Gönderen Konu: Saç dökülmesin de Sonuç Aldığım Tedavi yöntemim  (Okunma sayısı 51614 defa)

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
6 ay boyunca bilimsel makalelerde gördüklerimi uygulayarak  aldığım sonucu sizlerle paylaşıyorum
Benim bu süreçte okuduğum makalelerden çıkardığım sonuç genel olarak şu oldu ‘’kronik gerginlik >> vücudun buna karşı verdiği enflamasyon tepkisi >> dht artışı >> tgfß-1 artışı >> fibrozis >> kan akışının zayıflaması >> saç foliküllerinin zamanla minyatürleşip yok olması >> genetik saç dökülmesi’’

Tedavi ve uyguladıklarıma geçersek öncelikle saçta ve saç kökünde yağlanmanın önüne geçmemiz gerekiyor https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24579818/

Saç derisinde ki elastikiyeti arttırmamız gerekiyor
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19527330/

Ve en sonunda kan akışı seviyelerini düzeltmek için yan etki yaratmadan minoxidil ile aynı etkiyi yaratan Nane yağı

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4289931/#:~:text=In%20our%20study%2C%20histological%20analysis,component%20of%20food%20and%20cosmetics.

Neyaziyim

• Yeni üye
  • *
Ynt: Sonuç Aldığım Tedavi yöntemim
« Yanıtla #1 : 21 Haziran 2022, 22:26:07 »
Fotograflar size mi ait? Elastite arttırmak ne demek ? Nane yağını nereden hangi marka temin ettiniz?

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 21 Haziran 2022, 23:28:38 »
Evet fotoğraflar bana ait
Elastikiyeti arttırmanın yolu olarak size iki yöntem önerebilirim birisi mewing bir diğeri ise her gün duşta sert sekilde yapacağınız masaj
Aktardan çok uygun fiyata biberiye ve defne yaprağı alıp beraber kaynatın soğuduktan sonra ise sprey şişelerine doldurun her gece yatmadan yada gündüz kullanabilirsiniz.
Bunun haricinde benim ilk 3 ay kullandığım gibi aktardan nane ve defne yaprağı alıp yine aynı şekilde kullanabilirsiniz
Yukarıda yazmadım ama bir de kalsifikasyon meselesi bunun için magnezyum hapları kullanmanızı tavsiye ederim.

Levent Yılmaz

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 21 Haziran 2022, 23:34:50 »
Vakti zamanında en son kafama bu tür şeyleri sürdüğümde alnımda dahil yanmıştı 2.derece şeklinde su toplama vs sonrasında egzama başladı saçımda 3 yıl boyunca ızdırap oldu saç dökülmesini bi kenara bıraktım egzaması dert oldu resimler inanılır gibi değil tedavinin özetine şöyle diyebilir miyiz nane yağı ve masaj

DmitriAhmedov

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 22 Haziran 2022, 00:10:14 »
Dutasterid minoxtan bile bu etkiyi almayanlar var bu nasıl olabilir
  • Yaşınız 25

temürmelik

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 22 Haziran 2022, 00:30:36 »
Hocam tedavinizi adım adım yazar mısınız. Mesela nane yağını nasıl kullandınız ve hangi marka? Ve nane ve defne yaprağı suyu nane yağından ayrıca mı hazırlanıyor?

Hair'lı Olsun

• Bu Alana Reklam Verilir.
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 22 Haziran 2022, 00:38:18 »
Hocam tedavinizi adım adım yazar mısınız. Mesela nane yağını nasıl kullandınız ve hangi marka? Ve nane ve defne yaprağı suyu nane yağından ayrıca mı hazırlanıyor?

+1
Saç Sağlığı Discord : https://discord.gg/RJrwv4h7

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  
D3 vitamin  -  B12 vitamin

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 22 Haziran 2022, 09:35:01 »

Hocam herhangi marka kullanmadım
şöyle ilk 3 ay nane ve defne yaprağını kaynattım onu sprey şeklinde kullandım

Sonrasında biberiye ve defne yaprağı kaynattım onu sprey şeklinde kullandım benim için ikisinin arasında fark olup olmadığını test etmek için herhangi fark yaratmadı ikiside aynı seviyede etki gösterdi diyebilirim ama yağlanmayı önlemede biberiye biraz daha iyiydi onun için bıraktığım link https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25842469/

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 22 Haziran 2022, 09:36:29 »
Dutasterid minoxtan bile bu etkiyi almayanlar var bu nasıl olabilir

Aslında minox ile biberiyenin ortak sağladığı şeylerden birinin kuruluk olduğunu düşünüyorum minox içindeki alkol sayesinde kuruluk yaparken biberiye doğal olarak kuruluk sağlıyor

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 22 Haziran 2022, 10:18:27 »
Arkadaşlar sizlerden DHT ile alakalı soru gelmemiş ama onun için sizlere son zamanların en önemli tavsiyesini aşağıya bırakıyorum
Bağırsak mikrobiyotası, bağırsak içeriğinde androjen metabolizmasının ana düzenleyicisidir.
Androjenik alopesi ve erkek tipi kelliğe aracılık eden bağırsak mikrobiyotası dysbiosis

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6962501/#!po=0.724638

DHT ve androjen oluşumunda ve onun işleyişinde bağırsak mikrobiyotası rol alır yani sizin aklınızı karıştırmadan özetlemem gerekirse aslında androgenetik alopecia dediğimiz şey atalarımızdan bizlere geçen hastalık değil bize geçen hastalık bağırsak mikrobiyotasının yanlış işleyiş şekli

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #10 : 22 Haziran 2022, 11:02:42 »
Kardeşim saçlar ıslanınca ekstra hassas oluyor kopmaya, bu sert masajı kafamızın yan kısımlarından tutup yukarıya mı ittireceğiz? Sen nasıl yapıyorsun?

Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

blackmamba

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 22 Haziran 2022, 11:15:51 »
Biberiye ve defne yaprağını birlikte kaynatıp tek şişeye mi koyuyorsun yoksa ayrı ayrı kaynatıp farklı şişelere mi

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 22 Haziran 2022, 11:16:54 »
Kardeşim saçlar ıslanınca ekstra hassas oluyor kopmaya, bu sert masajı kafamızın yan kısımlarından tutup yukarıya mı ittireceğiz? Sen nasıl yapıyorsun?

İşte burda hepimizin kaçırdığı nokta şu masajı saça değil deriye odaklı yapmamız gerekiyor yani verteks kısmında önlere doğru sadece parmaklarla yaparak kan akışını arttırmak ve kalsifikasyonu azaltmak tüm bunların yanında magnezyum hapı kullandığım için zaten deride gevşeme oluyor

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 22 Haziran 2022, 11:17:47 »
Biberiye ve defne yaprağını birlikte kaynatıp tek şişeye mi koyuyorsun yoksa ayrı ayrı kaynatıp farklı şişelere mi

Aynı şişeye hocam zaten beraber kaynattım ikisini aynı anda

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #14 : 22 Haziran 2022, 11:23:09 »
Peki bu yağ tarzında olanlar işe yararlar mı acaba?
Aktarlarda var ya Biberiye yağı mesela. Sadece özü oluyor içinde.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Facebook Twitter Instagram