Gönderen Konu: Saç ekimine uygun muyum? Nasıl bir ekim planlamalıyım?  (Okunma sayısı 2806 defa)

tuncik61

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Merhabalar herkese,

1)30
2)Yaklaşık 8 sene önce ilk açılmalar başladı
3)Son iki yılda orta bölgem tamamen açıldı. Agresif bir dökülmem var.
4)Saç dökülmesi orta kısımdan başladı
5)ilaç kullanmadım hiç. son iki yıldır sebamed saç dökülmesine karşı şampuanı kullanıyorum. Dermatologa gittim erkek tipi dökülme demişti. Bu arada ben osteoporoz hastasıyım. Bu nedenle calcimax, d-colefor, devit 3, dodex b12 ilaçları alıyorum.
6)Kısa ve uzun saçlı hali fotoğrafları mı atıyorum. Donör bölgem nasıl sizce?

Sormak istediğim hangi yöntemle ekim daha iyi olur bana? Kanal mı kalem mi?
Üç tane yerle görüştüm. Kinyas hair'e daha yakınım. Norwood 7 gibi ekim yapılacağını, iki ekimin daha uygun olduğunu ve ilk ekimde önler yoğun orta sık arka taraf az olacak şekilde bir planlama yapılabileceğini söylediler. 5000-5500 greft alınabileceğini söylediler. Saç ekim sonrası da prp yapılmasını önerdiler.

Sizlerin düşüncelerin nelerdir? Biraz daha saçlarımın dökülmesini beklemeli miyim? Kinyas hair ilgili forumdaki yazıları okudum. Genelde iyi yorumlar gördüm, tabi bu iş birazda şans işi.
Teşekkür ederim şimdiden

Ozannn

• Full Member
Ynt: Saç ekimine uygun muyum? Nasıl bir ekim planlamalıyım?
« Yanıtla #1 : 16 Ocak 2023, 09:33:52 »
Kinyas Haire saç ektirip iyi alan arkadaşlar var evet, ben de görmüştüm sonuçlarını. Ancak Norwood 7 olmayı beklemek bana çok mantıklı gelmedi. Norwood 5 6 7 lerin sonuçları, özellikle 6 ve 7 lerin, çok tatmin edici olmuyor çünkü. O konudan emin olamadım, NW 7 olunca donorunuz de zayıflayabilir sonuçta.

tuncik61

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 16 Ocak 2023, 19:30:44 »
Teşekkür ederim cevabınız için. Önümüzdeki Mart civarı yaptırmayı düşünüyorum.

Bu arada @Hintell hocam ve diğer arkadaşların görüşleri nelerdir?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 13 Şubat 2023, 00:55:49 »
ön frontal bölgede çok seyrek açıklık fazla o yüzden iki ekim gerekiyor
çizdiğim sınıra kadar önden başlayıp çizgiye kadar 1 ekim
sonra 1 sene sonra duruma göre tepeye bakarsınız
Global Moderator

tuncik61

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 13 Şubat 2023, 01:03:14 »
merhaba hintell hocam,
teşekkür ederim cevabınız için.
Sormak istediğim bir soru da, ilerde daha fazla açılma olabileceğini düşünerek biraz daha beklemeli miyim? Yoksa içime sinen bir yerde şimdi birinci saç ekimini gerçekleştirmeli miyim? Bir de hangi yöntem ile (DHI/FUE) saç ekimi yapılırsa benim saç tipime daha uygun olur?
selamlar.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 13 Şubat 2023, 01:49:38 »
yeterince açılmış zaten ektirmelisin artık
dhı de fue dir

slit yada inplanter pen

fark etmez önemli olan kimin hangi tekniği başarılı kullanıp ekim yaptığıdır
Global Moderator

tuncik61

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 13 Şubat 2023, 02:11:46 »
yeterince açılmış zaten ektirmelisin artık
dhı de fue dir

slit yada inplanter pen

fark etmez önemli olan kimin hangi tekniği başarılı kullanıp ekim yaptığıdır

Teşekkürler hintell hocam

Muribab

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 14 Şubat 2023, 15:38:36 »
Hintell dinle henüz onu dinleyip hata yapanı görmedik dinleyen her zaman kazanır

Hietzsche

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 15 Şubat 2023, 23:14:02 »
merhaba hintell hocam,
teşekkür ederim cevabınız için.
Sormak istediğim bir soru da, ilerde daha fazla açılma olabileceğini düşünerek biraz daha beklemeli miyim? Yoksa içime sinen bir yerde şimdi birinci saç ekimini gerçekleştirmeli miyim? Bir de hangi yöntem ile (DHI/FUE) saç ekimi yapılırsa benim saç tipime daha uygun olur?
selamlar.

daha ne kadar açılacak hocam açılan açılmış  :)

tuncik61

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 16 Şubat 2023, 01:31:07 »
Hintell hocamı dinleyeceğim :)
Evet çok açıldı :(
Ya aslında problem şu tam bir yere ısınıyorum ancak bazı olumsuz yorumlar görünce tereddütüm oluyor. Tabi ki her merkezin olumsuz süreçler yaşadığı ekimler oluyor, bunun da farkındayım.

