Gönderen Konu: Yaş 19, Finasterid Yan Etki  (Okunma sayısı 497 defa)

Subzeroo

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Yaş 19, Finasterid Yan Etki
« : 19 Mayıs 2023, 12:14:38 »
Abilerim, arkadaşlarım yan etki yaşandı sanıp konuya girmiş olabilirsiniz fakat asıl sorum 2. haftaya yaklaşmama rağmen hiçbirşekilde yan etki olmaması bu iyi birşeymi yoksa işe yaramıyor anlamınamı gelir?
Not; Normalden daha depresif bir haldeyim plasebo olduğunu düşünüyorum.

TruFet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Yaş 19, Finasterid Yan Etki
« Yanıtla #1 : 21 Mayıs 2023, 02:23:08 »
yok oyle dusunme %99 yariyordur
ben kulak kirinden anliyorum .dht  kulak kirini artiriyor . eger eskisi gibi kulak pamugunda cok cikmiyosa dht en dusmustur. baya etkiliyor
  • Yaşınız 18
  • Medikal Tedavi fin ve minoxidil kirkland karisim (ml başınan 0.15 mg fin) , dermapen haftada 1 0.75mm , 2 günde bir 1.25 mg fin, tentürdiyot

Subzeroo

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 21 Mayıs 2023, 12:42:38 »
dostum yaşıt olupta kullanmamız beni bi samimiyetliğe itti, devam ediyormusun kullanmaya?

TruFet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 23 Mayıs 2023, 00:08:31 »
Şimdilik bi süre ara verdim . 4 gün falan oldu. Devam edicem 0.15 mg  günlük yine kafadan ile . Düzenli kullanmak çok önemli ben her gün 4-5 saat sapma yapabiliyordum ileri yada geri. Ayrıca penis uzaması genelde 17-18 de bitiyormuş, ses vs gelişimini etkilese bile boyunu etkilemiyor . Ereksiyon kalitesini etkileyebiliyor . Bakıcaz çok farklı faktörler var .   Ama iki şey biliyorum araştırmalarımdan.

1) dht genelde hücrenin içinde salgılanıyor . Serum dht dediğimiz şey hücrenin içinden çıkanlar . Yani topikal kullanımın daha fazla etki etmesi olası ki bi araştırmada aynı doz topikal , normal alımdan daha çok saç çıkarmıştı. Direkt saç hücrelerindeki dht üretimi azalttığın için olumlu etkisi illaki oluyor. Kant akademide izlediğim videoya göre çoğunlukla dışardan dht almıyormuş hücre. Testesteron hücre içinde enzimle dht ye dönüyormuş

2) eğer kana 0.04 mg  karışırsa dht %35 düşüyor . Ki bu hiçbir şey gün içinde zaten %30 a kadar dalgalanabiliyor dht. Dht biraz logaritmik 0.04 mg den 0.1 e çıktığın anda %75 serum dht azalıyor yani dht azaltma grafiği logaritma şeklinde çıkıyor çizince . Dozu 0.1 den sonra 15 bile yapsan maksimum %80-85 blockluyor. Yani serum dht yi düşürmemek için şansımız var kana bukadar karışırsa.

Kafaya sürünce hepsi bi anda emilmiyor . Duş alma zamanında önemli oyüzden . 24 saate kadar tamamı emilmiyormuş. Yavaş yavaş emilmesi karaciğerin yoketmesi açısından yine yan etki olasılığını düşürebilir
Kafadan % kaç emiliyor bulamadım ama genelde %70 olarak düşünsem . 0.15 mg yaklaşık 0.105 falan emilir . Deneye yanıla bulcaz bakalım . Bizim bursaki devlet hastanesinde dht testi yokmuş yaptıramadım. Ama zaten kendim anlıyorum . Sesim inceliyor kulak kirim azalıyor vs . Bu yan etkiler azalana yada yok olana kadar doz azaltıcam. Bulursam söylerim . Yakında yeni konu açıp öncesi sonrası foto da atıcam . Çok ince telli ve çocukluktan beri az saçım var
  • Yaşınız 18
  • Medikal Tedavi fin ve minoxidil kirkland karisim (ml başınan 0.15 mg fin) , dermapen haftada 1 0.75mm , 2 günde bir 1.25 mg fin, tentürdiyot

alibaba

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 23 Mayıs 2023, 00:42:26 »
Şimdilik bi süre ara verdim . 4 gün falan oldu. Devam edicem 0.15 mg  günlük yine kafadan ile . Düzenli kullanmak çok önemli ben her gün 4-5 saat sapma yapabiliyordum ileri yada geri. Ayrıca penis uzaması genelde 17-18 de bitiyormuş, ses vs gelişimini etkilese bile boyunu etkilemiyor . Ereksiyon kalitesini etkileyebiliyor . Bakıcaz çok farklı faktörler var .   Ama iki şey biliyorum araştırmalarımdan.

