Gönderen Konu: AKL POLİKLİNİK Hasan AKİL KÖK HÜCRELİ SAÇ EKİMİ (14.04.2023)  (Okunma sayısı 2812 defa)

yusufsakarya

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Arkadaşlar Merhaba.

20 yaşımdan beri saç dökülmem var  tamamıyla erkek tipi bir dökülme söz konusu, işim gereği her an istediğim tahlili yaptırabildiğim için vitamin mineraller yada aklınıza gelecek diğer parametrelerde bir sorunum yok sadece testesteron hight çıkması sonuçu saç köklerinde dht denilen illeti yaşadım yıllarca ve bu hormonu baskılamak adına  burada okuduğum çoğu arkadaş gibi yarı bilinçli yarı bilinçsiz finasteride yüklenme durumum olmadı umarım bundan sonrada olmaz.

Tabi bu süreçte PRP , Mezoterapi,  gibi tıbbı uygulamalar dışında aktardan temin edilen saça ne iyi gelirse (sarımsak, zeytinyağı, defne sabunu vs.)her yolu denedik.

Şuan 28 yaşımdayım ve arttık dökülmeler azaldı bir dönem kemoterapi alan hasta gibi oluk oluk dökülmeleri de yaşadım. Yaklaşık 1 yıla yakındır ekim merkezi aramaktayım ve inanın obsesif derecede takıntılıysanız en iyisi olsun diye uğraşıyorsanız sonunda karar veremiyorsunuz. Ekim yapan arkadaşlarımda var yada çok tanınmış kliniklerde bizzat sahibiyle iletişime geçen tanıdıklarımda oldu ama hepsinde bir sorun yada içimin ısınmadığı bir durumla karşılaştım (zorunlu finasterit kullandırma, ekim yapacak ekibin dışardan temin edilmesi yada şikayet var gibi sitelerde kötü yorumlar vs.) yine de bu site gerçekten çok faydalı karar vermemde etkili olan  tarafsız bilgi paylaşan herkese ve kurucusuna (hintel) teşekkür ederim.

14 Nisan da kök hücreli saç ekimi planladığım AKL Polikliniğin tarafıma uygulayacağı ekimi sizlere yol göstermesi adına bütün işlem basamaklarını buradansizinle paylaşacağım.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
kendi saçların çok ince donör saçların ince dökülmede devam ediyor zor vaka merkezin işi var
bu alan iki ekim gerektirir en az ve çok sık bir sonuç olması zor saç kalınlığın çok ince
merkez kaliteli merkez umarım çok güzel sonuç alırsın  hayırlı olsun iyi geçer operasyon inşallah
Global Moderator

Edgar X

• Hero Member
ekimden sonra süreç boyunca minoxil kullan hocam çünkü saç tellerin çok ince ekildikten sonra beslenmeleri zor olacaktır bu yüzden saç derisindeki kanlanma çok önemli özellikle senin durumun için.

yusufsakarya

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Evet arkadaşlar  14 Nisanda ekim yaptırdım. Genel olarak  fikirlerimi ve süreçten bahsetmem gerekirse  randevu saatim 9 du  il dışından  gittiğim  için   biraz erken yola çıktım  ve 8.30 da klinikte olduğum da ekim işlemi  için  ekibin hali hazırda  beni bekliyor olması hoşuma gitti on bi form doldurduktan sonra saç  bolgesinin cizimi için  Hasan beyin  videolarda  lazerli ölçüm cihazı gibi bir şeyle bakacağını düşünürken  bölge tespiti için  onu kullanmadi   elliyle karsidan bakip  en dogal halini cizdigini söyledi  yanımda  kardeşim vardı çizimi  beğendi ben biraz asağıda buldum çizimi lakin eski fotograflarima baktigimizda buna en yakin görüntü  böyle  elde edilir dediler  tabi çizimden sonra aynada kendinizi görünce  diyorsunuz benim bu kadar açıklığım varmiymis diyip üzülüyorsunuz. 🤦🏻‍♂️ çizim  işleminden sonra EKG kan ve saçların  keslim işlemleri  yapıldı.

yusufsakarya

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları

Sonra işlemin  yapılacağı odaya geçtik bu arada ekipden biri sizin yaninizdan ayrılmıyor  hiç. Ekip 4 kisiden olusuyordu.

