Gönderen Konu: Saç ekimi sonrası ilk 6 ay kullanılması gerekenler  (Okunma sayısı 1006 defa)

Leon07

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekimi sonrası ilk 6 ay kullanılması gerekenler
« : 24 Aralık 2022, 01:33:05 »
Arkadaşlar mrb, ne yazıkki bu forumu saç ektirdikten sonra keşfettim. 09.12.2022 günü Acıbadem Gold City Hair de Fue tekniği ile 5000 greft ekim yapıldı. Donör alanım iyiydi saç tellerim gür ve kalındı. Şuan 15.gündeydim şok dökülme henüz olmadı ama yıkamada elime 3 5 tane gelmeye başladı. Şuana kadar hiçbir besin takviyesi yada ilaç almadım düzenli beslenmeye ve düzenli uyumaya çalışıyorum.
Sormak isteğim şey hiçbir ilaç kullanmasam sonuca ne derece etki eder kullanılan ilaçların yan etkilerini okudum kafam karıştı. Sadece doğal besinlerle veya doğal yan etkisi olmayan bitkisel vitamin takviyeleri kullansam saça badem yağı falan sürme vb gibi nasıl olur, bu konuda fikrinizi merak ediyorum.
Ayrıca ön ekim alanındaki uyuşukluk halen gitmedi sanki ekim yapılan alana halı veya çim serilmiş gibi hissediyorum dokunduğumda bu ne kadar sürede geçecek. Şimdiden tşk ederim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekimi sonrası ilk 6 ay kullanılması gerekenler
« Yanıtla #1 : 24 Aralık 2022, 16:50:34 »
Geçmiş olsun fue den başka bir teknik yok zaten dostum hepsi fue.

Forumda tesavi bölümleri var ve saç ekim konularında insanların kullandığı ürünlere bak konularda sor onlara ne kadar ne fayda sağlamış ona göre karar ver
Global Moderator

Alpha

• Hero Member
Ynt: Saç ekimi sonrası ilk 6 ay kullanılması gerekenler
« Yanıtla #2 : 24 Aralık 2022, 17:42:57 »
Benim tavsiyem vitamin desteği olarak aga e tablet yada xpecia tablet .herhangi bir sprey kullanmak istiyorsanız procapil içeren bir sprey yada minoxil (yalnız minoxil döngü yaptığından dolayı çoğu kişi kullanımını uygun bulmuyor)
Finasterid de kullanabilirsiniz yalnız tabi bu konuda bilgili olmanız lazım ve bir doktorun onayı ile başlamanız daha doğru olur.
Saç derisi problemleriniz varsa haftada bir defa ketoral krem kullanabilirsiniz ve buda geniş bir konu araştırıp bilgilenmen gerekir.
Doğal destekler olarak güçlü bir dht bloker olduğu için her gün bir avuç kadar kabak çekirdeği alabilirsin ayrıca marul ve yeşil çayda bu konuda çok faydalı.
Saç derine doğal aloe vera çiçeği jeli masajla uygulayıp bir süre sonra yıkamakta çok faydalı .prp yaptırabilirsin onunda geçici olmakla birlikte faydasını görebilirsin .günlük sarımsak tüketmek ve möllers gibi kaliteli bir balık yağı tüketmekte çok faydalı bunun gibi daha çığaltılabilir alacağın destekler .Araştırıp bu konularda bilgilenip ona göre bir tedavi planı yapsan daha doğru olur  dostum.

Facebook Twitter Instagram