1) dht genelde hücrenin içinde salgılanıyor . Serum dht dediğimiz şey hücrenin içinden çıkanlar . Yani topikal kullanımın daha fazla etki etmesi olası ki bi araştırmada aynı doz topikal , normal alımdan daha çok saç çıkarmıştı. Direkt saç hücrelerindeki dht üretimi azalttığın için olumlu etkisi illaki oluyor. Kant akademide izlediğim videoya göre çoğunlukla dışardan dht almıyormuş hücre. Testesteron hücre içinde enzimle dht ye dönüyormuş

2) eğer kana 0.04 mg  karışırsa dht %35 düşüyor . Ki bu hiçbir şey gün içinde zaten %30 a kadar dalgalanabiliyor dht. Dht biraz logaritmik 0.04 mg den 0.1 e çıktığın anda %75 serum dht azalıyor yani dht azaltma grafiği logaritma şeklinde çıkıyor çizince . Dozu 0.1 den sonra 15 bile yapsan maksimum %80-85 blockluyor. Yani serum dht yi düşürmemek için şansımız var kana bukadar karışırsa.

Kafaya sürünce hepsi bi anda emilmiyor . Duş alma zamanında önemli oyüzden . 24 saate kadar tamamı emilmiyormuş. Yavaş yavaş emilmesi karaciğerin yoketmesi açısından yine yan etki olasılığını düşürebilir
Kafadan % kaç emiliyor bulamadım ama genelde %70 olarak düşünsem . 0.15 mg yaklaşık 0.105 falan emilir . Deneye yanıla bulcaz bakalım . Bizim bursaki devlet hastanesinde dht testi yokmuş yaptıramadım. Ama zaten kendim anlıyorum . Sesim inceliyor kulak kirim azalıyor vs . Bu yan etkiler azalana yada yok olana kadar doz azaltıcam. Bulursam söylerim . Yakında yeni konu açıp öncesi sonrası foto da atıcam . Çok ince telli ve çocukluktan beri az saçım var

na kadar zaman kullandın.

TruFet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 23 Mayıs 2023, 02:47:28 »
Hesaplıyım :P günde 1 ml . 2 şişe yani 120 ml bitti , heralde 4 ay oluyor kabaca. Baya yararı oldu saçım bi ara grileşmişti şimdi simsiyah
  • Yaşınız 18

explosen

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 23 Mayıs 2023, 10:02:17 »
Abilerim, arkadaşlarım yan etki yaşandı sanıp konuya girmiş olabilirsiniz fakat asıl sorum 2. haftaya yaklaşmama rağmen hiçbirşekilde yan etki olmaması bu iyi birşeymi yoksa işe yaramıyor anlamınamı gelir?
Not; Normalden daha depresif bir haldeyim plasebo olduğunu düşünüyorum.

Bende 1 yıldır kullanıyorum ,öncesinde bana anlatılanlar okduklarım ettiklerimle alakasız  hep korku yüklemesi
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi proscar 5/1 bir kötülüğünü görmedim bu konuda duruşum konudaki gibi https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27709.0

Subzeroo

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 23 Mayıs 2023, 15:50:21 »
Yorumlarınız için teşekkürler. 2 haftalık süreçte halâ yan etkim yok düşünmüyorumda zaten. çok nadir bölgesel testis ağrısı 🤔

Subzeroo

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 23 Mayıs 2023, 16:11:19 »
++Libidom eskiye göre çok daha arttı

TruFet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 23 Mayıs 2023, 21:44:22 »
Testis ağrısı normal . Eskisinden daha rahat işediğini ve işerken yanmada hissedebilirsin genelde 1-2 ayda geçiyor onlar . Libidoda fazla testesterondan . Onuda zaten vücut bi süre sonra düşürücek . Hormonların çoğu feedback loopa bağlı lisede biyolojide gördüğümüz.
  • Yaşınız 18

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 23 Mayıs 2023, 22:36:53 »
bi senedir finasterid kullandığım için bende kısaca biseyler yazayım 20 yaşımda kullanmaya başladım şuan 21im , benimde ilk zamanlarda libido artışı oldu testis ağrısı oldu , sonradan testis ağrısı yok oldu ve libido normale döndü , sonra libido düşüşü yaşadım kısa donem , spermde sıvılasma oldu ve sertlikte biraz sorun yaşadım, şuan sperm kıvamı düzeldi libido normal sertlik sorunu da yok
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

geces

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 24 Mayıs 2023, 14:02:25 »
imkan varsa vücut geliştirme ile uğraşın risk yüzdesini minimuma indirecektir

Facebook Twitter Instagram