Doğa  hanım arka donör bolgenin anestezi işlemini gerceklestiren  ve saç sayımı  yapan arkadaştı (ağrısız  basınçlı  bir kalemle ense ve kulak bölgesini dolandı  10/2 bir sızı  hissetim sadece  daha sonra bu ön uyuşturma işlemiydi gerçek anesteziyi simdi yapicaz dedi ve insilun iğneleriyle  lokal anesteziyi verdi 10/4 ağri  diyebilirim zaten 5 dk sürmüyor  işlem  1 yada 2 yerde  10/7 acı hissettim. Ama genel itibariyle aham şaham bi acı yoktu. Sonra dental igne ucuyla en ince iğne bu bu arada adrenalinli suyla bölgeyi  sisirdiler bunu hic hissetmiyorsunuz.

Elif hanim donör bolgesinden saçlari alan ve kanallari açan  kişi. Eli çok hızlı adeta dikiş makinası gibi tecrübeli olduğu her halinden belliydi. en acısız işlem buydu diyebilirim ne kanal açılırken nede donör bölgeden saçlar alınırken en ufak bir şey hissetmiyorsunuz.

Kübra hanim  ise  en korktuğum  kısım ön bolge yani ekim yapılacak bölgeyi  uyuşturan saç sayimi ve ekiminde görev  alan arkadaşımız ( ekim öncesi  kendimde sağlıkçı  olduğumdan  çalıştığım hastanede prp islemi yaptirdim yapan kişide  kardeşimdi ve inanilmaz canim yandı ve 4 5 iğneden sonra yaptrmama karari almıştım  başıma neler geleceğinin farkindaydim diyebilrim. Ama yolun yarisini geçtik  bu saatte  sonra dönüş yoktu. Kübra  hanim cok anlayisli ve sabirliydi tekrardan teşekkür  ederim arkada uygulanan işlemin aynisi sirayla burada yapildi  ama aci olarak 10/5bi ortama versemde  tam alin cizgimin ortasi 10/11 diye bilirim içimi rahatladan şey  sadece  on cizgiye lokal uyuşturma yapilmasi kafanizin heryerine iğne  batmiyor  arka taraf içinde aynisi geçerli ense bölgesi uyuşturuluyor sinir blokaji burdan kafa derinize giden tüm sinirler uyustuğu icin işlemde hiç bir sey hissetmiyorsunuz.

Birde ekimde Dilan hanım vardı   saçlarin  köklerinie göre tek 2 yada 3 kok diye  ayrılmasinda ve ekim isleminde yer aldı. Saçlar nakledilirken kök hücre için numune getirildi işlem sırasında onuda enjekte ettiler var olan saçları iki yıl koruyacağını ve ekilen saçların daha kaliteli  çıkacağı yönünde bilgilendirildim.
4 arkadaşada sempatik eğlenceli sohbet havasinda 7 saat geçirdim  oldukça  memnunum ekim surecinden.
09 / 11.30 arasi kökler donör den   alındı 
11.30 / 12.30 arasi ekim bölgeme kanallar açıldı. 
12.30 / 13.00  yemek 
13 den sonrada  15.30 kadar  kadar  alınan  saçlar ekipte adı  geçen  her çalışan  tarafindan kafama nakledildi. Tekli greflerter on tarfta olacak sekilde sonra 2 v 3 lu grefltler toplamda 4515 greft nakli yapıldı.

yusufsakarya

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ekimden sonra  ilk yikama klinikte yapılıyor  pantenol spreyli köpük  15 25 dk arasi sıkılıp  kafanizda bekliyor sonra yikanip batikonlu sabunla kafaniz  basınçlı  olmayan ilik suyla  yikama işlemi  ardindan  sabemad everyday sampuanla 2 3 dk kalacak sekilde  sac ekilen bölgeye  bas cek bas cek sürttürme yapılmadan uygulanıyor  döner bolgeye sürtünme yaparak suruldu ve yikama islemi yapıldı.
ikinci yıkmayı evde anlatıldığı gibi uyguladım fotoğraflar evde yıkama sonrasına ait.

yusufsakarya

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Aklıma takılan bir konu var  propecia 1mg prespektusunu okudum sac dokulmesi icin kullanilir  lakin birakinca 9 12 ay sonra saclar eskisine döner   diyor.
Klinikte  1. Aydan sonra 6 ay kullanmamı önerdi  fakindayim saç tellerim çok ince ilacin faydasi cok olacak  sadece döngüye  girme durumundan endişeliyim 6 ay kullanip birakan  arkadaşlar deneyimlerini yazarsa 1. Aya gelmeden bende kafamda net bir fikir belirlerim.

