Gönderen Konu: ÇOK aciz durumdayım benimle aynı durumda olan varmı  (Okunma sayısı 1429 defa)

Samuray Jack

• Yeni üye
  • *
Keşke bu siteye hiç kayıt olmasam hiç bilmeseydim hayatımda saçlarımı kaybetmek bana en çok durum oldu.

Aile de ne babamın ne de kardeşimin saçları dokulmedi ama benim saçlarım dökülüyor.

Ya bir insan babasını kardeşini kıskanırmı ilk kez kıskandim neden ben dedim Kardeşimin saçları 3 yıl önceki fotolar ile aynı benim saçlarım her sene daha az 2019 da saçla alakalı problemim yoktu rüzgar da savrulmazdi şimdi rüzgarda tel tel oluyor

Depresyona girdim yemin ederim. Ailede tek kel ben olucam resmen lanet ya. Arkadaşlar biliyorum şimdi değilse 5 sene 10 sene sonra kel olmaya alışmış olucam ama tüm çevrem arkadaşlarım gür saçlı

Bu durumda olup kendini öldürmek isteyen insanlar var ben de bu durumdayım kendime öldurmekten korkmuyorum. Yoruldum Gerçekten Yoruldum keşke diyorum bazen uykuda ölsem de bitse ama annemi üzmeye hakkım yok. O kadar iyi insanları üzmeye hakkım yok bunu bile dilemekten aciz durumdayim işte 

Benimle aynı sorunu yaşayan varmı hiç görmedim çünkü Kardeşi abisi babası kel olmayip kendisi kel kalan varmı

Buraya kadar okuduysan az biraz motivasyon desteği için kendi ilerlemeni veya benim gibi ailesinde hiç kel olmayip ne babası ne erkek kardeşi ne de abisi kel olmayip kel olan insan varmı bunu bilmek bile beni rahatlatır inanın Çok yoruldum.

O kadar neşeli bir insandım ki 2022 e kadar son 1 senedir tüm çevrem ne oldu eskisi gibi değilsin diyip moral bozuklugundan dert yaniyorlar bana Teşekkürler Allah a emanet olun

Karanlık Adam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: ÇOK aciz durumdayım benimle aynı durumda olan varmı
« Yanıtla #1 : 18 Mart 2023, 00:34:41 »
Seni çok iyi anliyorum ben 32 yaşindayim hala kafaya takarim bir tane kıl görsem morelim bozulur.yaşın kaçdı genetik değilse başka bir rahatsizlik olabilir

Samuray Jack

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 18 Mart 2023, 00:45:08 »
Seni çok iyi anliyorum ben 32 yaşindayim hala kafaya takarim bir tane kıl görsem morelim bozulur.yaşın kaçdı genetik değilse başka bir rahatsizlik olabilir
Yaş 23 24 olucam 4 ay sonra 19 yaşına kadar çevremdeki en gür saçlı insandım devlet e gittim 2 kere birinde genetik dedi birinde hormonel değişik yani özel e gidicem ama sanırım genetik. BABAMDa kardesimde kel değil hiç dokulmedi saçları  sonuçta geçen 20 yaşımda ki saçımı gördüm ve tekrar şok oldum suan ki duruma birde saçlarım sim siyahtı şimdi önleri kahve rengi oldu

Karanlık Adam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 18 Mart 2023, 00:49:54 »
Foto atsan daha iyi yorumlarlar,dedigim gibi genetik değilse dökülme duruyor ama ırsi ise yani genetikse çok zor tecrübe konuşuyor yaşadik bunlari

Samuray Jack

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 18 Mart 2023, 01:05:21 »
Foto atsan daha iyi yorumlarlar,dedigim gibi genetik değilse dökülme duruyor ama ırsi ise yani genetikse çok zor tecrübe konuşuyor yaşadik bunlari
Direkt flash li

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 18 Mart 2023, 01:18:27 »
genetikse doktor kontrolünde finasteride kullan çözümü bu canını sıkma saçın da kötü değil

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Samuray Jack

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 18 Mart 2023, 01:38:09 »
Pekii benim durumu yaşayan varmı kardeş baba 0 dokulme

Ali Kemal

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 18 Mart 2023, 02:08:45 »
Bu kadar kafaya takıyorsan doktor kontrolünde dht testlerini falan yaptır hemen finasterid başla .psikolojin bozulacağına yan etki riskini göze al derim.
Ayrıca saçın o kadar kötü değil tedavi ile düzelir merak etme.

Batuhan Çağlar

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 19 Mart 2023, 00:47:26 »
Kardeşim intihar falan böyle şeyler düşünme bile

legorn

• Full Member
« Yanıtla #9 : 19 Mart 2023, 02:07:41 »
Şöyle bi saçın var ve intihar mı düşünüyorsun
Sen kelligi çok yanlış anlamışsın kardeşim forumda araştır saçı ne durumda insanlar var şu saçı fixdeep topik ile çok rahat gizlersin tepe kısmını
Finasterid de kullan 3-6 ay duruma göre devam edersin

Kafaya takip stres yapma stres herşeyin başı birde intihar filan demişsin Allah korusun hiç öyle durumun yok inan ki

