Gönderen Konu: Sivilce ilacı kalıcı dökülme yapar mı  (Okunma sayısı 210 defa)

Ahmet Kaya

• Yeni üye
  • *
Sivilce ilacı kalıcı dökülme yapar mı
« : 05 Mayıs 2023, 18:31:27 »
Kendim 1 yıldır finasterid ve dutasterid kullanıyorum. Saç dökülmem tamamen durmasada yavaşladı. Sivilce sorunum için ( yüzümde izli sivilce çıkıyor.)zoretanin doktor reçete etti. Kullanmaya başladıktan sonra saçımda kaşıntı, yanma ve dökülme arttı. Doktor ise saç ve cildim arasında seçim yapmam zorunda olduğumu söylüyor. Sivilce ilacı yüzünden dökülen saçlar kalıcı mıdır? Geçici olduğunu diyenler de var. Siz bu konu hakkında ne biliyorsunuz ? Ve yerimde olsaydınız ne ederdiniz?

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Sivilce ilacı kalıcı dökülme yapar mı
« Yanıtla #1 : 05 Mayıs 2023, 21:37:55 »
Kendim 1 yıldır finasterid ve dutasterid kullanıyorum. Saç dökülmem tamamen durmasada yavaşladı. Sivilce sorunum için ( yüzümde izli sivilce çıkıyor.)zoretanin doktor reçete etti. Kullanmaya başladıktan sonra saçımda kaşıntı, yanma ve dökülme arttı. Doktor ise saç ve cildim arasında seçim yapmam zorunda olduğumu söylüyor. Sivilce ilacı yüzünden dökülen saçlar kalıcı mıdır? Geçici olduğunu diyenler de var. Siz bu konu hakkında ne biliyorsunuz ? Ve yerimde olsaydınız ne ederdiniz?
seni o kadar iyi anlıyorum ki. uzun bir süre çift doz roaccutane kullandım ve 17-18 yaşımda saçlarım o kadar kötüleşti ki konuma bakabilirsin https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=29425.0
roaccutane kullandığım zaman saç dökülmem inanılmaz fazlaydı ve geri gelmediler maalesef. cildiyeye gittiğimde erkekte nadir görülen biotin eksikliğim vardı. 3 ay biotin kullanmama rağmen hiçbir sonuç alamadım. eğer genetik dökülme varsa sivilce ilaçları hızlandırır en azından benim tecrübem bu. forumda dutasteride ve accutane kullanan alone_45 adında bir arkadaş vardı o yağlanma ve sivilce için kullanıyor ve sorun yaşamadı kişiden kişiye göre değişebilir
sana tavsiyem kullanmaman yönünde. her ne kadar ilaç kadar etkili olmasa da bitkisel yöntemleri denemeni öneririm. saç için tam bir zaman kaybı olsa da sivilcelerde işe yarayabilir
saç ve cilt arasında seçim yapsaydık herkes saçı seçerdi zaten bunu sorması bile saçma olmuş. doktorunu da değiştirmeni öneririm

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Ahmet Kaya

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 06 Mayıs 2023, 03:21:25 »
.

Ahmet Kaya

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 06 Mayıs 2023, 03:25:06 »
seni o kadar iyi anlıyorum ki. uzun bir süre çift doz roaccutane kullandım ve 17-18 yaşımda saçlarım o kadar kötüleşti ki konuma bakabilirsin https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=29425.0
roaccutane kullandığım zaman saç dökülmem inanılmaz fazlaydı ve geri gelmediler maalesef. cildiyeye gittiğimde erkekte nadir görülen biotin eksikliğim vardı. 3 ay biotin kullanmama rağmen hiçbir sonuç alamadım. eğer genetik dökülme varsa sivilce ilaçları hızlandırır en azından benim tecrübem bu. forumda dutasteride ve accutane kullanan alone_45 adında bir arkadaş vardı o yağlanma ve sivilce için kullanıyor ve sorun yaşamadı kişiden kişiye göre değişebilir
sana tavsiyem kullanmaman yönünde. her ne kadar ilaç kadar etkili olmasa da bitkisel yöntemleri denemeni öneririm. saç için tam bir zaman kaybı olsa da sivilcelerde işe yarayabilir
saç ve cilt arasında seçim yapsaydık herkes saçı seçerdi zaten bunu sorması bile saçma olmuş. doktorunu da değiştirmeni öneririm

