Gönderen Konu: Medicalhair Zafer Ulusan - 05/06/2023 - 2.ekim 4061 greft sakal dahil  (Okunma sayısı 8967 defa)

Lost35

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba arkadaşlar,

Bu satırlarımı sizlere acılar içinde yazmaktayım. 2016 yılında Sibel Ulusan'ın kendisine sadece ön taraflara 3600 greft ektirmiştim. Üstler seyrekti. Bende gidip 2018 itibari ile protez saç kullanmaya başladım, protez saç kullanmayı düşünenlere mesajım şudur; sakın ama sakın kullanmayın, kendinize yapacağınız en büyük kötülük olur. Ön taraflar ekilen saçlarım olduğundan 3-4 cm yukarıdan protez takıyordum ama buna rağmen her sabah 1 saat, evet 1 saat doğal görüntü vermeye çalışıyordum. Ama yine de doğal olmuyor, ben deniz kenarında doğup büyümüş ve serbest dalış yapmayı seven biriyim ama protezle yapamıyordum.

Neyse bugünkü ekime geleyim, 3. paket olan 1000 euro olanı tercih ettim ama şu anda %50 zamlanmış. Ben ödemeyi 2 ay kadar önce yapmıştım. Bana almam gereken ilaç listesi ve bazı testler istendi, ekimden birkaç gün önce devlet hastanesinin enfeksiyon bölümüne giderek saç ektireceğimi ve testler istendiğini söyledim. Ücretsiz olarak yaptırdım. Bu sabah saat 07.30'da klinikteydim, operasyon öncesi fotoğraflar çekildi ve ardından traş ettiler. Ve sıra operasyona geldi, bu kısımda açık konuşucam o narkoz iğneleri ne berbat birşey, vaz geçmeyi düşündüm, hayatımda böyle bir acı yaşamadım, valla bağırarak binayı inlettim o derece. 2016' da da bu kadar acı mıydı hatırlayamadım.  Neyse greftler toplanmaya başladı, artık farklı hesaplama yapıyoruz dediler, 2 tekli greft 1 greft sayılıyor dendi, alta fotoğraf atıyorum. Sakaldan da 365 greft alındı. Benim amacım üst kısımlara eşit bir şekilde dağılsın, seyrek vs yapacak birşey yok, bir de önceki şakak ekimden memnun değildim, çok yukarıdaydı, biraz aşağıdan yeni bir şakak planlaması yapıldı. Öğlende Zafer bey ile planlama yaptık, zaten ben sadece şakaktan bahsettim, gerisi sizde dedim. Sonrasında kanallar açıldı ve 17 gibi de greftler yerleştirilmeye başlandı. 08.30 - 22.30 arası toplamda 14 saat sürdü. Artık ne çıkar bilmiyorum, uzatarak kullanmayı düşünüyorum, belki çok ihtiyaç olursa similasyon da yaptırabilirim. Fotoğraflar altta, görüşleriniz benim için çok değerli ve birkaç sorum olacak;

-Önceki ekimim sadece ön olduğundan ilk günler sırt üstü idare edebilmiştim, şimdiki ekim neredeyse enseye kadar indi, sürtünmede greftler dökülür dendi. Ben nasıl uyucam ?
-İlk yıkama 5 gün sonraymış, bu süreçte kafana hiçbir şey sürme dendi böyle mi olması gerekiyordu?
-1 aydır proscar ve solgar biotin 5000 kullanıyorum. Prozinc Plus Şampuan ve Minoxil forte aldım, ne zaman kullanmaya başlamalıyım?

Varsa kullanmam gereken takviye veya yapmam gereken birşey lütfen yazınız.

Fotorağraflar;

Lost35

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Fotoğrafları devamı;

televole

• Jr. Member
  • **
Hayırlısı olsun kardeşim. Planlama çok güzel görünüyor. Ben finas sor derim.

Lost35

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlısı olsun kardeşim. Planlama çok güzel görünüyor. Ben finas sor derim.

Teşekkür ederim, umarım sonucu iyi olur. Finas dediğiniz proscar değil mi ?

Lost35

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Bugün 2. gün, dün uyumamak için 3-4 bardak kahve içtim ve müzik açarak rulo yaptığım havluyu enseme yüksekçe koydum, 2 saatte bir uyanmak için de alarm kurdum. Sonuç olarak çok kaliteli uyuyamasam da ekilen yerler yatağa temas etmedi ve sabah havluya baktım, greft dökülmemiş. Bu ilk günler biraz zor geçecek.

Uyandıktan sonra fotoğraflar çektim ve Medical hair e wp dan gönderdim, İzmir'de mi olduğumu sordular dedim kliniğinize 500 mt mesafede yaşıyorum :) Müsaitseniz gelin kontrol edelim dediler, tedirgin oldum ama gittim. Siyah kanlanma kısımlarına baktılar, hemşireleri deri altıma iğneyle izotop enjekte etti. Halen uyuşukluk devam ediyordu, birşey hissetmedim. Sibel hanım ve eşi Zafer beyde oradaydılar, kontrol ettiler, gayet iyi sorun yok dediler. Zafer beyin kafasına kök hücre enjekte etmişler, önce kendimizde deneyelim, tutarsa bunu da yaparız diyordu. Ve de similasyon olayını sordum, Zafe bey 1 yıl önce kendisine yaptırmış, bakabilir miyim diyerek kontrol ettim valla hiç belli olmuyor ki benim genelde gördüklerim ayakkabı boyası sürülmüş gibi görünüyordu. Şayet ihtiyacım olursa bende yaptırabilirim. Ve bu arada Medical Hair klinik Alsancak'tan Bayraklı'ya taşınıyormuş, büyük ihtimal bu ay sonu. 1 kişi hariç kimse de görüş bildirmemiş. Durum kötü mü ? İyi veya kötü görüşlerinizi bilmek isterim.

