Gönderen Konu: Saç ekimiyle nasıl bir sonuç alırım, gerileyen saç çizgisi, yaş 25  (Okunma sayısı 1077 defa)

ibrayen

• Yeni üye
  • *
Merhaba arkadaşlar,

bu forumu yarım saat önce keşfettim ve gerçekten bulunca çok mutlu oldum saçma sapan ekşi sözlükten youtubedan farklı farklı atıp tutan insanları okumaktan yorulmuştum.

Saç çizgim çocukluktan beri hep gerideydi babamın saçının nerdeyse aynısı, kendisi 60 yaşında hala kel değil. fakat son 1-2 yılda çok hızlı gerileyince görüntüsü biraz rahatsız etmeye başladı saçlarımı kısaltınca ve artık saç ekimini düşünmeye başladım. önceki saç çizgimden kalan bi kaç tane saçları beyaz ışığın altında şuanki saç çizgimden 2-3 cm uzakta görünce panik yaptım kendimi burada buldum.

Görüşleriniz nelerdir? Çok ileri çekme gibi bi isteğim yok sadece eski haline yakın olmasını isterim. aynı çizginin aynı şekilde ilerlemesi gibi. yapılabilir gibi mi sizce?

ibrayen

• Yeni üye
  • *
Bunlar da 1 sene önce saçımı 3 numaraya vurdurduğum zamandan fotoğraflar.
  • Yaşınız 25

oralminoxidil

• Hero Member
bence saç ektirmek için beklemelisin 5 yıl en az bu sürede tedavi uygula imzamdaki kılavuzu okumani öneririm

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

ibrayen

• Yeni üye
  • *
hocam açıkçası finasteride vs ilaçlardan korkum ve çekincem var onun dışında paylaşımınızı okudum ve bir çok şey öğrendim elinize sağlık. ilk işim kan testi yaptırmak olacak ve masajlara başlamak olacak. düzensiz şampuan kullanımı ve sürekli şampuan değişiklikleri saç derimde hep bir iritasyona sebep oluyor ona da bi çözüm bulmaya çalışacağım. Ekim için  de  5 yıl demisşiniz, buradan şu anki halinin çok kötü olmadığını mı çıkartmalıyım, yoksa iyi sonuç almak için beklemem gerektiğini mi? ben  saçlarımı gerçekten çok seviyorum dokusunu vs. ve ön taraftaki saçlarımın arkadakinden farklı olduğunu düşünüyorum. ekim yapılınca çok farklı bi görünüme sahip olmak da istemem açıkçası, tabiri caizse "fırça gibi" olmasını istemem saç sınırımın.

• Yaşınız 25

emekli kel

• Hero Member
 secenekler dermoller biotim finasterid ama finasterid kullanmak istemion o zaman bloker bir losyon biotin finasterid deneyebilirsin veya mezoterapi tarzı uygulamalara gidebilirsin.ben olsam finasterid mezo ekim ilerlerdim.erken yasta saç ekimi onerilmez ama gencken sorunsuz saçta yoksa ne yapıcam ben oyle işi
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

baldLion

• Hero Member
Ön çizgi bir senede aşırı gerilemiş bence alın bölgesinde yoğun kalsifikasyon başlamadan önce ekim yaptırmalısın yoksa ilerde ekimin verimi düşer.

hyperKel

• Hero Member
seninle aynı durumdayız hafif  bir tık senden iyi sayılırım bu saç tipiyle gezilmez dostum iyi bir yer bul ve ektir bence .
ben yazı bekliyorum ektirmek için ,bekle diyenler neyin hesabını yapıyor anlamıyorum .çizgi oluşturmak için donerden 2000 greft ektirsek bir sorun olmaz bence.

Jeu

• Hero Member
seninle aynı durumdayız hafif  bir tık senden iyi sayılırım bu saç tipiyle gezilmez dostum iyi bir yer bul ve ektir bence .
ben yazı bekliyorum ektirmek için ,bekle diyenler neyin hesabını yapıyor anlamıyorum .çizgi oluşturmak için donerden 2000 greft ektirsek bir sorun olmaz bence.
Aynen katılıyorum  2000 greft attır kurtul şimdilik bu dertten bende öyle yapıcam çekilecek dert değil gerçekten

Hürnuri

• Yeni üye
  • *
beklenecek halmi kalmış asıl bu zamanlarda yapılan ekimler güzel sonuç veriri adam tam kel olduktan sonra iki tel saç ekse ne olacak kıllanan adam gibi ortalarda dolaşıyorlar sonra .

Facebook Twitter Instagram