Zaten kendi anlaşmalı oldukları bakim setleri Booster set içinde şampuan sprey vitamin takviyesini aldım bunlarda destekleyecek saçı. özellikle propecia 1mg kısa dönem 3 6 ay civarı kullanıp bırakan  arkadaşlar ne gibi deneyimler yaşadınız memnun musunuz bırakınca eski haline döndümü saçlarınız  iyi veya kötü yorum yaparlarsa sevinirim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Saç ekimin sağlıklı yıkalamalara devam maşallah
Merkez saç çıkışlarını ve ekilen saçların güzelce belenebilmesi için önermiş doğru da yapmış
Global Moderator

yusufsakarya

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekimin sağlıklı yıkalamalara devam maşallah
Merkez saç çıkışlarını ve ekilen saçların güzelce belenebilmesi için önermiş doğru da yapmış

Teşekkür ederim sizin sayfanızdan aklıma en çok yatan kliniği bulup sürece dahil oldum. Ekim planlayan arkadaşlarla şeffaf bir şekilde bilgi alış verişine devam inşallah :)

yusufsakarya

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
11. gün kabuk dökme işlemini evde gerçekleştirdim. donör bölge sizce taporlar mı kızarıklık var yakından bakınca kanallar çok kızarık gözüküyor.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Donör alan toparlar grrft sayısı ve  donör durumuna göre normal
Zamanla sorun kalmaz merak etme ekim alanıds kabuk sonrası güzel duruyor
Sağlıklı bir sorun yok ekim alanında saç yönlerinde güzel
Artık şol dökülmeyi bekleyeceksin hayırlısı olsun
Global Moderator

yusufsakarya

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Donör alan toparlar grrft sayısı ve  donör durumuna göre normal
Zamanla sorun kalmaz merak etme ekim alanıds kabuk sonrası güzel duruyor
Sağlıklı bir sorun yok ekim alanında saç yönlerinde güzel
Artık şol dökülmeyi bekleyeceksin hayırlısı olsun

Çok teşekkür ederim hocam. sonu güzel olsun bekliycez artık.

yusufsakarya

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Arkadaşlar bugün 24. gün ve IGF işlemi için AKL Kliniğe gittim ekilen saçların dökülmediğini gördüler ve bunların dökülmesi gerekiyor yoksa saçınız çıkmaz diye baya kafamı sürttürre sürttüre elle  dökebildiklerini döktüler kökler zaten tutuk durumda korkmayın dediler sizinde başınızdan böyle bir olay geçtimi ve sivilcelenme vardı onları batlattılar eğer kafanızı sert bir şekilde ovalayıp o saçları dökmezseniz sivilcelenme olur dediler.  şok dökülme yaşamadım ama şok dökülmeyi zorla yaptık sizce normal bir durum mu?

arslann

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
öncelikle hayırlı olsun, bu klinik zamanında benim de ciddi değerlendirdiğim bir opsiyondu, umarım güzel sonuç alırsınız.

açıkcası saçlar dökülmezse tekrar çıkmaz o yüzden zorla dökülmeli gibi bir uygulama ben hiç duymadım ama herhangi bir sorun yaratacağını da düşünmüyorum.

benim de sizi bir sorum olacaktı bilmiyorum açıktan böyle sormak forum kurallarına uygun mu ama kök hücreli ekim için ne kadar ücret talep ettiler? ben de geçtiğim aylarda başka bir klinikte saç ekimi gerçekleştirdim ama kök hücreli ekim fiyatı yüksek geldiğinden sadece ekim seçtim o sebeple soruyorum sadece meraktan yani

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
şok dökülmede daha sert yıkarlar evet ama zaten dökülecekti kısaca 24 günde hepsi dökmek için kalanı uğraşmaya gerek yok
ama fark etmez hayırlısı olsun
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram