Anket

Sorun hangi tarafta

Baba tarafı kel
8 (38.1%)
Anne tarafı kel
4 (19%)
Hem anne hem baba tarafı kel
5 (23.8%)
Baba tarafında kellik az anne tarafında çok
3 (14.3%)
Anne tarafında kellik az baba tarafında çok
1 (4.8%)

Toplam Oy Verenler: 21

Gönderen Konu: Anne tarafınızmı kel baba tarafınızmı?  (Okunma sayısı 969 defa)

tesla1757

• Full Member
Ynt: Anne tarafınızmı kel baba tarafınızmı?
« Yanıtla #1 : 16 Ağustos 2021, 22:19:44 »
Arastirmalar yuzde 75 anneden geciyor diyor ama birde diyorki kesin bir sonuc yok , Asyali gende ayri, baska gende ayri falan diyor yani acikcasi sadece yuzde verebilirler . Zaten cozselerdi kelligi cozerlerdi :) Benim babam da gel annemin babasi da kel , dayim bi tek degil o da yuzde 25 ihtimali kapmis gibi gorunuyor :)

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 16 Ağustos 2021, 22:21:27 »
benim anne tarafı kel ama baba tarafı da nw2.5-3 olgunluk çizgisi ve gür, saçım dökülmeye başladığından beri anne tarafına benzediğimi sanıyordum. ama babamın zamanla yoğunluk kaybettiğini farkettim. Şakak bölgesinin benimkiyle tamamen aynı şekilde olduğunu farkettim.

muhtemelen babamın ileri yaşta başlayan yoğunluk kaybı bende erken yaşta başladı ve şakaklarım geriliyor.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 17 Ağustos 2021, 00:26:03 »
İki tarafta keller. Erken yaşta saçı dökülenler de var, 20'li yaşların sonunda saçı dökülenlerde var. Ben finasterid kullanmasam şuan muhtemelen bende nw 4 - 5 arası keldim. Saç ektirdim şuan saçım dökülmemiş görüntüsü elde edebildim.

Bu da demektir genç arkadaşlar için ilerisi için her zaman bir şans var. Umudunu kimse kaybetmesin. Ben 17 yaşımdayken 30'a kadar saçlarım olsun diye ümit ediyordum, ama hiç olacağına ihtimal vermiyordum. Erken yaşta saç dökülmesi de bence bu hayatta olabilecek en büyük şansızlıklardan birisidir. O psikolojiyi yaşadığım için erken yaşta saçı dökülen arkadaşları çok iyi anlıyorum. Zaten bu yüzden forumda insanlara destek olmaya çalışıyorum. İnanıyorum ki Hintell'de bu sorunları bildiği için insanlara yardımcı oluyor. Bu sıkıntıları bilmeyen bence anlayamaz.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

tesla1757

• Full Member
« Yanıtla #4 : 17 Ağustos 2021, 00:34:46 »
İki tarafta keller. Erken yaşta saçı dökülenler de var, 20'li yaşların sonunda saçı dökülenlerde var. Ben finasterid kullanmasam şuan muhtemelen bende nw 4 - 5 arası keldim. Saç ektirdim şuan saçım dökülmemiş görüntüsü elde edebildim.

Bu da demektir genç arkadaşlar için ilerisi için her zaman bir şans var. Umudunu kimse kaybetmesin. Ben 17 yaşımdayken 30'a kadar saçlarım olsun diye ümit ediyordum, ama hiç olacağına ihtimal vermiyordum. Erken yaşta saç dökülmesi de bence bu hayatta olabilecek en büyük şansızlıklardan birisidir. O psikolojiyi yaşadığım için erken yaşta saçı dökülen arkadaşları çok iyi anlıyorum. Zaten bu yüzden forumda insanlara destek olmaya çalışıyorum. İnanıyorum ki Hintell'de bu sorunları bildiği için insanlara yardımcı oluyor. Bu sıkıntıları bilmeyen bence anlayamaz.

Abi seni 17 yasinda bunu dusunduysen helal olsun acikcasi ben bu sac konusuna acikcasi 3 senedir kafayi yormaya basladim ki en yogunu da bu sene ve benim saclar gidik :D onceden farketseydim dedigin gibi su halim belki 40 da olurdu.

Dedigin gibi simdi bilgilere ulasmak daha kolay yeter ki arastir

qew1978

• Full Member
« Yanıtla #5 : 17 Ağustos 2021, 00:36:27 »
Birkac istisna haric soy agaci silme kel bizde.
dutasteride 0.5 mg
oral minoxidil 2.5 mg

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 17 Ağustos 2021, 00:38:55 »
Abi seni 17 yasinda bunu dusunduysen helal olsun acikcasi ben bu sac konusuna acikcasi 3 senedir kafayi yormaya basladim ki en yogunu da bu sene ve benim saclar gidik :D onceden farketseydim dedigin gibi su halim belki 40 da olurdu.

Dedigin gibi simdi bilgilere ulasmak daha kolay yeter ki arastir

Bir tane dayımın saçları çok erken döküldüğü için benim de şakaklarım 16 yaşında hızlı bir şekilde açıldığında ister istemez bir psikolojiye giriyor insan. O zaman bu tarz bilgilere de ulaşmak zordu ben internette araştırıyordum ama karşıma yeterli bilgi çıkmıyordu. Mesela finasteridi ben o yaşlarda da biliyordum ama bir alternatif olarak bile düşünmemiştim. Şuan halen tatmin edici bir tedavi maalesef yok ama bilgiye ulaşmak dediğiniz gibi daha kolay. Sonuç olarak 1, 0 dan büyüktür :).
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

tesla1757

• Full Member
« Yanıtla #7 : 17 Ağustos 2021, 01:03:34 »
Bir tane dayımın saçları çok erken döküldüğü için benim de şakaklarım 16 yaşında hızlı bir şekilde açıldığında ister istemez bir psikolojiye giriyor insan. O zaman bu tarz bilgilere de ulaşmak zordu ben internette araştırıyordum ama karşıma yeterli bilgi çıkmıyordu. Mesela finasteridi ben o yaşlarda da biliyordum ama bir alternatif olarak bile düşünmemiştim. Şuan halen tatmin edici bir tedavi maalesef yok ama bilgiye ulaşmak dediğiniz gibi daha kolay. Sonuç olarak 1, 0 dan büyüktür :).

Ben de dayim batmisti borca girmisti bende ondan , cok kazanmanin yeterli olmayacagini , yine de harcamani kontorllu yapman gerektigini ogrenmistim. Dayilar onemli :) Bu arada dayim 54 yasinda adam da ne dokulme ne beyazlama massallah , ben simdi nasil anlayayim aga :D

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 17 Ağustos 2021, 01:38:44 »
Anne tarafında saç sorunu olan hickimse yok,60 yaşındaki dayımın alninda bile saç var,baba tarafında da ciddi bir sıkıntı yok 50 yaşındaki amcamda hiç seyrelme yok 2 tanesi de nw3 civarı ama ben bunu biraz da yaşa bağlıyorum yani 70 yaşındaki biri için gayet iyi saçları var denebilir, işin ilginç kısmı babam kardeşlerine hiç benzemiyor nw6-7 arası ve sülalede babam dışında bu seviyede kel olan kimse görmedim
(Bu arada kuzenlerimin saçı da çok iyi)
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

Facebook Twitter Instagram