Gönderen Konu: Saç ekimi için uygun muyum? Yorumlarinizi bekliyorum!  (Okunma sayısı 1165 defa)

maestro

• Yeni üye
  • *
Merhabalar,

26 yaşındayım ve yaklaşık 7 yıldır saçlarım dökülüyor. Şimdiye kadar ilaç takviyesi almadım ve yan etkilerinden korktuğum için almak da istemiyorum.
Saçlarım ince ve donör bölgemde de maalesef seyrelme var. Saçları 3 numaraya vurduğumda net belli oluyor (son resim); saçlar uzayınca ama gayet iyi kapanıyor o bölge.
Sac ekiminden beklentim, doğal bir saç çizgisi ve şakak bölgesinin küçülmesi. Saçlar çok gür olmasa da olur.

Sizce kaç grefte ihtiyacım var ve donör + sakaldan ne kadar greft çıkar benden? Ayrıca dökülme tipi ve donör kaliteme göre hangi merkezi önerirsiniz?

Şimdiden yorumlarınız icin teşekkür ederim. 

maestro

• Yeni üye
  • *
Ynt: Sac ekimi planlama önerileriniz, yas 26
« Yanıtla #1 : 28 Şubat 2021, 16:00:41 »
...
« Son Düzenleme: 01 Mart 2021, 14:31:15 Gönderen: maestro »
  • Yaşınız 26

maestro

• Yeni üye
  • *
Ynt: Saç ekimi için uygun muyum? Yorumlarinizi bekliyorum!
« Yanıtla #2 : 01 Mart 2021, 23:26:46 »
Kimse yorum yapmayacak mi?  :-\
  • Yaşınız 26

Jeu

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 02 Mart 2021, 00:11:45 »
Ön bölgede tüy şeklinde çok fazla saçınız var ya fin kullanıp  ekim işini 2 3 sene ertelersiniz ya da ön bölgeye 3000- 3500 greft ekim yaptırıp var olan saçlarınızı tedavilerle korursunuz size kalmış

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 02 Mart 2021, 00:26:34 »
Dostum selam, bence açıklığın gayet iyi, ortalama 4000-4500 greft ile önden ortaya kadar sık bir ekim yapılır, güzelde sonuçlanır, Önde kalan saçlar zaten yokmuş/dökülücekmiş gibi sayılır, kurtarılacak bişey kalmamış zaten. Kulak üstü ise iyi durumda, bence oraya gerek yok, daha estetik olsun istersenizde ufak bi sıkılaştırma da yapılabilir, fazla gerilememiş onada gerek yok bence boşuna greftinizden olmayın.

Geri kalan tepe bölgesini koruyarak ikinci ekimi yıllarca ertelebilirsiniz. Merkez olarak da biçok başarılı merkez var, forumu biraz gezin az çok isimlere aşina olursunuz.

Az çok ön çizginizde belli zaten kalan minyatür saçlarınızdan belli oluyor, bunları medikal tedaviler ile güçlendirmek mümkün ancak çok uğraşmanız gerek, medikal çözümü vertex için kesinlikle yapmalısınız ekim ile beraber götürürseniz hem zamandan kazanırsınız hemde süreç tamamlandığında genel olarak iyi bir görünüm elde edersiniz.

Eğer biran önce ektirmek istemiyorsanızda önce kan değerlerine baktırıp eksik vitaminleri tamamlayıp daha sonrada bi 6 ay kadar fin kullanıp sonra ekim yaptırıp 6-12 ay kadar daha kullanırsanız çok daha sağlıklı sonuç elde edersiniz. Maddi açıdan sıkıntınız yok ise vertex için farklı tedavilerde var, fazla dökülme ilerlemediği durumlarda botoks/iğneleme/dutasteride mezoterapisi yaptırılabilir.
« Son Düzenleme: 02 Mart 2021, 00:35:09 Gönderen: Farques »

maestro

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 02 Mart 2021, 19:42:00 »
degerli yorumlarınız icin çok teşekkür ederim  |-onayisareti-|
  • Yaşınız 26

Hasann06

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 02 Mart 2021, 23:52:29 »
ekim zamanınız gelmiş fakat saç telleriniz ince doğru bir planlama ve iyi bir ekim merkezinde güzel sonuç alabilirsin hocam.

maestro

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 04 Mart 2021, 14:59:09 »
Yorumun icin teşekkür ederim Hasan.

