Gönderen Konu: Saç ekim süreci öncesi yorum ve önerilerinizi bekliyorum.  (Okunma sayısı 738 defa)

BMF

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Arkadaşlar merhaba, forumu bir arkadaşımın yönlendirmesi ile keşfettim. Son birkaç yıldır saç ektirmeyi düşünüyorum ama cesaret edip araştırmadım bile son 15-20 güne kadar.
Fotoğraflardan da anlayacağınız gibi saçtan yana şansım yok, tepe açık. Dökülme 8 10 sene kadar önce 25li yaşlarda başladı, yaklaşık son 5 senedir aynı bu şekilde. Öncesinde dökülme ön bölgeden başladı ve bu hale geldik.
Saçlarım en iyi durumunda bile hacimsiz zayıftı zaten dolayısıyla saç ektirdikten sonra dolu dolu saçlarım olmasını beklemiyorum zaten.
Saç ektirmeli miyim, iyi sonuç alır mıyım yoksa pişman olur muyum kafam çok karışık.
Birkaç yer ile görüştüm, 2 seans ile kapatırız deniyor genelde. .
Yaş 34, alkol sigara hiç kullanmadım. Herhangi bir sağlık sorunum yok, hiç ameliyat olmadım. Kan değerlerime 2 ayda bir baktırırım, gayet iyi. İlaç takviye hiç kullanmadım.
Fotoğrafları ekliyorum, yorum ve önerilerinizi bekliyorum.
Saygılar.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekim süreci öncesi yorum ve önerilerinizi bekliyorum.
« Yanıtla #1 : 06 Nisan 2023, 17:22:56 »
DONÖR ALAN KISA AMA sık duruyor  donör alanın uzun fotoğrafı olsa güzel olur.
açık alan fazla o yüzden bu alana tek ekimle kapatmak hem sağlıksız olur hem de kapanmaz
iki ekim düşünmelisiniz

1 ekim planlaması bu şekilde olmalı

ama ben sizin yerinizde olsam
şu şekilde planlama düşünürdüm tepeyi ektirmez bu alana kadar iki ekim yaptırır garanti sonuca giderdim  tepe alanın kapanması zor çünkü greft kaybı riski almazdım
Global Moderator

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 06 Nisan 2023, 17:26:25 »
ikinci bahsetiiğim ekim planlaması da bu şekilde
bu alana iki ekim bu alan çok sık ve güzel olur o zaman arkayıda bırakırdım
ha baktım donör de bir şansım var sakal da iyi ise çene altından 500 sakaldan 1000 saç tan çıkarsa
3 ekimi oraya düşünürdüm

kısaca uzun bir süreç ama sonu mutlu edici
doğru adımlar ile doğru merkezle gerçekleşen sizin için bence en doğru yol.

ha saç ekim merkezine gidersin kalkar ben bu alanı 1 ekimle kapatırım der donör alanın içine eder çıkan saç ta seni tatmin etmez
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2023, 22:05:35 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

BMF

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 07 Nisan 2023, 10:38:22 »
Hocam yorumunuz için teşekkür ederim, sabah kalkıp görünce hakkaten çok sevindim böyle olumlu teşvik edici bir yazı.
Görüştüğüm yerlerde birçoğu sizin söylediklerinize benzer şeyler söylediler, fakat hemen hepsi 2. seansı, 1. seansta dokunulmayacak olan tepeye yapar bitiririz süreci dediler. Sizin dediğiniz süreç daha uzun ama daha garanti kafama yattı. Bunu karar kıldığım yer ile de mutlaka paylaşacağım. Görüştüklerim içinde yaklaşım ve ilgisini en çok beğendiğim şahin hoca oldu. Referans ekimlere de bakınca zaten gayet güzel.
Forumda uygun konuda tüm süreci paylaşacağım, desteklerinizi bekliyorum.
Saygılar.

OnNumero

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 08 Nisan 2023, 01:06:48 »
normalde böyle bir açıklığa ekim yapılması düşündürür fakat kafa yapınız sanki biraz küçük gibi görünüyor resimlerden eğer öyleyse iyi bir sonuç için biraz şansınız var demektir .donör alanda üç numara traşlı haline bakarak iyi görünüyor ama genede net yorum için uzun saçlı halinizi görmek lazım.

BMF

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 10 Nisan 2023, 13:39:50 »
@OnNumero,
Şu an uzatıyorum saçları. Şahin hocada karar kıldım zaten, kan değerlerime baktırdım, gayet iyi. Gün beklemeye kaldık ama yine de saçların uzun halini ekimden önce Şahin hoca görsün istiyorum.
Yorum için teşekkür ederim.

Yorum için teşekkür ederim.
Kafa ortalama boyda diyebilirim. Dediğiniz gibi açıklık fazla genelde ön yargılı yaklaşıyorlar ama yine de ben uzun bir süreci göze aldım diyebilirim.
Şu an uzatıyorum saçları. Şahin hocada karar kıldım zaten, kan değerlerime baktırdım, gayet iyi. Gün beklemeye kaldık ama yine de saçların uzun halini ekimden önce Şahin hoca görsün istiyorum.

