Gönderen Konu: genetik dökülme büyük oranda anne tarafından geçiyor ise  (Okunma sayısı 406 defa)

orientis

• Hero Member
anne tarafından olan kuzenlerin saç dökülme tipleri neden birbirinden farklı oluyor?

agaya büyük oranda anne tarafı etki ediyorsa kuzenlerin genelinin saç dökülme evreleri birbirine benzer olması gerekmez mi?

geçen cilt yağlanması sorunu için dermatolojiye gittim.araya saç dökülmesi ile ilgili birkaç soru sordum.muhabbet genetik dökülmenin kimden geçtiği konusuna geldi

bana sadece anne ve dayılarımın saç durumlarını sordu.baba veya baba tarafını hiç sormadı.o tarafta oran çok düşükmüş

muroreis

• Hero Member
Ynt: genetik dökülme büyük oranda anne tarafından geçiyor ise
« Yanıtla #1 : 25 Eylül 2022, 20:15:34 »
anne tarafından olan kuzenlerin saç dökülme tipleri neden birbirinden farklı oluyor?

agaya büyük oranda anne tarafı etki ediyorsa kuzenlerin genelinin saç dökülme evreleri birbirine benzer olması gerekmez mi?

geçen cilt yağlanması sorunu için dermatolojiye gittim.araya saç dökülmesi ile ilgili birkaç soru sordum.muhabbet genetik dökülmenin kimden geçtiği konusuna geldi

bana sadece anne ve dayılarımın saç durumlarını sordu.baba veya baba tarafını hiç sormadı.o tarafta oran çok düşükmüş
Bence kesin bişey diyemeyiz anne tarafından iki kuzenim var çok gür saçları ben aga sıkıntısı çekiyorum baba tarafında kuzenim var o benden bı tık daha kötü durumda dökülme yaşıyo
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

taco_9

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 25 Eylül 2022, 21:16:53 »
kelliğin anne tarafından daha çok geçtiği söyleniyor ama ben hiç birine inanmıyorum ailesinde hiç  kellik olmayan birisinin bile saçları dökülüp kel kalabiliyor .
bu tarz şeylerin hiç bir bilimösel dayanağı yok genetikte varsa saçlar dökülüyor evet ama bu illa anneden yada babadan gelecek diye bir şey yok on nesil öncesinden varsa ordan bile gelebilir.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 25 Eylül 2022, 23:44:36 »
 3 gobek geriden dededen alabiliyormuşsun
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 26 Eylül 2022, 03:53:36 »
arkadaşlar ben anne tarafından kesin olarak geçer demiyorum.fakat bilimsel olarak anne tarafı daha baskın deniliyor.ben de diyorum ki eğer öyleyse anne tarafında 10 kuzen varsa 6-7sinin saçlarının benzer olması gerekir

siz hala nesil muhabbeti açıyorsunuz :)
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi 1/4 Proscar

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 26 Eylül 2022, 04:05:47 »
arkadaşlar ben anne tarafından kesin olarak geçer demiyorum.fakat bilimsel olarak anne tarafı daha baskın deniliyor.ben de diyorum ki eğer öyleyse anne tarafında 10 kuzen varsa 6-7sinin saçlarının benzer olması gerekir

siz hala nesil muhabbeti açıyorsunuz :)
anne tarafının anneleri yokmu knk  ;D anne tarafının kadın üyeleri desek daha doğru
Güncel Tedavi:
Dutasterid(günde1)
Xpecia ( günde 1 )

Facebook Twitter Instagram