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 16 Şubat 2023, 17:02:55 »
Saç ekimine gayet uygunsun.

İki ekim planın mantıklı. Eğer ikinci ekime kadar saçları korumak adına takviyelerimi güzelce kullanırım diyorsan bir an önce ektirmende sorun yok kardeşim.

Gözlemlediğim kadarıyla tekniğin bir önemi yok. Önemli olan iyi bir ekim merkezi.

Şimdiden hayırlı olsun ekimin, ektirince haber edersin  |-nazarboncugu-|

Trevor

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 16 Şubat 2023, 22:59:02 »
dr kinyasın ekimlerini iyi araştırdınmı dostum  bu işler aceleye gelmiyor malesef .

tuncik61

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 18 Şubat 2023, 00:39:52 »
Saç ekimine gayet uygunsun.

İki ekim planın mantıklı. Eğer ikinci ekime kadar saçları korumak adına takviyelerimi güzelce kullanırım diyorsan bir an önce ektirmende sorun yok kardeşim.

Gözlemlediğim kadarıyla tekniğin bir önemi yok. Önemli olan iyi bir ekim merkezi.

Şimdiden hayırlı olsun ekimin, ektirince haber edersin  |-nazarboncugu-|

Teşekkür ederim. Evet ekim yaptıracağım ama merkezi iyi araştırmakta fayda var. Ekim olduktan sonra da burada başlık açacağım.

tuncik61

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 18 Şubat 2023, 00:48:21 »
dr kinyasın ekimlerini iyi araştırdınmı dostum  bu işler aceleye gelmiyor malesef .

Dürüst olmak gerekirse ilk başta direkt dr kinyas’a gitmeyi düşünüyordum. Ama sonra formu okudum ve olumsuz yorumları gördüm. Özellikle jiv kullanıcı isimli arkadaşın ekim sürecinde verdikleri sözü tutmamaları beni düşündürdü. İlaveten ön hat çizgisi konusunda çok iyi yorumlar almamışlar. Dolayısıyla iyice araştırıp karar vereceğim ve bizzat gidip konuşacağım.

İlaveten formu her okuduğumda yeni bir şeyler öğreniyorum. Örneğin, ön hat kısmına kulak arkasındaki tekli greftlerin kullanılmasının başarı oranın artıracağını.

30 bin liralık bütçem var tabi bunun içine mezoterapi ve prp seanslarının da dahil olmasını isterim. Dr kinyas,medeks,backtohair, aklklinik, neohairplus ile görüşeceğim. Sizin önerebileceğiniz başka klinikler varsa lütfen söyleyin. Açıkçası tek tek görüşüp acele etmeden karar vermek en iyisi. Artık iyice araştırıp Eylül sonunda yaptırmayı düşünüyorum. Hatalı bir karar vermektense biraz daha bekleyebilirim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 18 Şubat 2023, 17:06:11 »
Dürüst olmak gerekirse ilk başta direkt dr kinyas’a gitmeyi düşünüyordum. Ama sonra formu okudum ve olumsuz yorumları gördüm. Özellikle jiv kullanıcı isimli arkadaşın ekim sürecinde verdikleri sözü tutmamaları beni düşündürdü. İlaveten ön hat çizgisi konusunda çok iyi yorumlar almamışlar. Dolayısıyla iyice araştırıp karar vereceğim ve bizzat gidip konuşacağım.

İlaveten formu her okuduğumda yeni bir şeyler öğreniyorum. Örneğin, ön hat kısmına kulak arkasındaki tekli greftlerin kullanılmasının başarı oranın artıracağını.

30 bin liralık bütçem var tabi bunun içine mezoterapi ve prp seanslarının da dahil olmasını isterim. Dr kinyas,medeks,backtohair, aklklinik, neohairplus ile görüşeceğim. Sizin önerebileceğiniz başka klinikler varsa lütfen söyleyin. Açıkçası tek tek görüşüp acele etmeden karar vermek en iyisi. Artık iyice araştırıp Eylül sonunda yaptırmayı düşünüyorum. Hatalı bir karar vermektense biraz daha bekleyebilirim.

evet o konu gerçekten düşündürücü hem revize söylenip üstüne iki katı para istemek demek güle güle demek bu kadar iyi merkez varken

30 bin için

şahin çelik
medeks
ahmet tosun

düşünülebilir bence araştırıp
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2023, 12:31:19 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram