Gönderen Konu: Yardım bekliyorum );  (Okunma sayısı 458 defa)

yigittttgngr

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Yardım bekliyorum );
« Yanıtla #1 : 17 Mart 2023, 22:33:06 »
Saç çizgisi ve ense ne durumda onların da foto ekler misin

Layerbox23

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 17 Mart 2023, 23:07:53 »
:

mert ceylan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 17 Mart 2023, 23:35:13 »
Bence öncelikle bir cildiyeye görünmelisin çünki ilk 2 fotoda saç derisinde kızarmalar gördüm.Bu seboreik dermatit yani egzama olabilir.Deri döküntülerin oluyor mu?Yaş 16 fiye bu şekilde düşündüm ama genetik dökülme ne yazık ki bu yaşlara kadar düştü.Ben de 19 yaşındayım,bu zamanlar başlamıştı dökülmem.

mert ceylan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 17 Mart 2023, 23:38:50 »
Bu yaşta ilaç kullanman bana göre doğru değil.Tedavi düşünüyosan bu hormonları baskılama üzerine olmamalı bence çünkü ergenliğin bitmemiş daha.Kan değerlerine ve hormonlarına baktır,eksiklerini tamamla.düzenli 5mg biotin kullanabilirsin,e vitamini kullanabilirsin.dhtyi baskılayan biberiye yağı falan var bunları araştırabilirsin

Layerbox23

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 18 Mart 2023, 11:49:36 »
Bence öncelikle bir cildiyeye görünmelisin çünki ilk 2 fotoda saç derisinde kızarmalar gördüm.Bu seboreik dermatit yani egzama olabilir.Deri döküntülerin oluyor mu?Yaş 16 fiye bu şekilde düşündüm ama genetik dökülme ne yazık ki bu yaşlara kadar düştü.Ben de 19 yaşındayım,bu zamanlar başlamıştı dökülmem.
Benim 6. Sınıftan beri fazla dökülmem vardı 6. Sınıfta bile elimi her attığımda 6-7 tel geliyodu böyle devam etti etti taki 11. Sınıfa kadar son 2 aydır feci dökülmeye başladı özellikle

Bu arada 6. Sınıfta egzemam vardı benim doktor betasalic yazmıştı onu kullandığımda geçiyodu yani evet egzemam var

anonim21

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 18 Mart 2023, 13:10:31 »
Çevrendeki insanları asla takma ben bunu ne kadar desemde takiyorum ama sen takma rahat ol gerçekten saç büyük bir sorun hele genç yastaysan

mert ceylan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 18 Mart 2023, 13:34:38 »
bende de egzama var.Önce bunu halletmelisin.Egzama da saç döker.Yediğin içtiğin şeyleri değiştirmen gerekebilir.Egzama bağırsaktaki kötü bakterilerin dengesizliğinden dolayı çıkabiliyor.Cildiyeye görünüp ona göre bir tedavi olmasında fayda var

mert ceylan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 18 Mart 2023, 13:36:10 »
egzama,vitamin eksikliği,bir de genetik dökülmeye yatkınlık varsa bunlar birleşince dökebiliyor

Layerbox23

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 18 Mart 2023, 14:43:51 »
bende de egzama var.Önce bunu halletmelisin.Egzama da saç döker.Yediğin içtiğin şeyleri değiştirmen gerekebilir.Egzama bağırsaktaki kötü bakterilerin dengesizliğinden dolayı çıkabiliyor.Cildiyeye görünüp ona göre bir tedavi olmasında fayda var
cildiye bir şey yapmıyor deprem bölgesindeyim zaten bütün depremzedeler dörtyol devlet hastanesine yerleştirildi nerdeyse, cildiye bizim dörtyolda hiç yok zaten  artık hiç ama hiç cildiye doktoru bulamam :D zaten gitsekte saçımı bile ellemeden kan testi yaptırıp sktir ol git diyo maaşını alıp keyfine bakıyor

aileme söyledim özel cildiye araştırıyoruz olmazsa prp ve mezoterapi yaptırırım

Layerbox23

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 18 Mart 2023, 14:45:06 »
egzama,vitamin eksikliği,bir de genetik dökülmeye yatkınlık varsa bunlar birleşince dökebiliyor
endokrin doktoru demir i biraz az demişti demir takviyesi alıyorum şuan

yigittttgngr

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 18 Mart 2023, 15:07:36 »
Baban dayın ve anne tarafından dedenin saçları ne durumda?

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 18 Mart 2023, 15:22:19 »
Bu yaşta bu dökülme normal değil, senin ense de seyrek. Bir doktora görün.

dejavuu86

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 18 Mart 2023, 16:59:50 »
Seboreik dermatit var sende belli  iyi bir dermatologa muayene ol  vitamin değerlerine baktır  bu yaşta dht bloker kullanılmaz 

Layerbox23

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 18 Mart 2023, 18:10:09 »
Baban dayın ve anne tarafından dedenin saçları ne durumda?
baba tarafı bi amca hariç gayet iyi anne tarafı ful kel + anne tarafının hepsinde tiroid hastalığı var

Facebook Twitter Instagram