Samuray Jack

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 19 Mart 2023, 05:23:49 »
Kardeşim intihar falan böyle şeyler düşünme bile
Arkadaşım haklısın intihar boş belki ama inan evde kendi babama kardeşime bakıyorum ben hayatım boyunca hiç kardeşimi kıskanmadim devamlı gurur duyardım onun başarısı benim, benim başarım onun derdim. Şimdi resmen içimden ilk kez kendi kardeşime ihanet etmiş gibi hissediyordum neden ben neden o değil dedim. İlk kez insanlığından iğrendim. Bu yüzden sordum babası gür saçlı olup kendisi kel kalan varmı diye hiç de yok öyle biri kimsede görmedim kardeşim de öyle saçlarımız aynı tarz aynı stil ikimizinde saçları ipek gibi yumuşacık ti sonra ne olduysa benim saçlar 20 de döküldü. Stress ten her şeyi içe atmaktan olsa bu kadar olmazdı o yüzden ama artık daha iyim en azından artık kardeşimin saçları dökülmesin diyorum kendi kendime Çok kötü bir depresyona girmiştim şuan az da olsa iyim ya da ben öyle sanıyorum

Samuray Jack

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 19 Mart 2023, 05:30:40 »
Şöyle bi saçın var ve intihar mı düşünüyorsun
Sen kelligi çok yanlış anlamışsın kardeşim forumda araştır saçı ne durumda insanlar var şu saçı fixdeep topik ile çok rahat gizlersin tepe kısmını
Finasterid de kullan 3-6 ay duruma göre devam edersin

Kafaya takip stres yapma stres herşeyin başı birde intihar filan demişsin Allah korusun hiç öyle durumun yok inan ki
işte ben de öyle diyordum 2 sene önce ama inan dökülmeler devam ediyor 1 hafta önce Fin e başladım 20 sinde kontrolüm var üroloji için. Son 1 haftadir o kadar kötüyüm ki eski fotolara bakıp (2019) diyorum ulan bana ne olmuş bir su saça bak bir buna şuan tam olarak iyileştim diyemem. Hala kötüyüm ama eskisi kadar değil. Sevgilim olmasına rağmen öz güvenim yerlerde. O da bunu fark etti tabi ben de diyemedim konu saçlarım diye neyse umarım kafamdan bu konu çıkar bir şekilde bu seviye de kalırım. Çünkü kafam tamamen kel olacak yoksa. O derece azalma var saçlarda hani sadece yanlar açılsa ya da tepem seyrek kalsa sorun değil. Kendimi avutuyorum bazı insanların tepeleri açık ufacık belki bende öyle diyorum dedim ama benim aç kaybim tüm bölgelerden simsiyah inci saçlarım bakır rengine döndü. ÇOK Fazla yazdım deşarj için galiba buda ama her neyse şuan intiharı eskisi gibi düşünmek istemiyorum ama hala diyorum keşke bitse diye intihar değil sadece eceli arzuluyorum. Onu da 10 dk Max ailem aklıma geliyor. SELAMETLE KALIN ALLAH A EMANET OLUN

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #12 : 19 Mart 2023, 09:17:08 »
Direkt tepeden flaş ile fotoğraf çekimi yanıltır. Böyle fotoğraf çekiminde bir çok insanın saçları seyrek gözükebilir. Özellikle tepe bölgesinde. Neden mi? O bölümde saçların yönleri verteksin ön bölümünde dahi sıralı değil farklı yönlerde çıkabilir. Siz de flaşlı fotoğraflar çekerek daha o bölümü seyrek görüyorsunuzdur. Zaten saçları ayırıp fotoğraf çekmez insanları yanıltıyor. Her insanın saçlarında kayıplar olabilir. Bunun sonu illaki hızlı bir şekilde kellikle sonuçlanacak değil. Örneğin benim ailemdeki tüm erkeklerin saçı yok. Kuzenimin babasının saçları var şimdi onunda çok gür saçları vardı dökülüyor. Yani erkek olanların ortak kaderi saçsızlık. Benim saçım ise 15 yaşlarında şakaklardan açılıp 29'a kadar yavaş şekilde dökülmeye devam etti. Sizin ailenizde dökülme yokmuş bu nedenle aslında şanssız görsenizde kendinizi daha şanslısınız. Doktora gittiğinizde zaten hemen genetik saç dökülmesi diyorlar. Siz gün ışığında saçlarınızın genelinin fotoğrafını çekip konuya ekleyebilir misiniz? Ben kısıtlı da olsa attığınız fotoğrafta bir sorun görmedim. Ön bölüm, şakaklar, tepe ve en son ıslak saçlarınızı ekleyin ki durumunu görebilelim.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

anonim21

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 19 Mart 2023, 11:52:23 »
Kral benim 2 abim var saçları yerinde duruyor babam 58 yaşında maşAllah çok iyi saçları var ben 22 yaşıma gireceğim saçlarım dökülüyor başlarda ben de senin kadar stres yapıyordum sonra saçların dökülmeye başlamış diyen herkese ders çalışmaktan stresten oldu diyip geçiyorum dün abim baktı saçlar açılmaya başlamış ama sıkıntı etme birkaç yıla ekeriz dedi dedim en azından anlasiliyorum dert etme derdi veren Allahsa dermanda Allahtandir sabretmemiz gerekir ben xpecia kullanıyorum saçlarım kalinlasti sende tedaviye basla çünkü saçların ince gözüküyor

anonim21

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 19 Mart 2023, 11:54:41 »
Bir de acı bir durum ama cevrendekiler bunu sana belirttiğinde gülmelisin veya zoruna gitmesin yapacak bir şey yok kendini kanser edersin stres yapma bir bahane bul ben ders çalışmaktan döktüm felan derim sen de bir bahane ile geçiştir

Facebook Twitter Instagram