Gönderen Konu: Genetik dökülme saç kaşıntısı  (Okunma sayısı 1258 defa)

Knh_

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Genetik dökülme saç kaşıntısı
« : 20 Nisan 2023, 00:36:53 »
Saçlarımın dökülen yerleri bazı zamanlar uyuz gibi kaşınıyor.Ozellikle tepe kısmı kaşınıyor.
Ancak bu kaşıntı genelde glutenli besin tukettikten sonra oluyor.

Redditte dht kaşıntısı falan diyenlere de rastladım.
Peki bazısında tepeler falan hic kasinmiyorken benim neden kaşınıyor.

Şakaklarım da açılıyor tepe de açılıyor fakat tepedeki deri kaşınıyor ama şakaklarım kasinmiyor.
Ek olarak şakak sac derim gayet yumuşak bükülebilir fakat tepe kısmındaki deri sert ve bükülmüyor.

Neden böyle iki farklılık var

BlackPill©

• Full Member
  • I'm fighting over a wreck...
Ynt: Genetik dökülme saç kaşıntısı
« Yanıtla #1 : 20 Nisan 2023, 00:46:13 »
Sac dökülmesini ilk fark ettiğimde asker trasi olmuştum ve sacim baya kaşınmişti fakat suanda böyle bi durum yok bence biraz psikolojik
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi Finasteride ( haftada 3mg olacak şekilde) , Xpecia haftada 1 kere , Ketoral Şampuan (haftada 1) , Dermaroller 0,75 haftada 1 ya da 2

Knh_

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 20 Nisan 2023, 00:49:47 »
Sac dökülmesini ilk fark ettiğimde asker trasi olmuştum ve sacim baya kaşınmişti fakat suanda böyle bi durum yok bence biraz psikolojik

Knk bazen hiç kaşıntı vs aklımda yokken aniden sanki derinin altında bisey varmis gibi kaşınıyor tepe kısmı dökülen kısımlarda

Mesela 1cm yanındaki saçlarım gür ordaki deriyi kaşıdığımda daha da kaşıma isteği doğmuyor.Ama dökülen yerdeki gelen kaşıntı hissi durmuyor.

Ama bu bazı zamanlar oluyor.Bazen de aynı dökülmeyen yerler gibi sakinleşiyor deri.O zamanlar kaşıdığımda daha da kaşıma isteği doğmuyor.

Benim çözmeye çalıştığım bu kaşıntı tam olarak ne zaman oluyor.Yani bu saça saldırı ne zaman oluyor.

Bu kaşıntıya pgd2 saldırısı diyorlar.

Ama işte bazen de olmuyor ne yapıyorum da nuksediyor

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 21 Nisan 2023, 07:28:18 »
Alkol bazlı bir ürün kullanıyormusun? Kafana
Global Moderator

Knh_

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 26 Nisan 2023, 02:26:36 »
hiçbir şey kullanmıyorum sadece şampuan olarak pantene kullanıyorum onu da saçım dökülmeden öncede sonrada hep kullanırdım ona bağlamıyorum başka şampuana geçtiğimde de kaşıntı oluyordu
ancak şuan treatmenterin konusundaki vitamini denedim 2 hafta oldu ve saçlarım daha parlak daha yağlı ve daha az kaşıntı hissediyorum normalde yıkadıktan bir gün sonra ara ara tepe bölgesine uyuz bi kaşıntı gelirdi o yok gibi(bunun pdg2 ile alakalı oldugunu söylüyorlardı forumlarda)

ek olarak kafa derim biraz daha yumuşaklaşmaya başladı.

o vitamindeki magnezyum buna sebep olabilir mi

Mert Kaan Can Karataş

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 26 Nisan 2023, 03:22:12 »
Muhtemelen seboreik dermatitin var .Yağlı egzama .Saçın çok yağlı ve kepek oluşuyorsa .Saçında beyaz beyaz noktalar eline geliyorsa kaşıdığında.Bence bir cildiyeye görün .

Knh_

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 26 Nisan 2023, 03:31:45 »
Muhtemelen seboreik dermatitin var .Yağlı egzama .Saçın çok yağlı ve kepek oluşuyorsa .Saçında beyaz beyaz noktalar eline geliyorsa kaşıdığında.Bence bir cildiyeye görün .

