Gönderen Konu: genetik dökülmenin anne tarafindan geçmemesi  (Okunma sayısı 2251 defa)

orientis

• Hero Member
genetik dökülmenin anne tarafindan geçmemesi
« : 12 Ağustos 2021, 23:04:13 »
cevremde kimi gorsem babasinin saclarini takip ediyor.bizim akrabalar icinde de bu durum boyle

mesela anne tarafinda bir tane kel kuzenim var onun da babasi kel

bu durumu cevrenize bakarak anlayabilirsiniz.babasinin saci saglam olup kendisi kel olan da vardir ama her zaman icin baba daha baskin genetik dokulmede

hasan34

• Jr. Member
  • **
Ynt: genetik dökülmenin anne tarafindan geçmemesi
« Yanıtla #1 : 12 Ağustos 2021, 23:16:15 »
cevremde kimi gorsem babasinin saclarini takip ediyor.bizim sürale icinde de bu durum boyle

bu durumu cevrenize bakarak anlayabilirsiniz.babasinin saci saglam olup kendisi kel olan da vardir ama her zaman icin baba daha baskin genetik dokulmede
bende bişey anlamadım baba tarafı hepsi fırça saçlı anne tarafı hepsi kel  ben kelleşiyorum kötü tarafı 21inde böyle oluyor babam55 fırça saçlı bence erkeklerde dayısı kel olan %90kellik problemi yaşıyor baba tarafıkel olan eger dayılar sağlamsa %50 erkekdayıya çekiyor dayısı saçlı olan. Baba tarafıkel olan arkadaşım gür saçlı

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 12 Ağustos 2021, 23:21:58 »
cevremde kimi gorsem babasinin saclarini takip ediyor.bizim sürale icinde de bu durum boyle

Kellik annenin yumurtasının mitokondirisinden gelir

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 12 Ağustos 2021, 23:29:16 »
Valla benim anne tarafı sırma saçlı hepsi nw0 neredeyse, baba tarafı nw 3 seviyesinde ben 30 yaşında hepsinden de daha keldim :)
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

heycorcverseneborc

• Full Member
« Yanıtla #4 : 12 Ağustos 2021, 23:52:14 »
Kellikte Genetik caprazlamada % 75 baba ne ise ogul odur. anne tarafinda belirleyici olan annenin babasidir ve buyuk dedelerdir. Bu da yaklasik % 25 etkili.       
 Sac anneden gecer diye sacma ve komik bir gorus var. Babasi nw 6 7 olanin kendisinin sacinin dokulmeme ihtimali % 2 falan. Hala boyle seyler yazan var.

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 12 Ağustos 2021, 23:55:48 »
Kellik annenin yumurtasının mitokondirisinden gelir

hocam anne tarafindan gectigi kesin ise benim bir dayim kel digeri saglam 20li ve 30lu yaslarinda 5 tane kuzenim var sadece bir tanesi kel bu nasil oluyor o zaman

• Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi 1/4 Proscar

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 12 Ağustos 2021, 23:57:26 »
Kellikte Genetik caprazlamada % 75 baba ne ise ogul odur. anne tarafinda belirleyici olan annenin babasidir ve buyuk dedelerdir. Bu da yaklasik % 25 etkili.       
 Sac anneden gecer diye sacma ve komik bir gorus var. Babasi nw 6 7 olanin kendisinin sacinin dokulmeme ihtimali % 2 falan. Hala boyle seyler yazan var.

ben de baba tarafinin daha ciddi bir rol oynadigini dusunuyorum cunku cevremizde ornekleri cok var
  • Yaşınız 20

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 13 Ağustos 2021, 00:25:24 »
 erkek dayıya çeker.babası tarafı kel ana tarafı saçlı olabilir ama bu demek değilki babadan geliyor gen ana tarafından 3 gobek ileriden dedenin dedesinin dedesi kelse ona cekmiş olabilir.ana genleri daha baskındır babayada benzeyebilir ama anne geni ağır basıyor deniliyor bu yasta.arkadasım kel babası kel amcası kel ama amca oğlu ilerleyen yasında orman gibi saçlı arkadasımın dayısına bakmak gerek.dımdızlak kafalı babanın kel oğlunu gorduğum gibi saçlı oğlunuda gordum .anket yapmak gerek kellik ana tarafınızdamı fazla baba tarafınızdamı diye.bilim dunyası ana diyor
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 13 Ağustos 2021, 15:21:41 »
Koskoca profesörler %90 annenin genetiğinden geldiğini söylüyor ama siz yinede istediğinize inanmayı tercih edebilirsiniz

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 13 Ağustos 2021, 19:37:48 »
Bilimsel olarak bu genin kimden geldiği netlik kazanamamış durumda, iddialarınızın çoğu yanlış.

Kant

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 16 Ağustos 2021, 18:50:13 »
Genler daha tam çözülmemiş ki böyle yorumlar yapıyorsunuz benim teyze çocukları nw0 dayılar aynı dayı eniştenin saçı 60 yaşına rağmen mükemmel dokulmemis  benim babam kel teyze çocuklarıyla dayımız aynı normal olarak:D  bende kel değilim nw1 nw2 arasi kardeşim 22 yaşında nw4 nw5

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 16 Ağustos 2021, 21:30:17 »
Genetik olarak erkek olmamız için babadan mutlak surette Y kromozomu gelmesi lazım. Eğer kellik Y kromozomunda kodluysa annenin istese de günahı olamaz:) ama X te ise dayı teyze amca hala dede ebe 10 kuşak hepsine bakmak lazım. Bir de genin çekinik-dominant olma durumu varsa ortalık iyice şenlenir.
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Ekimi bekleyen kumrular gibi

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 19 Ağustos 2021, 03:06:00 »
Anne tarafindan daha çok geçer saç aslinda araştirirsaniz gorebilirsiniz :)
  • Ekim Tarihi: 23.10.2021
  • Ekim Merkezi ismi Medpoint Global
  • Greft Miktarı 6200
  • Yaşınız 30
  • Medikal Tedavi Biotin 5000 ,trichoplus ,prozinc plus şampuan,prozincplus losyon
Medpoint Global 6200 greft ekim sürecim
Saç ekim sonuçları
Saç ekimi forum

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=24417.msg463796#msg463796

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 19 Ağustos 2021, 22:39:55 »
 etrafımda kellere bakıyorum genelde dayıya cekiyorlar erkek dayıya ceker denir
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 20 Ağustos 2021, 16:30:47 »
etrafımda kellere bakıyorum genelde dayıya cekiyorlar erkek dayıya ceker denir

benim dayının biri kel diğeri sağlam dedemin de saçı sağlam
  • Yaşınız 20

Facebook Twitter Instagram