su ana kadar 3 merkez ile irtibata geçtim. biri sadece ön bölgeye 3000 greft, digeri ön ve ortaya 3500, digeri de ön ve orta bölgeye 4000-4500 greft (500-800 sakaldan) önerdi.
ileride ikinci bir ekimin kacinilmaz olduguna dair hepsi hemfikirdi.
bundan dolayı ilk ekimimde mümkün olduğu kadar az greft kullanilmasini istiyorum ki, ileride ikinci ekim icin yeterince donör kapasitem olsun.
kafami karistiran şey, saclarımın ince oldugunu varsayarak, acaba 3000-3500 greftlik bir ilk ekimin memnun edici bir sonuc getirebilir mi?
resimlere baktiginizda, sadece ön bölgeye mi ekilmesini veya hem öne hem ortaya mi ekilmesini tavsiye edersiniz?
daha net bir görüntü icin yarin berbere gittikten sonra saçların kısa haliyle yeni resimler ekleyebilirim.

yorumlariniz icin şimdiden teşekkür ediyorum. iyi günler  :)
  • Yaşınız 26

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 04 Mart 2021, 17:44:36 »
Saç ekimine uygunsun kardeşim ama tepeyi sonraya bırak

Global Moderator

hyperKel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 05 Mart 2021, 01:34:42 »
Yorumun icin teşekkür ederim Hasan.

su ana kadar 3 merkez ile irtibata geçtim. biri sadece ön bölgeye 3000 greft, digeri ön ve ortaya 3500, digeri de ön ve orta bölgeye 4000-4500 greft (500-800 sakaldan) önerdi.
ileride ikinci bir ekimin kacinilmaz olduguna dair hepsi hemfikirdi.
bundan dolayı ilk ekimimde mümkün olduğu kadar az greft kullanilmasini istiyorum ki, ileride ikinci ekim icin yeterince donör kapasitem olsun.
kafami karistiran şey, saclarımın ince oldugunu varsayarak, acaba 3000-3500 greftlik bir ilk ekimin memnun edici bir sonuc getirebilir mi?
resimlere baktiginizda, sadece ön bölgeye mi ekilmesini veya hem öne hem ortaya mi ekilmesini tavsiye edersiniz?
daha net bir görüntü icin yarin berbere gittikten sonra saçların kısa haliyle yeni resimler ekleyebilirim.

yorumlariniz icin şimdiden teşekkür ediyorum. iyi günler  :)

önden ortaya kadar (kesinlikle kendi saçlarının yoğun olan kısımlarına es geçerek) yaklaşık 3500 greftlik bir ekim eğer çıkış başarısı yüksek olursa bence seni memnun eder dostum .evet saçların ince telli ama iyi bir yerde ektirirsen olumlu sonuç alma olasılığın yüksek.
ekim merkezinin başarısı direkt olarak alacağın sonucu belirleyecektir bana göre tr de en fazla on ekim merkezi falan çıkar senin gibi saçı olupta iyi sonuç alabilecek olan bazı merkezlerdede belki şansına iyi sonuç alabilirsin.

maestro

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 05 Mart 2021, 16:04:06 »
degerli yorumlarınız icin çok teşekkür ederim.
ben de ön ve orta bölge icin 3500 greftlik bir ekimin en dogrusu olacagini düşünüyorum.
3-4 tane merkezle daha görüştükten sonra nihai karar verip burada konu açarım insallah.
kararı verecek kisi ben olsam da, her türlü merkez/doktor öneriniz benim icin çok degerli olur.
hepinize iyi günler dilerim   :)

• Yaşınız 26

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 05 Mart 2021, 21:20:20 »
 ilaç kullanmayacaksan en ondekileride ekimde gitti say.mantıklı olan 2 ye bölüp ektirmek ama 2 kerede beklemek zor oluyor ben olsam ilaçla güçlendirip çok sayıda ektiririm.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

maestro

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 07 Mart 2021, 16:45:07 »
teşekkür ederim emekli kel.

ilk ekimimi Allah'ın izniyle bu yaz gerçekleştirecegim. O zaman 27 yaşına girmiş olacağım, ekim icin iyi bir yas oldugunu düsünüyorum.
Konuştuğum merkezle 3500 greftlik bir ekimin uygun olacağına karar verdik (ön ve kismen orta bölge icin).
Burada konu açıp hepinizle sürecimi paylaşirim insallah. Ileriki yillarda cok büyük ihtimal ikinci bir ekim daha gerekecek.
Finasterid takviyesinin ne kadar etkili ve muhtemelen de gerekli oldugunu bilmeme rağmen, olası yan etkilerinden dolayı kesinlikle almak istemiyorum.

• Yaşınız 26

Facebook Twitter Instagram