Gönderen Konu: Ekim Sonrası Kepek ve Egzema Olanlar İçin Şampuan Önerisi  (Okunma sayısı 1192 defa)

melo1905

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba arkadaşlar, bazı kişilerde benim gibi ekim öncesi egzema ve kepek varmış ekim sonrası hangi şampuanlarla devam ettiniz benim 1 ay oldu ekim yapılalı. Şu an için kendi şampuanı mı kullanıyorum fakat losyonunu kullanamıyorum o da tek başına şampuandan çok verim alamamama neden oldu.

Kıymetli tavsiyelerinizi bekliyorum.

taco_9

• Sr. Member
Ynt: Ekim Sonrası Kepek ve Egzema Olanlar İçin Şampuan Önerisi
« Yanıtla #1 : 01 Ocak 2023, 18:23:32 »
Haftada bir kere ketoral krem sür saç derine hocam sonra yarım saat geçtikten sonra yıka saçlarını bunun için özel bir şampuan kullanmana gerek yok en etkili yöntem ketoral krem kullanmak .Şampuanlarlada halledilebiliyor bu sorun yalnız hem etkisi az oluyor hemde bu tür şampuanlar saç tellerine iyi gelmiyor ve bence zarar veriyor .Onun yerine saça zarar vermeden özellikle sağlıklı bir görünüm verebilecek şampuanlar kullanmak daha mantıklı.kepek şampuanlarının çoğu bu imkandan insanı mahrum bırakıyor halbuki içinde zaten çoğu kerakonozol benzeri içerikler içeriyor zaten ve bunları direkt medikal bir şekilde ketoral gibi kremler uygulamak hem daha sağlıklı hemde daha etkili oluyor.

melo1905

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 01 Ocak 2023, 22:51:26 »
çok sağol hocam ekim olalı 1 ay oldu sence kullanmak gerekir mi yoksa biraz daha beklemek doğru mudur

phantom

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 02 Ocak 2023, 00:43:58 »
çok sağol hocam ekim olalı 1 ay oldu sence kullanmak gerekir mi yoksa biraz daha beklemek doğru mudur

Arkadaşın önerisini dinleyecekseniz yani ketoral kreme başlayacaksanız bir iki ay daha beklemeniz daha doğru olur .şimdilik prozinc gibi bir şampuan kullanmanızı tavsiye ederim ama tabi durumunuz daha ciddi ise bir cildiye doktoruna görünmeniz daha isabetli karar olur.

melo1905

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 02 Ocak 2023, 10:53:56 »
çok sağolasın durumum o kadar ciddi değil ama gene de cildiye doktoruna ekimden 2 hafta sora gittim ödem sökücü ve mide koruyucu yazdı egzama için şu an dökülme çıkışlar olabileceği için bu tarz şampuanları kullanmayalım dedi ama ben genede merak ettim bu sorunla karşılaşanlar nasıl çözdü diye

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 02 Ocak 2023, 14:46:33 »
Ekim sonrası 1 ay 15 gün sonra konozol hafta da 2 kere kullana bilirsin
Global Moderator

Aang

• Full Member
  • Daha güzel günlere.
« Yanıtla #6 : 02 Ocak 2023, 15:48:40 »
Vichy Dercos'un yeşil şampuanı da önerebilirim. Kepeğe karşı etkili oluyor.

melo1905

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 07 Ocak 2023, 19:11:46 »
vich dercosu ekim sonrası ne kadar süre sonra kullanmalıyım

melo1905

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 12 Mart 2023, 11:49:06 »
merhaba saç ekimimden yaklaşık 98 gün oldu egzama için hangi şampuanı kullanmalımıyım ve hangi şampuanı kullansam ekime zarar vermez ?

Aang

• Full Member
  • Daha güzel günlere.
« Yanıtla #9 : 15 Mart 2023, 12:31:12 »
vich dercosu ekim sonrası ne kadar süre sonra kullanmalıyım

Kepek veya Egzemanın azdığı dönemlerde 2 günde bir olacak şekilde kullanabilirsin

Facebook Twitter Instagram