Saç derimde hiçbir şey yok ve dökülmem diffuse thinning şeklinde yani egzama değil genetik dökülme olduğu bariz belli dökülme cizgisinden

Fakat genetik dökülmesi olup da kaşıntısı olan da var olmayan da var

Benim şakaklarım kasinmiyor ama dökülüyor
Tepe de seyreliyor ama orası ek olarak uyuz gibi kaşınıyor

probably-kel

• Jr. Member
  • **
  • Ah Sh*t, Here We Go Again
« Yanıtla #7 : 26 Nisan 2023, 11:37:04 »
saçını yıkadıktan sonra kaşıntı geçip bi süre sonra başlıyor mu?
.
Vive la patrie, vive la nation, vive la liberte!

Ennio Morricone - L'estasi dell'Oro
.

Knh_

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 26 Nisan 2023, 12:06:48 »
Bazi zamanlar su degince bile duşta kaşınma başlıyor diffuse thinning olan yerlerde bazense duşta sorun yok dustan ciktiktan sonra akşam gec saatlerde başlıyor

Açıkçası belli bir zamani yok ama şu kesin dökülmem olan yerde ilginç hissiyatta bir kaşıntı var ve o deri kaskatı sert bükülmüyor kolay kolay
Ama dökülmemin olmadığı yerler gayet sakin ve kaşıntı yok deri yumuşak

Karanlık Adam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 26 Nisan 2023, 12:09:32 »
Kaşintinin genetik dökülmeyle baglantisi varmi bilemem kaşinti herkezde olur bende de var yağlandi zaman felan tabiki sabun falan kullaniyorsaniz saçi kaşindirir birde günlük yikiyorsaniz her zaman şampuan sürmeyin bir gün arayla şampuan sür

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 27 Nisan 2023, 06:02:38 »
hiçbir şey kullanmıyorum sadece şampuan olarak pantene kullanıyorum onu da saçım dökülmeden öncede sonrada hep kullanırdım ona bağlamıyorum başka şampuana geçtiğimde de kaşıntı oluyordu
ancak şuan treatmenterin konusundaki vitamini denedim 2 hafta oldu ve saçlarım daha parlak daha yağlı ve daha az kaşıntı hissediyorum normalde yıkadıktan bir gün sonra ara ara tepe bölgesine uyuz bi kaşıntı gelirdi o yok gibi(bunun pdg2 ile alakalı oldugunu söylüyorlardı forumlarda)

dermatid olabilir
haftada 2 kere konozol al kullan saçında incelme dökülme varsa da artık finasterid araştır düşünürsen
Global Moderator

tuna_85

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 27 Nisan 2023, 07:12:55 »

Vitaminin adı nedir?

Knh_

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 27 Nisan 2023, 11:18:38 »
Vitaminin adı nedir?

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27390.0

Bu konuda baslik sahibinin soyledigi vitamini aldim reklam mi oluyor bilmiyorum o yuzden icerigini soyluyim

D vitamini d3
Vitamin K
Cinko
Magnezyum
Kalsiyum
İceren bir vitamin

Konu sahibinin dedigi uzere bu vitaminler bagirsak mikrobiyatasini duzenleyip sacli derideki kalsifikasyonu fibrosu duzenliyormus

Ben 2 haftadir kullaniyorum bu hafta sacimdaki kasinti yok gibi bisey ama bakalim 1-2 hafta sonrada kaşıntı olmazsa cidden bu vitamin kombinasyonu bu kasintiyi duzeltmis oluyor

« Son Düzenleme: 27 Nisan 2023, 11:27:36 Gönderen: Knh_ »

tuna_85

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #13 : 27 Nisan 2023, 17:35:29 »
Bize de haber et gelişmelerden.

Knh_

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 27 Nisan 2023, 17:56:15 »
tamamdır müsait bir vaktimde bu vitamin takviyeme kefir eklemesi yapacağım bağırsak mikrobiyata sağlığı için o da o bahsettiğim başlıkta öneriliyor yaşım bu arada 22 diffuse thinning var ara ara saçımda açıklıklar var ve ek olarka nw 1.5 tipinde şakaklarda açılma var.

ancak bu vitamin öncesi şakaklardaki dökülen yerle kaşınmayıp dökülüyor ama diğer dökülen diffuse yerlerde kaşıntılı dökülme mevcut

telogen efflivum değil çünkü minyatürize olarak dökülüyor saçlar

ek olarak haftaya biberiye nane yağı ile de o başlıkta bahsedilen tedavinin 3 adımını da tamamlamış olacağım.

Sadece sert kafa masajını yapmıyorum üşeniyorum ona .

Facebook Twitter Instagram