Gönderen Konu: Kiloluyken Finasterid Kullanmak Yan Etki Riskini Artırır Mı?  (Okunma sayısı 502 defa)

zombizombi

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Herkese merhaba,

22 yaşındayım ve finasteride kullanmaya başlamak istiyorum. Şu anda kiloluyum. Finasteride kilo vermeden başlamak tehlikeli midir? (Düşük testosteron seviyesinden dolayı yan etkileri yaşama ihtimalinin artması vs.)

Yoksa finasteride kilo verip, testosteron vs. seviyelerini normale döndürüp öyle mi başlamalıyım? Eğer 5-6 ay boyunca kilo verdiğim bir sürece girersem saçlarımın tamamen gitmesinden ve geç kalmaktan korkuyorum.

Şimdiden teşekkürler.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Kiloluyken Finasterid Kullanmak Yan Etki Riskini Artırır Mı?
« Yanıtla #1 : 22 Kasım 2022, 20:29:20 »
Herkese merhaba,

22 yaşındayım ve finasteride kullanmaya başlamak istiyorum. Şu anda kiloluyum. Finasteride kilo vermeden başlamak tehlikeli midir? (Düşük testosteron seviyesinden dolayı yan etkileri yaşama ihtimalinin artması vs.)

Yoksa finasteride kilo verip, testosteron vs. seviyelerini normale döndürüp öyle mi başlamalıyım? Eğer 5-6 ay boyunca kilo verdiğim bir sürece girersem saçlarımın tamamen gitmesinden ve geç kalmaktan korkuyorum.

Şimdiden teşekkürler.
Ağırlık antrenmanıyla bir yandan kas kütleni arttırmaya çalışıp (skinny fat isen) bir yandan da yağ kütleni azaltmaya çalışarak finasteride kullanırsan yan etki göreceğini zannetmiyorum. Dht seviyesi düşerken bir yandan testosteron seviyesi de artar fakat bu kısıtlıdır bunun yanında östrojen de artabildiği için yan etki görenlerde yağ kütlesinde artış meydana gelebiliyor düzenli sporla bunu göreceğini zannetmiyorum

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

zombizombi

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 22 Kasım 2022, 20:45:25 »
Ağırlık antrenmanıyla bir yandan kas kütleni arttırmaya çalışıp (skinny fat isen) bir yandan da yağ kütleni azaltmaya çalışarak finasteride kullanırsan yan etki göreceğini zannetmiyorum. Dht seviyesi düşerken bir yandan testosteron seviyesi de artar fakat bu kısıtlıdır bunun yanında östrojen de artabildiği için yan etki görenlerde yağ kütlesinde artış meydana gelebiliyor düzenli sporla bunu göreceğini zannetmiyorum

Yanıt için teşekkür ederim. Benim sorum daha çok şuydu:

5-6 ay boyunca finasteride başlamadan önce kilo vermeye çalışmalı mıyım? Bu durumda bu 5-6 ayda çok ciddi oranda saçlarım dökülecek, bunu istemiyorum.
Yoksa kilo vermeden finasteride başlayabilir miyim? Bu durumda da yan etkilerin artma ihtimali var.

Hangisi daha mantıklı gözüküyor sizce?

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 22 Kasım 2022, 21:15:27 »
Yanıt için teşekkür ederim. Benim sorum daha çok şuydu:

5-6 ay boyunca finasteride başlamadan önce kilo vermeye çalışmalı mıyım? Bu durumda bu 5-6 ayda çok ciddi oranda saçlarım dökülecek, bunu istemiyorum.
Yoksa kilo vermeden finasteride başlayabilir miyim? Bu durumda da yan etkilerin artma ihtimali var.

Hangisi daha mantıklı gözüküyor sizce?
kilo verirken finasteride kullanabilirsin aynı zamanda kullanırken de bence sporunu ihmal etme ki yan etki ihtimalin düşük olsun

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Facebook Twitter Instagram