Konuna baktım bende. Bana da ilacın özellikle bizim gibi genetik dökülmesi bulanan insanlarda kalıcı saç kaybına neden oluyor gibi geliyor. Bu yüzden ben de iyi bir doktor bulmayana kadar içmeyi düşünmüyorum gibi. Bu arada dutasterid kullanmaya başlamışsın saçına etkisi nasıl oldu bende 1 yıl boyunca 4 gün finasterid  ve 3 gün dutasterid kullanmama rağmen dökülme tamamen durmadı ama baya azaldı.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 06 Mayıs 2023, 03:55:08 »
Konuna baktım bende. Bana da ilacın özellikle bizim gibi genetik dökülmesi bulanan insanlarda kalıcı saç kaybına neden oluyor gibi geliyor. Bu yüzden ben de iyi bir doktor bulmayana kadar içmeyi düşünmüyorum gibi. Bu arada dutasterid kullanmaya başlamışsın saçına etkisi nasıl oldu bende 1 yıl boyunca 4 gün finasterid  ve 3 gün dutasterid kullanmama rağmen dökülme tamamen durmadı ama baya azaldı.
dutasteride ve xpecia kullanıyorum duştan sonra bile havluyla kuruladığımda max gördüğüm tel belki 1 veya 2'dir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 06 Mayıs 2023, 07:04:39 »
dutasteride ve xpecia kullanıyorum duştan sonra bile havluyla kuruladığımda max gördüğüm tel belki 1 veya 2'dir
xpecia ve 10mg aknetrente başladım yeni dökülme yapar mı acaba sheddign tarzı kanka dut kullanıyorum ama bayağıdır
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2023, 08:46:44 Gönderen: DARBELi HAYDAR »
Güncel Tedavi:
Dutasterid(günde1)
Xpecia ( günde 1 )

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 06 Mayıs 2023, 09:52:50 »
xpecia ve 10mg aknetrente başladım yeni dökülme yapar mı acaba sheddign tarzı kanka dut kullanıyorum ama bayağıdır
10mg düşük bir doz ama sen yine de kendini takip et dökerse direkt bırak

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 06 Mayıs 2023, 10:05:07 »
10mg düşük bir doz ama sen yine de kendini takip et dökerse direkt bırak
hocam açıkçası ilacı kullanandan beri ek bi dökülme mevcut ama yağlanmaya iyide geliyor ek biotin kullansam sorun çözülür mü

ek olarak xpecia ani dökülme yapar mı dut kullandığım halde
Güncel Tedavi:
Dutasterid(günde1)
Xpecia ( günde 1 )

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 06 Mayıs 2023, 10:30:19 »
hocam açıkçası ilacı kullanandan beri ek bi dökülme mevcut ama yağlanmaya iyide geliyor ek biotin kullansam sorun çözülür mü

ek olarak xpecia ani dökülme yapar mı dut kullandığım halde
xpecia dediğinin tersini yaptı bende dökülmeyi durdurdu fakat alone45 ile dün konuştuk kendisi farmakoloji hakkında bilgili birisi
ürün fiyatının içeriğindeki vitaminleri karşılamaktan çok uzak olduğunu içeriğindeki biotinin bile en aşağı 50tl tutacağını söyledi
içeriği belirsiz yani ama ben kullanıyorum bitince başkalarına bakarım aga e çok daha iyi gözüküyor

biotin genetik dökülmede veya yağlanmada etkisi 0. bende erkeklerde nadir görülen biotin eksikliği vardı alt sınır değerin yarısı kadardı
cildiye 3 ay kullan dedi 3 aydan fazla kullandım aldığım kutular bitsin diye bi yandan da kendime diyordum bak işte bu yaşta dökülme olamazdı zaten sorun buymuş diye :D
sonuç sıfır maalesef kendim denemeseydim bu kadar emin olmazdım.saç ekimi sonrası takviye olarak alınabilir ama
ucuza satılan saç masaj tarakları oluyor plastik onunla birlikte iyi bir arındırıcı şampuan al ve duşta saçlarını iyice masaj yaparak yıka saçlı derini iyice arındır
redditte yağlanma için her gün yıkanmaması gerektiği yazıyor bu saçlı deride daha fazla yağ üretimini tetikliyormuş
düşük doz olduğu için aknetrentte sakınca yok derdim ama dökülme var demişsin o zaman sana ilk tavsiyem bırakman yönünde olacak. bu sivilce ilaçları düşük doz da olsa karaciğer için zararlı bence değmez

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Facebook Twitter Instagram