Gönderen Konu: Kepek yapmayan dht engelleyici şampuan önerisi?  (Okunma sayısı 545 defa)

Emre Kuzu

• Yeni üye
  • *
Kepek yapmayan dht engelleyici şampuan önerisi?
« : 26 Ocak 2024, 21:21:58 »
Merhabalar. Bugün prozinc plus aldım ama kepek yaptı. Kuruluk, kepek ve kaşıntı yaptı maalesef. Önerebileceginiz Prozinc plus gibi saw palmetto gibi dht engelleyici procapil de olabilir, kepek yapmayan kuruluk yapmayan bir şampuan öneriniz var mıdır acaba?. Prozinc plus kullanmak isterdim ama bu kepek ve kuruluk olayı canımı sıktı.

berbatov

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Kepek yapmayan dht engelleyici şampuan önerisi?
« Yanıtla #1 : 27 Ocak 2024, 10:46:54 »
Merhaba,

yaklaşık 2 senedir Prosinc plus kullanıyordum. Bir süre sonra kepeklenme kesilmişti aslında , kuruluk yapıyordu ama bu bende çok sorun yaratmadı. Fakat saç dökülmesine ya da DHT ye karşı ekstra bir fark göremediğimi düşünüyorum.

Şimdi Alpecin C1 diye kafeinli bir şampuan aldım henüz denemedim. Bunun bir de kepeğe karşı etkili olanı var kırmızı kutu "alpecin duble effect" onu inceleyebilirsiniz. Yorumları genelde çok iyi. Bu arada DHT baskılayıcı şampuan arayışınız varsa özellikle kafeinli şampuanları araştırmanızı öneririm ama iyi incelemeniz lazım piyasada kafeinli olduğunu iddia eden çok fazla sıradan şampuan var.
  • Ekim Tarihi: 17.02.2022
  • Ekim Merkezi ismi AKL KLİNİK
  • Greft Miktarı 3900
  • Medikal Tedavi Prozinc Şampuan , Prozinc Sprey , Biotin 2500 Mcg, Toz Collagen

Emre Kuzu

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 27 Ocak 2024, 10:50:44 »
Merhaba,

yaklaşık 2 senedir Prosinc plus kullanıyordum. Bir süre sonra kepeklenme kesilmişti aslında , kuruluk yapıyordu ama bu bende çok sorun yaratmadı. Fakat saç dökülmesine ya da DHT ye karşı ekstra bir fark göremediğimi düşünüyorum.

Şimdi Alpecin C1 diye kafeinli bir şampuan aldım henüz denemedim. Bunun bir de kepeğe karşı etkili olanı var kırmızı kutu "alpecin duble effect" onu inceleyebilirsiniz. Yorumları genelde çok iyi. Bu arada DHT baskılayıcı şampuan arayışınız varsa özellikle kafeinli şampuanları araştırmanızı öneririm ama iyi incelemeniz lazım piyasada kafeinli olduğunu iddia eden çok fazla sıradan şampuan var.

Ben de tam olarak bugün alpecin duble effect şampuanı almayı planlıyordum. Yorumlar baya iyi ama bazıları yine kuru saç derisi olanlarda kepek yapabilir demiş. Deneyip görmek lazım ama her şampuana para verip denemek cebi yoruyor   :D Benim de istedigim kafein içerikli olması. Prozinc kaşınmada çok yaptı o olmasa belki bir kaç ay bekleyebilirdim ama dayanılmıyor maalesef

berbatov

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 03 Şubat 2024, 22:32:10 »
Benim saçım da inanılmaz kaşınıyordu şimdi siz söyleyince düşündüm acaba prozincten mi diye. Bu arada şampuan konusunda küçük bir öneri. Bir şampuan için ne kadar çok şey yaptığı iddia ediliyorsa içinde o kadar fazla kimyasal var demektir. örneğin; Kepeğe karşı etkili, parlaklık verici , hacim verici, saç kremi içinde vs diye yazıyorsa bilin ki içinde x2 ya da x3 kimyasal vardır. Bir şampuanın en önemli özelliği saçı temizlemesi, temizlerken de köklere zarar vermemesi gerekiyor. Geri kalanın yüzde 90 hikaye yüzde 10 da etkilidir. Eğer saçınızda çok kepek oluyorsa , çok sıcak su ile kafanızı yıkamaktan kaçının, yıkamadan önce saç derinize bildiğiniz zeytinyağı ile masaj yapın biraz bekletin sonra yıkayın ve şampuanlayın. Bu hem saçın parlaklığını sağlar, hem kuru saç derisine faydalı hem de doğal. Dediğim gibi çok özellikli şampuan = çok kimyasal = saç köküne zarar.

Bu arada alpecin c1 gayet iyi geldi, kaşıntım kesildi. Dökülme çok minimum seviyede. Şimdilik memnunum.
  • Ekim Tarihi: 17.02.2022
  • Ekim Merkezi ismi AKL KLİNİK
  • Greft Miktarı 3900
  • Medikal Tedavi Prozinc Şampuan , Prozinc Sprey , Biotin 2500 Mcg, Toz Collagen

Facebook Twitter Instagram