Gönderen Konu: Finasterid anında yan etki yaptı,tavsiyeleriniz ?  (Okunma sayısı 902 defa)

mocker

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Merhabalar,yaşım 28.Dört senedir aheste aheste saç dökülmesi yaşıyorum.Biraz araştırdıktan sonra microdosing finasterid başlamaya karar verip pe.cia aldım.(diğer 5mg olan değil,1mg olanından aldım)
Çok düşük bir doz,1mg hapı 4'e bölerek yani günlük 0.25mg'la başladım.
Herşey iyi gibi zannederken 7. günün akşamında birden erektil disfonksiyon sorunu yaşadım.

Ben telaş yaptım ve ilaçları direk çöpe attım :)  Bir gün sonra herşey normale döndü ve sakinleşince düşündüm,Acaba devam etseydim vücut tolere mi edecekti yoksa daha kötü bir tepki mi alacaktım.

Bu yanetkilerin ilaca devam ettikçe kendi kendine yok olduğunu duymuştum fakat telaşla davrandım.

Sizin bu tarz tecrübeleriniz oldu mu ? Sizce şuanda nasıl yaklaşmalıyım ?

Herkese hayatta sağlık diliyorum.İyi forumlar.

oralminoxidil

• Hero Member
Ynt: Finasterid anında yan etki yaptı,tavsiyeleriniz ?
« Yanıtla #1 : 02 Mart 2021, 11:57:18 »
korkmuşsun yanetki yapmış o dozda 1 haftada yanetki yapmaz yapsa bile çoğunlukla geçiyor. 200 lira niye çöpe attın be kral

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 02 Mart 2021, 12:41:19 »
Boşver tedaviye verdiğin parayla ekim yaptırırsın
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Brabber987

• Full Member
« Yanıtla #3 : 02 Mart 2021, 12:45:37 »
korkmuşsun yanetki yapmış o dozda 1 haftada yanetki yapmaz yapsa bile çoğunlukla geçiyor. 200 lira niye çöpe attın be kral
hocam ferritin 117 b12 280 b12 seviyesini yükseltmem gerekir mi harici olarak iğne hap gerekli mi saç için b12 için

mocker

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 02 Mart 2021, 12:56:59 »

Reis aslında korku yoktu , aksine güvende hissettim saçları koruyacağım diyerek ama haftada toplam 1.75mg alıp böyle bir durum yaşayınca baya savunmasız hissettim.
Şimdi aklımdaki soru şu ; bu dozda ya da daha düşük bir dozda yeniden başlasam , finasın tetikleyeceği yan etkileri absorbe etmek için takviye destek/vitamin alma yolu nasıl işler acaba ?

mocker

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 02 Mart 2021, 12:58:35 »
Boşver tedaviye verdiğin parayla ekim yaptırırsın

Ekim işide şans işi be reis , ekim için biraz daha vaktim var diye düşünüyorum.nv2 -3 arası durumum şuanda

Facebook Twitter Instagram