Gönderen Konu: İzmir MedicalHair Dr. Sibel Ulusan 5600 greft; Aralık 2023 yaş 39  (Okunma sayısı 4446 defa)

hairjourney84

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba arkadaşlar
Son bir iki haftadır bu forumu okuyorum yazdıklarınızdan çok faydalandım hepinize teşekkürler. Ben de kendi deneyimimi paylaşarak katkıda bulunmak istedim.
Ben yaklaşık 2 hafta önce İzmir'deki MedicalHair klinikte Dr. Sibel Ulusan ve ekibi tarafından 5600 greftlik bir saç ekimi yaptırdım.  Ön tarafa 3000, arkaya 2000 civarı ekildi. Acaba vertex için bu miktar yeterli olacak mı yoksa ikinci bir ekim gerekecek mi biraz onun endişesini yaşıyorum. Fakat süreçten memnun kaldım, ekip profesyoneldi ve klinik baya temizdi. Sadece çok uzun saatler sürmesi (nerdeyse tüm gün) biraz yorucuydu. Bir de kök hücre tedavisi de yapıldı. PRP yerine bunu tercih ettim.
Bugün 17. günümdeyim. Verilen ilaçlar dışında bir de biotin kullanıyorum. Proscar ya da Fin/Min kullanmamaya karar verdim, umarım buna rağmen saçlar gür çıkar. İşin psikolojik ve stres tarafı biraz zor (uyku pozisyonu doğru mu, saçlar çıkacak mı çıkmayacak mı, kabuklar döküldü mü, saçı doğru yıkıyor muyum) genel olarak iyi bir dönem oldu ve tüm sıkıntılarda ekip whatsapp üzerinden her sorumla ilgilenmeye devam etti. Şu an çok az bir miktarda kabuk kaldı (sanırım başkalarına göre ben biraz geç dökebildim, son 2-3 gündür günde 2-3 defa yıkıyoruz ve daha çok baskı uygulamaya başladık ve bu çabalarımız sonuç verdi.)
Bir de maalesef dün akşam (o kadar dikkatli olmama rağmen) kafamın vertex bölgesini bir tabelaya çarptım. Fakat 16. gün olduğu için negatif bir etkisi olmayacağını umuyorum. Hiçbir şişme kanama vs olmadı. Siz ne dersiniz?
Ekte bu 17 günün farklı evrelerinden kronolojik sırayla fotoğraflar paylaşıyorum. Yorumlarınıza açığım.
Teşekkürler, herkese iyi günler dilerim.

hairjourney84

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: İzmir MedicalHair klinik Dr. Sibel Ulusan 5600 greft; yaş 39
« Yanıtla #1 : 04 Ocak 2024, 12:25:39 »
Ekim öncesi fotoğrafları da ekte paylaşıyorum.

Klinka

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
açıklık fazla ama kapanacak gibi gözüküyor

hairjourney84

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
açıklık fazla ama kapanacak gibi gözüküyor

teşekkür ederim, umarım öyledir.

alibaba

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
ekimin gayet güzel görünüyor şahsen takipte olacağım , yalnız bir bölge atlanmış sanki sebebi nedir acaba .

hairjourney84

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
ekimin gayet güzel görünüyor şahsen takipte olacağım , yalnız bir bölge atlanmış sanki sebebi nedir acaba .

teşekkür ederim. orda yeterince saç olduğu için ekime gerek görülmedi anladığım kadarıyla.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun saç ekiminiz planlamanız gayet güzel ön çizgi ve ekim sıklığı çok güzel duruyor ekibiniz temiz güzel ve özenli yapılmış umarım güzel bir sonuç alırsınız kendi saçlarınız umarım dökülmez korusanız iyi olur tepe alan çok geniş tek bir saç ekimi ile kapanması çok zor bir alan 1 Ekim Daha ihtiyacınız olacaktır tepe alan için bir senenin sonunda
Global Moderator

hairjourney84

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun saç ekiminiz planlamanız gayet güzel ön çizgi ve ekim sıklığı çok güzel duruyor ekibiniz temiz güzel ve özenli yapılmış umarım güzel bir sonuç alırsınız kendi saçlarınız umarım dökülmez korusanız iyi olur tepe alan çok geniş tek bir saç ekimi ile kapanması çok zor bir alan 1 Ekim Daha ihtiyacınız olacaktır tepe alan için bir senenin sonunda

