Gönderen Konu: Minox'u bırakmalı mıyım?  (Okunma sayısı 995 defa)

taxidriver

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Minox'u bırakmalı mıyım?
« : 16 Aralık 2022, 22:49:46 »
Herkese merhaba, 2 ay sonra 18 yaşına giriyorum yani kısaca 18 yaşındayım diyebiliriz. Saçlarımın ön kısmında dökülme sorunum var. Temmuz ayının sonundan beri düzenli olarak ilk 2 ay sabah akşam 5 fıs, sonrasında saçları yapış yapış yapması gibi sebeplerden dolayı her akşam 8 fıs olacak şekilde minoxidil kullandım. Hiç atlamadan her gün düzenli bir şekilde kullanmama rağmen saçlarımda gözle görülür bir fark gözlemleyemedim. Hem maddi yükünden dolayı hem de son 2 haftadır saç derimde sivilcemsi yaralar çıkarıp kaşındırdığından dolayı minox'u bırakmak istiyorum, sizce bırakmalı mıyım?

Ayrıca saç derimde çıkan sivilce benzeri yaraların sebebi minoxidil olabilir mi? (Sadece ön bölgeye  kullanıyorum ama saç derimin genelinde var bu yaralardan)

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Minox'u bırakmalı mıyım?
« Yanıtla #1 : 16 Aralık 2022, 23:08:08 »
 üretici firmada der 4 ay kullan işe yarıyorsa devam et.serborik dermatit yapmasında tahriş olsun.bazen bıraktığında kotu sonuclar doğurabiliyorda.azaltarakta bırakabilirsin.saç derinin genelindeymiş şimdi orasını okudum egzama serborik olmasında.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

taxidriver

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 17 Aralık 2022, 09:58:15 »
Seboreik dermatit olup olmadığından emin değilim ancak önlem olsun diye 1.5 haftadır minox kullanmıyordum, onun yerine 2 günde bir ketoral ile yıkadım saçlarımı. Kaşıntılarım azaldı.
Minox'u da azaltarak bırakacağım sanırım. Bir süre 2 günde bir kullanıp sonrasında haftada 2 kereye düşürüp bırakacağım.
  • Yaşınız 17

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 17 Aralık 2022, 11:41:53 »
 işe yaramadıysa oyle yap.deride kızarma kabuklanma falan varmı.her dokulme sorunuda genetik değil incelme matlaşma minyaturleşme varmıydı saçında.genelinde belki baska hastalık var.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

taxidriver

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 17 Aralık 2022, 15:32:12 »
Evet, derimde kızarma ve kabuklanma oluyor ve sivilce şeklinde kaşınan yerler ortaya çıkıyor. Demek istediğim tam olarak buydu. Saçlarımda matlaşmadan ziyade renk açılması oldu, önceden daha koyu renkteydi saçlarım, şon 1 senedir daha kahverengi bir renge kaydığını gözlemledim. Açıkçası saçlarımda minyatürleşme var mı bilmiyorum ama güneşli havalarda saç derim gözüküyor, o kadar çok döküldü öyle söyleyeyim. O yüzden bence erkek tipi dökülmem var diye düşünüyorum.
  • Yaşınız 17

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 17 Aralık 2022, 17:55:22 »
 serborik dermatit var.bunun yanında umarı genetik yoktur.

taxidriver

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 17 Aralık 2022, 21:40:40 »
Maalesef ben genetik olduğu kanısındayım, saçlarımın sadece önünde seyrekleşme var ve bu durum 2.5 yıldır devam ediyor.
  • Yaşınız 17

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 17 Aralık 2022, 22:02:30 »
 resimlerine baktım genetik ve baska etkende var gibime geldi.serboriği tarif ettin zaten.birde saçı uzun tutmuşsun şubat ayında uzun saç zor beslenir.serboriğin doktuğu saç geri gelir ama geç geçer gider gene gelir gider gene gelir.genc yasta ağır genetiği olupta o saçı çok uzun sene tutanda var senden daha genc yaslarda bu arkadas kesin kel kalır dediğimde 30 sene sonra o saçı kafasında tutan arkadaslarımda var dokende var.tedavi yaptıklarını sanmıom genetikleri  çok agresif baslayıp birden hız kesmişti.yasa gore agresif bir genetiğin var.bu yasta hormon baskılanmaz .deriye kotu gelmicekse gunde 5 dk masajla saçı besle.dolaşımı hızlandır.serboriğide hallet .ketoral sanırım iyi geliyor diyorlar veya vichynin sampuanları iyimiş.

taxidriver

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 17 Aralık 2022, 22:57:46 »
Açıkçası saçım belli bir seviyeye kadar seyrelip dökülmesi durdu gibi hissediyorum, 2 yıl önce saçım ıslakken çektiğim fotoğrafla şimdi ıslakken aynı açıdan çektiğim fotoğraf aynı gibi. Saçlarım bence gidici ama belki de belli bir seviyeye kadar seyrelip o durumda kalır. En azından beni bir 6-7 sene daha idare etse yeterdi, daha bu kadar genç yaşta saç dökülmesi gibi sorunlarla uğraşmak insanı gerçekten kötü etkiliyor ruhsal açıdan.

Genel olarak sağlıksız beslenen biriyim dökülmenin bu kadar erken başlamasında eminim onun da etkisi vardır. Saçım şu an hala aynı uzunlukta, 4-5 numaraya vurmayı düşünüyorum, umarım az da olsa faydası olur.
  • Yaşınız 17

Facebook Twitter Instagram