Gönderen Konu: Saçlarımın Durumu Hk.  (Okunma sayısı 335 defa)

Amon

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saçlarımın Durumu Hk.
« : 20 Mayıs 2023, 16:34:38 »
Öncelikle herkese merhaba, bu forumu yaklaşık 6 ay önce bulup sessiz sakin takip edenlerdenim. Konuyu doğru yere mi açıyorum inanın bir fikrim yok, eğer yanlış yere açtı isem sevgili moderatörler lütfen kusuruma bakmayın. Hatam, kusurum olursa affola. Amacım sizleri uğraştırmak asla değil.

Öncelikle kendimden bahsedeyim. 25 yaşındayım. Saçlarımın gün geçtikçe kötüleşmesi ise yaklaşık 20'li yaşlarımda başlıyor. Hiçbir zaman çok kalın telli saçlara sahip olmadım ancak dolgun saçlara sahiptim. Seyrelme problemim olduğunun farkındaydım ancak durumun ne olduğu hakkında bir fikre sahip değildim. Uzun saçlıydım ve yaklaşık 4 sene boyunca üstü kısa yanları uzun tutarak kapatıcılık sağlıyordum. Hatta kız  arkadaşlarım ne kadar yumuşacık saçların derlerdi. Daha sonrasında ise yaşanan belirli kötü hayat olayları ile saçlarımı Subay Tıraşına vurdurdum ve ortaya gerçekten görmekten rahatsız olduğum, seyrelmiş ve incelmiş saçlarım çıktı.

Zaten site ile tanışmam da bu vesile ile oldu. Saçlarımın iyice kötüleştiğini gördüğümde çare ararken burayı buldum. Konuları sessiz sakin takip ettim. Hastane randevusu aldım ve kan tetkikleri yaptırdım B12 ve Demir'im yerlerde çıktı (Beslenme düzenim 4 senedir gerçekten çok kötüydü lütfen bunu da göz önünde bulundurun). Velhasıl kelam saçlarımın durumu ektedir. Saç dökülmem şu an çok az seviyede günde 5 tel ya geliyor ya gelmiyor (Duş da dahil).

En son yanlardan açılma ve seyrekliklere dayanamayarak dün saçlarımı bu kadar kısa biçimde kestirdim. Bu çerçevede sitenin güzel insanları ve bilgili insanları sizlerden durum değerlendirmesi ve yorum bekliyorum.

Tedavi olarak kan tetkikimden sonra B12 hapı kullanmaya başladım (Apikobal) bunun yanı sıra eczacı tavsiyesi ile de Sebamed şampuan (Anti-Dandruff) içerisine Bepanthol Evingen ve Bemiks ampulleri karıştırıp kullanmaya başladım 1 haftadır. 2 aydır Medobycomplex-M kullanıyordum ancak kullanımı bıraktım.

Sevgilerimle.

Amon

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saçlarımın Durumu Hk.
« Yanıtla #1 : 20 Mayıs 2023, 18:36:05 »
Sanırım konu dikkat çekmedi, yorumlarınızı ve değerlendirmelerinizi bekliyorum arkadaşlar, abiler, kardeşler. Hintell Bey özellikle siz ve bir kaç ismini hatırlayamadığım ancak bu konuda fazla bilgi sahibi kişilerin de yorumlamasına ihtiyacım var.

killua

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 20 Mayıs 2023, 19:28:32 »
Finasterid düşün ekim düşünmüyorsan zaten verilebilecek tavsiyeler sınırlı

Amon

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 20 Mayıs 2023, 19:47:37 »
Finasterid düşün ekim düşünmüyorsan zaten verilebilecek tavsiyeler sınırlı

Ekim için doğru zaman olup olmadığını bilmiyorum. Dökülme sayım çok az ancak diğer konulardaki ''yaş erken'' yorumları düşündürtüyor. Teşekkür ederim cevabın için.

Karanlık Adam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 20 Mayıs 2023, 22:38:21 »
Genetik dökülme oldugu bariz belli yavaş dökülüyor,30 nda biraz daha gerilemiş oldugunu bu fotolardan anlamiıs olursun hiç birsey kullanmiyorsanda senede 3defa PRP yaptir hic yoktan iyidir koruyor genede

Amon

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 20 Mayıs 2023, 23:18:05 »
Genetik dökülme oldugu bariz belli yavaş dökülüyor,30 nda biraz daha gerilemiş oldugunu bu fotolardan anlamiıs olursun hiç birsey kullanmiyorsanda senede 3defa PRP yaptir hic yoktan iyidir koruyor genede

Dermatolog da AGA teşhisi koydu ancak kan değerlerimin düşük çıkacağını beklemiyordu. Sonuç almaya gittiğimde ilk bakan doktor yoktu başka doktor vardı ve B12 ilacı verdi kontrole gel sonraki ay dedi. Genetik dökülmenin yanı sıra kan tahlilimden kaynaklı bir durum da olduğuna emindim ben mesela randevu alırken.

Prp ve mezoterapi aklımdaydı zaten. Hatta regenera activa da düşünüyorum. Değerli yorumun için teşekkür ederim.

Karanlık Adam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 21 Mayıs 2023, 00:04:30 »
Vitamin kaynakli dökülme bu kadar açiklik yapacağını sanmam ama insallah öyledir de düzelir,bu görüntün genetik oldunu getiriyor akillara

Amon

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 21 Mayıs 2023, 00:09:27 »
Vitamin kaynakli dökülme bu kadar açiklik yapacağını sanmam ama insallah öyledir de düzelir,bu görüntün genetik oldunu getiriyor akillara

Güzel dileğin için çok teşekkür ederim. Zaten kan değerlerini düzeltmeden medikal tedaviler pek işe yaramıyor bildiğiniz gibi o yüzden süreç içerisinde daha net göreceğiz toparlanma olup olmayacağını saçlarda. İkinci bir göz her daim iyidir demişler.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 21 Mayıs 2023, 02:47:42 »
ekim + finasteride

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

kellim

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 21 Mayıs 2023, 03:25:24 »
Bölgesel dökülme genetik bu
  • Ekim Merkezi ismi medeks
medeks

Amon

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 21 Mayıs 2023, 11:48:15 »
ekim + finasteride

Ekim için doğru zaman ne zaman kararsızım açıkcası. Daha önce de söylediğim sebeplerden dolayı.

Amon

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 21 Mayıs 2023, 11:49:03 »
Bölgesel dökülme genetik bu

Teşekkür ederim, ben de zaten AGA olduğunu düşünüyorum ancak vitamin eksikliğini de aradan çıkartmak gerekiyor.

Facebook Twitter Instagram