Gönderen Konu: Finasterid yan etki görmemek için yaptığım yöntem  (Okunma sayısı 375 defa)

Yunis Ehmedzade

  • Yeni üye
  • *
  • İleti: 23
Arkadaşlar merhaba. Ben 16.02.2023 tarihinde ilk defa Finasteride başladım ve 21.06.2023 tarihine kadar kullandım. Bu süre de ilk ay libidoda artma gördüm.2 ay sonra ise yavaş yavaş yan etkiler görmeye başladım.Tam ereksiyon olamama,libido azalması,spermde sıvılaşma,renginde açılma falan gördüm.Saçımın dökülmesi psikolojimi bozduğu için kullanmaya devam ettim.4 ay kullandım ve bıraktım.Yan etkiler 1 ay içinde geçti gitti,ama saç dökülmem aşırı hızlandı.Daha fazla stress yapmaya başladım bu yüzden yeniden 25 Eylül Finasteride başladım.Finasterid kullanarak Fitnessde yapmaya başladım.Hem spor hem Finasterid.
1 ayı geçti hiç bir yan etki yok,artık 2 aydan fazladır Finasterid kullanıyorum.Yan etki 0. Saç dökülmem azaldı,ama hala var.Saçlarım canlanmaya başladı.
Size tavsiyem eğer yan etki görmeden Finasterid kullanmak istiyorsanız mutlaka spor yapın, ağırlık çalışın. Çünkü Dht blok olduğu için fazla testosteron östrojene çevriliyor,ve buda vücutda yağlanma yapıyor.Yan etki oranı artıyor. Spor yaparak testosteron seviyyesini ve yağ oranını normal tutarak yan etki ihtimalini minimuma indire bilirsiniz.
Her hangi sorunuz ve ya fikirleriniz varsa yorumda belirtin.
Sağlıklı olmak için spor yapın

 

Facebook Twitter Instagram