Gönderen Konu: Saç ekimi düşünüyorum.Fikirleriniz ve tavsiyeleriniz benim için önemlidir  (Okunma sayısı 440 defa)

bnck

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
yaşım 27
20yaşından beri önce tepe kısmı sonradan ön kısımlar açılmaya başladı.
20yaşımdan itibaren stres dolu bir hayatım oldu, tabi demir eksikliği ve kansızlık tanısı da buna etkili olabilir. düzenli beslenip spor yaparken bu hayatın tam aksi bol bol ot  ve kahveli bir hayatım oldu düzensiz beslenme ve 8kilo kadar kayıp yaşadım.(gereksiz bilgiler sorun olursa silebilirim ama bununda etkili olduğunu düşünüyorum saç ekiminde)
Saç ekim merkezinde çalışan bir arkadaşım sayesinde 3 kere prp yaptırdım bu süre zarfında saçlarımın dökülmesi azalmıştı sonrasında parasızlıktan yaptıramadım.
Saç dökülme tarzımın ismini bilmiyorum seyrekleşiyor saçlarım ve ince telliler.
şimdilik antidepresan kullanıyorum ve 3aydır ot içmiyorum. sizce saç ekimi yaptırmalı mıyım dönor bölgem yeterli mi sizlerin tavsiyelerine ihtiyacım var

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
20yaşından itibaren stres dolu bir hayatın olmasına üzüldüm
ayrıca zararlı şeyleri bırakmanada sevindim umarım uzak durursun
kısa bir hayatımız var insan olarak sağlıklı ve daha güzel şeylerle ilgilenmek hayatı boşuna harcamamak gerek.
saç tellerin çok ince kardeşim
donör bölgende ince bence güçlendirip o şekilde ekim yaptır

antideprasan da çok gerekmiyorsa kulllanma
Global Moderator

bnck

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
antidepresanı kullanma derken gereksiz mi buluyorsunuz ya da saç ekim sürecinde olumsuz sonuç olabilir diye mi ? dönor bölgemi nasl güçlendirebilirim? saç ekim merkezine gitsem bana yol haritası çizebilirler mi şunları kullan şu vitamini al vs gibi ?

Hardyboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
donör bölge iyi görünüyor .ön tarafa 3,4 cm içeriye gidecek kadar bir ekim yaptırabilirsin .geri kalan alanlar için finasterid ve minoxil kombinasyonu düşünebilirsin fakat bu ilaçlarla ilgili yeterli bilgi edindikten sonra buna karar vermelisin.
bu şekilde bir tedavi ypluna girersen ve saç ekiminde başarılı neticelenirse uzun yıllar saç derdin olmaz .burda özellikle bu işin püf noktası iyi bir ekim merkezi tercih etmen olur.çünkü sonuçta her ekim merkezinin ektiği saçlar aynı oranda çıkmıyor .kimisinde yüzde 30 çıkarken kimisinde yüzde 90 dan fazlası çıkıyor hatta bazılarındada hiç saç çıkmıyor desem abartmış olmam.

Canimo

• Sr. Member
saçlarınız ince telli olduğu için ekim için çok büyük dezavantaj fakat açık alan az .ben senin yerinde olsam önceliğim tedavi olurdu .tedavi ile saçlar toparladıktan sonra ön bölgeye başarılı bir merkezde saç ekimi yaptırsan en doğrusunu yapmış olursun.

bnck

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Öncelikle geri dönüşleriniz için teşekkür ederim ben de op öncesi tedavi olayına sıcak bakıyorum şimdi izleyeceğim yollar sırasıyla neler biraz bahsedebilir misiniz ?
Cildiye pol. Git kan değerlerine baktır
Şu vitaminler destek alabilirsin biotin vs
Finasterid için doğru bilgiye nasıl ulaşabilirim bşraz önyargım var aslında
Şampuan olarak sebamed kullanıyorum devam etmeli miyim tedaviye ek ne zaman saç ektireyim 8.9.ay ideal mi ?

bnck

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Goldcityhair veya fixhairclinik Ümran tıp merkezi düşünüyorum

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
antidepresanı kullanma derken gereksiz mi buluyorsunuz ya da saç ekim sürecinde olumsuz sonuç olabilir diye mi ? dönor bölgemi nasl güçlendirebilirim? saç ekim merkezine gitsem bana yol haritası çizebilirler mi şunları kullan şu vitamini al vs gibi ?

Gerekiyorsa hiç bir şey gereksiz değildir
Ben bu gibi sorunları atlatmanı ve kullanmamanı isterim tabiki bu açıdan söyledim
Yaşadığın sorunlarlatfan dolayı kullanıyorsun sonuç olarak umarım bir an önce piskolojik sorunlar biter ve kendini iyi hissedersin. Yoksa sorun olur diye değil
Global Moderator

bnck

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
çok teşekkür ederim hintel reis. 6aylık bi tedavi sürekli kullanmayı düşünmüyorum ben de.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
çok teşekkür ederim hintel reis. 6aylık bi tedavi sürekli kullanmayı düşünmüyorum ben de.

Anladım hayırlısı dostum
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram