Gönderen Konu: Yaş 18. Fin yan etki  (Okunma sayısı 517 defa)

TruFet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Yaş 18. Fin yan etki
« : 15 Mayıs 2023, 19:49:37 »
Merhaba , 18 yaşındayım yaklaşık 3 aydır fin kullanıorum başlarda iyidi hiç dökülmüyordu 1.5 ay falan sonra shedding başladı günde nerden baksan 70-80 dökülüyor. Yastıkta bi 10-15 tane oluyor. Bide son zamanlarda mastürbasyonda iktidarsızlık başladı. Erekte oluyor  ama çabuk iniyor bazen tam erekte olmadan ve az hisle  boşalıyorum. Eskiden 16 cm çıkarken ölçtüğümde şimdi kalksa kalksa 14 e kadar çıkıyor . Bi kere 1 hafta kullanmayıp denediğimde 16 çıkmıştı. Geçici diye devam etmiştim.

1- fin min topikal karışım kullanıyorum. Kırkland min içine bi şişeye 2 proscar atıp günde 1.5 ml yani toplam 0.25 mg fin olacak şekilde kullanıyorum.  Topikal ve az doz olmasına rağmen yan etki yapması beni şaşırttı. Her gün yatmadan sürüyorum . Bazen düzensi yaptığım oluyor ozaman yan etkiler artıyor gibi. İlk başladığımda 0.33 mg idi doz . Şimdi bir daha düşürmeyi deneyebilirim 0.16 civarlarına.
Saçıma baya olumlu etki etti . Her gören saç mı ektirdin diye soruyor .

İlk başkarda sıvı sperm vardı ama kullandıkça 2.-3. Ay arası geçti artık eskisi gibi yapışkan ve yoğun

Brain fog sorunu hic yasamadim hafizam iyidir ve sinavlarimda gecen donemden iyi az calismama ragmen. Yazilim okuyorum.

Meme buyumesi degil aksine kuculdu gibi geliyor bana

Testisim hiç olmadığı kadar küçüldü. Bazen soğuk mu diye kontorl ediyom soğuktan da değil gibi.  Bırakınca düzeliyor.

Önemli bi yan etkim yok ama bu ara belim biraz ağrıyor özellikle mastürbasyon sonrası ilgisi olabilir mi bilmiyorum.

Sorularım:
Sizce dozu azaltıp tekrar mı denemeliyim?. Bundan önce ara vermelimiyim. Kullandıkça yan etki azalır mı? Alternatif bir şey önerebilir misiniz bu karışım yerine?

Bide aklıma minoxidil + melatonin denemek var topikal olarak . Yalnız melatoninin hem testesteron hem dht yi indirdiği bilimsel olarak kanıtlanmış bi gerçek . Topikal yapsam bunun da yan etkisi olur mu deneyen var mı ? Ağızdan melatonin aldığımda yan etkilerini hemen hissediyorum (düşük libido , uyku aralarında uyanma , bir sürü kabus görme) saça sürdüğümde böyle etkileri olur mu? Saf melatonin mi kullanmam gerekiyor evde pasifloralı var . Alkollü minoxidil de çözünse bozulurmu ?

Sadece minoxidil beni kac yil goturebilir
Asprin içince minoxidil etkinliği baya azalıyormuş araştırmalara göre ama normalde asprin de saça iyi minoxidil kadar iyi etki yapar mı denenir mi?

Daha gencim dökülme türrüm diffuse shedding . Psikolojik olarak kel olmaya alışmak yerine ne önerirsiniz? Yakışıklıyım ama saçsız inan kendini kötü hissediyor.

Lauri

• Hero Member
Ynt: Yaş 18. Fin yan etki
« Yanıtla #1 : 15 Mayıs 2023, 20:02:35 »
Ürologa görüj. İlla tekrar kullanmak istiyorsan 2günde 1 kullanımı dene.

TruFet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 15 Mayıs 2023, 20:08:27 »
Ürologa görüj. İlla tekrar kullanmak istiyorsan 2günde 1 kullanımı dene.

Üroloğa gerek var mı? Kan testi yaptırdım testesteron progesteron ostrojen normal çıktı. Dht ye bakmıyolarmış burdaki devlet hastanesinde
  • Yaşınız 18
  • Medikal Tedavi fin ve minoxidil kirkland karisim (ml başınan 0.15 mg fin) , dermapen haftada 1 0.75mm , 2 günde bir 1.25 mg fin, tentürdiyot

Karanlık Adam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 15 Mayıs 2023, 20:29:19 »
Foto at

geces

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 18 Mayıs 2023, 01:25:52 »
topikalden yan etki yaşama riskin oral kullanıma göre çok düşük.fazla korkmuşsun bence plasebo yüzünden olması yüksek ihtimal

topikali ben de araştırdım fakat maliyeti ve sürekli kullanamayacağımı bildiğim için vazgeçtim.yazın proscara başlayacağım

20ye kadar topikal fin,xpecia,dermaroller falan idare et sonra oral kullanıma geçersin.18 yaş oral için erken
en uygun yaş 22 civarı aslında fakat durum çok can sıkıyorsa 20 de okeydir

bu arada fotoğraf eklersen daha mantıklı yorumlar gelecektir

TruFet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 18 Mayıs 2023, 13:39:10 »
Tamamdır hocam şimdi ara verdim . 3 gündür kullanmıyorum. %40 azalttım içindekini yaklaşık 0.15 mg a düşmüş oldu günlük .  Bakalım şimdi nolucak başka sebepleri olabilir. Melatonin . Seratonin ve aldesteron testesteronu en çok düşüren 3 şey .  uyku dengesizliği falan olabilir .

• Yaşınız 18
  • Medikal Tedavi fin ve minoxidil kirkland karisim (ml başınan 0.15 mg fin) , dermapen haftada 1 0.75mm , 2 günde bir 1.25 mg fin, tentürdiyot

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 18 Mayıs 2023, 16:04:56 »
Tamamdır hocam şimdi ara verdim . 3 gündür kullanmıyorum. %40 azalttım içindekini yaklaşık 0.15 mg a düşmüş oldu günlük .  Bakalım şimdi nolucak başka sebepleri olabilir. Melatonin . Seratonin ve aldesteron testesteronu en çok düşüren 3 şey .  uyku dengesizliği falan olabilir .
dostum melatonin kullanıp yan etki görebilmen muazzam bir şey. ben melatonin kullandığım dönem günde 4 hap yani 12mg melatonin kullanıyordum rahat uyuyabilmek için ve hiçbir sıkıntı olmadı. sen önce araştırdığın için placebo yaşamış olmayasın. ha aldığım doz hiç iyi değil kesinlikle yanlış fakat ben de bilmiyordum fazla tüketilmemesi gerektiğini. önerilen dozun 3-12mg olduğunu görünce bir süre 3mg kullanınca artırayım dedim.
ayrıca internete yazınca direk karşıma çıkan bu oldu
Melatonin yetersizliğinin testislerin çalışmasını yöneten FSH, LH ve testosteron hormonlarının kandaki düzeylerini azaltarak sperm değerlerini düşürdüğü yine bir çok çalışmada vurgulanmakta.

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 18 Mayıs 2023, 22:05:17 »
bu yaşta finasterid kullanman doğru değil bırak dostum bu yaşta sana kim kullan dedi ?
Global Moderator

TruFet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 21 Mayıs 2023, 02:30:25 »
melatoninin yarilanma omru 30 dk imis kullanmaktan vazgectim.

finastraid buyuk ihtimalle duzensiz kullandigimdan sikinti oluyor biraktim 0.15 mg ile tekrar denicem.

redditte cok kisi bu yaslarda kullaniyor. ins problem olmaz en kotu birakirim biraz daha deniyim.

0.04 mg %35 dusuruyor . eger kana onun kadar gecirmeyi basarirsam hic bi problem olmaz diye dusunuyorum.

zaten yedigimiz sooudugumuz sagliksiz seylerden hormonlarimiz etkileniyor oyuzden benim de oynamam cok sorun olmaz diye dusunuyorum. bakalim deneyip gorecez
  • Yaşınız 18

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 21 Mayıs 2023, 02:43:36 »
melatoninin yarilanma omru 30 dk imis kullanmaktan vazgectim.

finastraid buyuk ihtimalle duzensiz kullandigimdan sikinti oluyor biraktim 0.15 mg ile tekrar denicem.

redditte cok kisi bu yaslarda kullaniyor. ins problem olmaz en kotu birakirim biraz daha deniyim.

0.04 mg %35 dusuruyor . eger kana onun kadar gecirmeyi basarirsam hic bi problem olmaz diye dusunuyorum.

zaten yedigimiz sooudugumuz sagliksiz seylerden hormonlarimiz etkileniyor oyuzden benim de oynamam cok sorun olmaz diye dusunuyorum. bakalim deneyip gorecez
ergenliğinin bittiğini düşünüyorsan boy uzaman durduysa kullan
benim imkanım olsa 16 veya 17 yaşıma gider o zaman kullanırdım finasteridi çünkü gelişimim o zaman bitmişti
ama ben senin ergenliğinin bittiğini sanmıyorum. saçının fotoğrafını atsan iyi olurdu
en azından xpecia veya aga e tablet kullanmanı tavsiye ederim şuanlık. ayrıca bence topikal ile de uğraşmaya değmez

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Facebook Twitter Instagram