisi olur mu ?

Bu arada haftaya Sibel Hoca ile gorusmem var , kafam yatarsa ins ameliyati olacagim. Degerli yorumlarinizi bekliyorum

Münir

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 10 Ağustos 2021, 01:48:34 »
norwood 6 olmanız kötü ama kafa yapınız tepeden küçük gibi geldi bana bence ekimle iyi sonuç alabilirsiniz bu yüzden.
yeterki doğru merkeze karar verin.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 10 Ağustos 2021, 02:31:30 »
Ekim yaptıracaksanız tepeye girmeyin
Sibel hanımı düşünüyorsanız da kendisine de belirtin tepeye girmesin
Bu sekilde bir planlama sizin için en doğrusu

Ekilen saç tellerini güçlendirmek içinde finasterid sizin için gerekli zaten uygun bir aday değilsiniz en azından şansınızı yükseltin çünkü donör telojen saç teli ile doludur.
Sonra nedem olmadı demeyin.

Bu ekimi yapan risk alır beklentiniz fazla olmasın

Bunun dışında saç ekimine uygun bir aday değilsiniz
Global Moderator

tesla1757

• Full Member
« Yanıtla #8 : 10 Ağustos 2021, 08:38:05 »
norwood 6 olmanız kötü ama kafa yapınız tepeden küçük gibi geldi bana bence ekimle iyi sonuç alabilirsiniz bu yüzden.
yeterki doğru merkeze karar verin.

Tesekkur ederim yorumunuz icin, benim kafam ince uzun yapida heralde ondan tepe kismi cm2 az olaiblir bilmiyorum ekim yerinde onu daha iyi hesaplarlar . hakli olabilirsiniz. Fotograftan belki de pek duzgun belli olmuyordur

tesla1757

• Full Member
« Yanıtla #9 : 10 Ağustos 2021, 08:43:54 »
Ekim yaptıracaksanız tepeye girmeyin
Sibel hanımı düşünüyorsanız da kendisine de belirtin tepeye girmesin
Bu sekilde bir planlama sizin için en doğrusu

Ekilen saç tellerini güçlendirmek içinde finasterid sizin için gerekli zaten uygun bir aday değilsiniz en azından şansınızı yükseltin çünkü donör telojen saç teli ile doludur.
Sonra nedem olmadı demeyin.

Bu ekimi yapan risk alır beklentiniz fazla olmasın

Bunun dışında saç ekimine uygun bir aday değilsiniz

Ustad tesekkur ederim senin yorumun onemli

Risk alir derken ekilip tam dolu istenen sonuc alamama riski mi yoksa suan ki goruntunun bozulmasi gibi birsey mi ? Ben zaten alistim 1 numara kesmeye yani beklentim hic yuksek degil acikcasi ha ama iste donor bolgesi izleri fln veya baska olasi komplikasyonlar diyorsan onlari da acar misin rica etsem ?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 10 Ağustos 2021, 12:42:58 »

Ustad tesekkur ederim senin yorumun onemli

Risk alir derken ekilip tam dolu istenen sonuc alamama riski mi yoksa suan ki goruntunun bozulmasi gibi birsey mi ? Ben zaten alistim 1 numara kesmeye yani beklentim hic yuksek degil acikcasi ha ama iste donor bolgesi izleri fln veya baska olasi komplikasyonlar diyorsan onlari da acar misin rica etsem ?

Malzeme zayıflığından dolayı iyi bir sonuç olmama riski sadece bu
Global Moderator

tesla1757

• Full Member
« Yanıtla #11 : 10 Ağustos 2021, 13:07:07 »
Malzeme zayıflığından dolayı iyi bir sonuç olmama riski sadece bu

Tesekkur ederim ustad, saniyorum suan ki halinden yine de iyi olur diye dusunuyorum

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 10 Ağustos 2021, 13:23:29 »
Hocam anladığım kadarıyla beklentiniz çok yüksek değil, ekime pek uygun değilsiniz asmed de belirtmiş zaten bunu ama şansınızı denemek istiyormuşsunuz gibi gördüm sizi.
Saç ekimi biraz riskli bir iş çünkü hiç olmadı saçları kısa tutarım diyorsunuzdur belki ama donör bölgeden alım olacağı icin bu sefer de donör bölge sırıtabilir. Sibel hanım donöru iyi kullansa da donör bölge zayıf olduğu icin risk teşkil ediyor.

Beklentiniz yüksek olmadığı icin bence de maksimum hintell in belirttiği alana Ekim yaptırın. Tepeye hiç girmeden, ön çizgi de çok aşağıda olmadan.

tesla1757

• Full Member
« Yanıtla #13 : 10 Ağustos 2021, 13:47:08 »
Hocam anladığım kadarıyla beklentiniz çok yüksek değil, ekime pek uygun değilsiniz asmed de belirtmiş zaten bunu ama şansınızı denemek istiyormuşsunuz gibi gördüm sizi.
Saç ekimi biraz riskli bir iş çünkü hiç olmadı saçları kısa tutarım diyorsunuzdur belki ama donör bölgeden alım olacağı icin bu sefer de donör bölge sırıtabilir. Sibel hanım donöru iyi kullansa da donör bölge zayıf olduğu icin risk teşkil ediyor.

Beklentiniz yüksek olmadığı icin bence de maksimum hintell in belirttiği alana Ekim yaptırın. Tepeye hiç girmeden, ön çizgi de çok aşağıda olmadan.

Aynen hocam beni ozetlemissiniz, tepeye girmeyi dusunmuyorum. Ileride ikinci ekim ile dusunebilirim. dedigin gibi suan tek on ve ve orta bolumu dusunuyorum.

Evet donor bolgesinin siritma ihtimali var, valla ne diyeyim sansimi denemek istiyorum dedigin gibi. cunku hic girmesem heralde acaba nasil olurdu diye hep kendime sorucam gibi geliyor.

Sibel Hocayla zaten bu donor u sorucam kisa kesince ne kadar siritir, kac mm de siritmaz dalan diye. Eger ki hoca benim icimi ferahlatirsa yaptiririm eger ki riske degmez se bu ise girmem .

Yukari da bir arkadas deginmis, benim kafa yapim biraz sivri yani cm2 si kucuk olabilir totalde, onu da sorucam hoca ya . Belki de ben kendimi avutuyorumdur :)

ASmed uygun degilsiniz dedi evet, ama mesela Serkan Aygin ile gorustugumde 2 ekim yapilmasi gerektigini, ilk ekimde 4000 ikinci ekimde 3000 toplam 7000 gerektigini yazdilar sakal ile beraber.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #14 : 10 Ağustos 2021, 16:17:28 »
Bence hiç ekim işine bulaşmayın. Henüz 30 yaşındasınız ve donörünüzü güçlendirip ekim yaptırsanız ve başarılı da olsa ilerleyen yıllarda ilacı keseceğiniz için yine ekim alanında çıkan saçlarda dökülme olma ihtimali var. Sakalınız güçlü olsa sakal destekli bir ekim düşünün derdim ama fotoğraflardan belli olduğu kadarıyla sakal stoğunuzda çok yeterli gözükmüyor. Ekim yapıldıktan sonra başarı sağlanamazsa pek ekim yaptırdım ama olmadı deme şansınız olmuyor yani ciddi bir işlem. Kişisel fikrim ekim yaptırmamanız yönününde. Ben sizin yerinizde olsam ekim yaptırmaz, o riski almazdım.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Facebook Twitter Instagram