Bugüne ait fotoğraflar;

Kshvrz

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Öncelikle geçmiş olsun .
Ekim öncesi fotoğraflarda döner bölgesindeki  kırmızılıklar ne? Cilt hastalığınız mi var?
Sanırım o bölgeler reaksiyon göstermiş.kök kaybı olmaması için orayı takip etmek lazım.bir ilaç onerdilermi ? Rif amp dökselermiş keşke..
Bubarada antibiyotik kulanıyormusunuz?

Lost35

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba, ilk mesajımda bahsettiğim gibi protez saç kullanıyorum. Aslında operasyondan birkaç gün önce çıkarmış olsaydım o izler olmayacaktı. Operasyona 7-8 saat kala çıkardım ve o kızarıklıklarda protez saçın bantlarının yapıştığı kısımlar. Kalıcı bir durum değil. Antibiyotik ve birkaç ilaç listesi mevcut, sabah akşam kullanıyorum. Liste şu;

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Biraz güçlendirsen iyi olur saçlarını finasterid ile kullanmıyorsan
Ön bölge daha önce ekim olmuş arkalarda ön gibi olursa eşitlenir güzel bir görüntü ortaya çıkar
Ekim sağlıklı duruyor umarım güzel sonuç alırsınız
Global Moderator

monoblok

• Hero Member
Hayırlı olsun duruma gire güzel ekim olmuş umarım ön böyleyi destekleyecek bir sonuç olurşur
Süreç de ne kullanıyorsunuz?
  • Ekim Merkezi ismi Asmed 5000 GREFT

Keleşş

• Full Member
İlginç ve oldukça geniş bir bir açık alan. Bu saç olursa forumu sallar. Olmaması için bir sebep yok. Hayırlı olsun umarım mutlu olursunuz

lulupup

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Geçmiş olsun. Protez saç kullananlara bir mesaj olabilir senin ekimin.

Lost35

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
10 Haziran 2023 Cumartesi ekimden sonra 5.gün. Ekimden sonraki 2 ve 3.gün göz çevrem ve şakak bölgem çok şişti, dün azaldı ve bugün çok az kaldı. Bugün kilinikte ilk yıkama günü idi. Yıkamadan önce Bepanthol derma sürüldü ve 40 dk beklendi. Ardından bebe şampuanı ile hafif masaj yaparcasına 2 defa yıkandı. Kliniğe yürüme mesafesinde yaşıyorum ve isterseniz hergün gelin yıkayalım veya isterseniz bu şekilde kendiniz de evde yıkayabilirsiniz dendi. Ve halen sağa-sola yatmayın diyor, greft dökülme riski bitmedi mi ?

Ekimden 1 ay öncesi solgar biotin 5000 ve proscar 1/4 kullanmaya başlamıştım ve halen devam ediyorum. Minoxil forte %5 aldım ama henüz başlamadım, ne zaman başlayabilirim ? Önereceğiniz takviye veya yapmam gereken birşey var mıdır ? Yıkama sonrası bugüne ait fotoğrafları ekliyorum, lütfen görüşlerinizi bildiriniz. Teşekkürler.

Lost35

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Biraz güçlendirsen iyi olur saçlarını finasterid ile kullanmıyorsan
Ön bölge daha önce ekim olmuş arkalarda ön gibi olursa eşitlenir güzel bir görüntü ortaya çıkar
Ekim sağlıklı duruyor umarım güzel sonuç alırsınız

Hintell hocam yanıtınız için teşekkürler. Finasterid dediğiniz 1/4 proscar değil mi ? Ekimden 1 ay önce kullanmaya başladım ve yanında solgar biotin 5000 de kullanıyorum. Minoxil forte %5 de aldım ama henüz kullanmaya başlamadım, altta bugüne ait ilk yıkama sonrası fotoğraflar mevcut, sizce minoxil e ne zaman başlamalıyım ? Ve önereceğiniz başka birşey var mıdır ? Teşekkürler

Lost35

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun duruma gire güzel ekim olmuş umarım ön böyleyi destekleyecek bir sonuç olurşur
Süreç de ne kullanıyorsunuz?

Teşekkür ederim hocam, temennimiz ön gibi olması da ama o kadar sık olmasa da işimi görür. Ekimden 1 ay önce 1/4 proscar ve biotin 5000 kullanmaya başladım.

Lost35

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
İlginç ve oldukça geniş bir bir açık alan. Bu saç olursa forumu sallar. Olmaması için bir sebep yok. Hayırlı olsun umarım mutlu olursunuz

Evet geniş bir alanım var. Valla forumu sallamasam da biraz saçlarımı sallayabilirsem ne mutlu bana :) ama klinikte iyi bakarsan iyi sonuç alacaksın dediler, umarım olur, gelişimi paylaşmaya devam edeceğim.

Facebook Twitter Instagram