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 10 Nisan 2023, 14:16:46 »
Dostum foruma hoş geldin. Saç konusunda belki de hayatının en güzel keşfini yaşamışsın, tavsiye eden arkadaşına bir kahve ısmarlamanı öneririm.

2 ekim ve doğru bir merkez ile sonucun güzel olacaktır. Yaşından dolayı zaten ekilenler artık dökülmez gibi duruyor, biraz takviye biraz yürüyüş vs ile de desteklersin ekimlerini... Merkez konusunda da forumda yıllardır genel anlamda iyi sonuçları olan bir ekim merkezine yönelmişsin. Son anda direksiyonu saçma sapan bir yere kırmadıktan sonra en geç 1 seneye farklı bir 'sen' ile ayna da bakışabilirsin  |-onayisareti-|
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2023, 15:00:01 Gönderen: kelveötesi35 »

BMF

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 10 Nisan 2023, 14:23:33 »
Dostum foruma hoş geldin. Saç konusunda belki de hayatının en güzel keşfini yaşamışsın, tavsiye eden arkadaşına bir kahve ısmarlamanı öneririm.

2 ekim ve doğru bir merkez ile sonucun güzel olacaktır. Yaşından dolayı zaten ekilenler artık dökülmez gibi duruyor, biraz takviye biraz yürüyüş vs ile de desteklersin ekimlerini... Merkez konusunda da forumda yıllardır genel anlamda iyi sonuçları olan bir ekim merkezine yönelmişsin. Son anda direksiyonu saç sapan bir yere kırmadıktan sonra en geç 1 seneye farklı bir 'sen' ile ayna da bakışabilirsin  |-onayisareti-|

Çok teşekkürler. Değil kahve ne istiyorsa ısmarlarım  :) :)
Valla hocam, artık bu yola girmeyi kafamıza koyduk. Şahin hoca da güven verdi bana, sonuçlar ortada. Yaklaşımı ve ilgisi belli.
Takviye anlamında şu ana kadar bir şey kullanmadım ama ne gerekiyorsa kullanırım iyi sonuç almak için.
Spor olarak aktif spor yapan biriyim, haftanın en az iki günü 10+km koşarım, salona falan da giderim arada. Sürece katkı sağlayacak ne gerekiyorsa yaparım kendi adıma.

BMF

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 19 Nisan 2023, 12:23:41 »
Merhaba arkadaşlar, saçlara en son attığım fotoğraftan beri ellemedim. Donör bölge bu şekilde.

Trevor

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 19 Nisan 2023, 20:31:51 »
Donör bölge çok iyi durumda norwood 7 olmana rağmen yalnız ilerde biraz seyrekleşebilir buda demek oluyorki saç ekimin başarılı olsa bile zamanla zayıflayabilir ekilenler ama tabi bu çok uzun yıllar sürer .

BMF

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 19 Nisan 2023, 20:48:27 »
Hocam yorum için çok teşekkür ederim. Dökülme ve seyrelme 5-6 sene önce durdu diyebilirim, yani saçlar yaklaşık 5-6 senedir bu şekilde. Operasyondan sonra dediğiniz gibi olursa artık yine birşeyler düşünürüz  :)
Bayramdan sonra salı gününe randevu aldım.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 19 Nisan 2023, 22:04:00 »
Hocam yorumunuz için teşekkür ederim, sabah kalkıp görünce hakkaten çok sevindim böyle olumlu teşvik edici bir yazı.
Görüştüğüm yerlerde birçoğu sizin söylediklerinize benzer şeyler söylediler, fakat hemen hepsi 2. seansı, 1. seansta dokunulmayacak olan tepeye yapar bitiririz süreci dediler. Sizin dediğiniz süreç daha uzun ama daha garanti kafama yattı. Bunu karar kıldığım yer ile de mutlaka paylaşacağım. Görüştüklerim içinde yaklaşım ve ilgisini en çok beğendiğim şahin hoca oldu. Referans ekimlere de bakınca zaten gayet güzel.
Forumda uygun konuda tüm süreci paylaşacağım, desteklerinizi bekliyorum.
Saygılar.

rica ederim şahin bey güzel seçim size en doğru saç ekim planlamasını yapacaktır

donör çok mu  iyi?  hayır ama güzel de sayılır orta karar
Global Moderator

Sanslıkel34

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 19 Nisan 2023, 22:13:36 »
Ben saç ekim öncesi Hintell ile ve bu forum üyeleri ile tanışan herkesin çok şanslı olduğunu düşmüyorum tabi bazı arkadaşlarla forumda işlemiyor illa saçma bir yer seçip kafalarının içine etmek için zorla uğraşıyorlar ve bu durumu uyarıda bulunuyorsun ama zorlamıyorsan sonra 1 sene sonra yandım anam diye geliyorlar üzülüyorum da

siz şanslısınız ve zekisiniz yapılan planlamada benze sizin için bulunmaz ve herkesin yapa bileceği bir planlama değil Hintell in yaptığı

BMF

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 24 Nisan 2023, 11:29:34 »
Çok teşekkürler. Yarın sabah gidiyoruz bakalım.

Facebook Twitter Instagram