Hocam yorumunuz için teşekkür ederim. Bir ekim daha psikolojik ya da fiziksel olarak kaldırabilir miyim, bilmiyorum. Sanırım önce 1 sene sonucu bekleyip ona göre düşüneceğim. Bir de bir ekim daha yapabilmek gerçekçi mi? Bir ekimde 5600 greft toplamışlar, ikinci bir ekim için acaba yeterli greft kalmış mıdır?

Diğer konu da varolan saçı koruma mevzusu. Bu tavsiyeniz için de teşekkür ederim. Benim kronik bir rahatsızlığım olduğu için fin/min gibi hormonlara etki eden ilaç kullanmama taraftarıyım. Kök hücre terapisi yapıldı, biotini de verilenin iki katı alırsam (5000 yerine 10000) işe yarar mı acaba?

alibaba

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
o öndeki saç 39 yaşına dek bu şekilde geldiyse daha uzun yıllar gider emin ol bu yüzden agresif tedavilere ihtiyaç yok bencede.

hairjourney84

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
o öndeki saç 39 yaşına dek bu şekilde geldiyse daha uzun yıllar gider emin ol bu yüzden agresif tedavilere ihtiyaç yok bencede.

teşekkür ederim.

hairjourney84

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba,
Bugün gün 21.
Kabuklar sonunda döküldü ve sanırım şok dökülme de yavaştan başladı.
Bol bol küçük sivilce gibi şeyler görüyorum, normal mi acaba? Her şey yolunda görünüyor mu? Fikir verirseniz sevinirim, teşekkürler.

Roque Junior

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hocam yorumunuz için teşekkür ederim. Bir ekim daha psikolojik ya da fiziksel olarak kaldırabilir miyim, bilmiyorum. Sanırım önce 1 sene sonucu bekleyip ona göre düşüneceğim. Bir de bir ekim daha yapabilmek gerçekçi mi? Bir ekimde 5600 greft toplamışlar, ikinci bir ekim için acaba yeterli greft kalmış mıdır?

Diğer konu da varolan saçı koruma mevzusu. Bu tavsiyeniz için de teşekkür ederim. Benim kronik bir rahatsızlığım olduğu için fin/min gibi hormonlara etki eden ilaç kullanmama taraftarıyım. Kök hücre terapisi yapıldı, biotini de verilenin iki katı alırsam (5000 yerine 10000) işe yarar mı acaba?
Biotini iki katına çıkarmak bir işe yaramaz 5000u zaten fazla fazla yeterli, finasterid veya dutasterid içeren ilaçlar kullanmak istemiyorsanız, alternatif olarak akşamları bir avuç kabak çekirdeği ve saw palmetto (cüce palmiye) içeren bir takviye ilaç alabilirsiniz DHT blocker olarak
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2024, 11:21:41 Gönderen: Roque Junior »

hairjourney84

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Biotini iki katına çıkarmak bir işe yaramaz 5000u zaten fazla fazla yeterli, finasterid veya dutasterid içeren ilaçlar kullanmak istemiyorsanız, alternatif olarak akşamları bir avuç kabak çekirdeği ve saw palmetto (cüce palmiye) içeren bir takviye ilaç alabilirsiniz DHT blocker olarak

Tamam bunu not ettim. Saw palmetto’ya bakacağım, teşekkür ederim.

kuyumcu69

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
geçmiş olsun  Güzel ekim olmuş  devamında da iyiolur inşallah

durulsel

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
hayırlısı ile güzel saçların olur inşallah  donör bölgen gayet iyi graftler çok düzgün toplanmış 

Facebook Twitter Instagram