Gönderen Konu: İzmir Medical Hair (Dr. Zafer Ulusan & Ekibi) 15 Aralık 2023 Saç Ekimi  (Okunma sayısı 1219 defa)

killemall

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba uzun araştırmalar sonucu saç ekimimi Medicalhair Ulusan Kliniği'nde yaptırmaya karar verdim. Tarih olarak da 15 Aralık 2023'ü seçtim. Ücret konusunda Medicalhair standart çalışmaktadır. Ben 2.500 €'luk paketi seçtim.

İlaç konusunda tavsiyelerinize ihtiyacım olduğu için konuyu erken başlattım. Örneğin Passiflora hangi marka (şurap/hap) almalıyım. Biotin 5000 mcg için de piyasada çok fazla çeşit var. Proscar 5 mg ürün aile hekimim reçete etmedi; ama internette araştırdığıma göre reçete edilebilir bir ilaçmış.

İlaç konusunda ve özellikle ekim öncesindeki fikirlerinizi paylaşabilirseniz çok memnun olurum.

airbus

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ekim öncesi yapılacak şeyler var mı?

EgeSun

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun, bende ileri süreçte yaptırmayı düşünüyorum, seçtiğiniz pakette zafer bey mi operasyonu yapıcak, tüm süreçte mi buluncak ?
  • Ekim Tarihi: 15.02.2024
  • Ekim Merkezi ismi Medical Hair Dr. Sibel Ulusan
  • Greft Miktarı 3960
  • Yaşınız 25
  • Medikal Tedavi Proscar+Biotin

mucahitt26

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun umarım güzel geçer operasyon
Asmed By Dilek Çakır saç ekimi

Tolgax1288

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Proscarın reçete edilmesine gerek yok 100 lira bir şey hocam

killemall

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun, bende ileri süreçte yaptırmayı düşünüyorum, seçtiğiniz pakette zafer bey mi operasyonu yapıcak, tüm süreçte mi buluncak ?
Sibel Hanım ön çizgi ve kanalların açılmasında olacakmış.

Arsenal

• Full Member
Hayirlisi olsun

killemall

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Evet ekimim planlandığı gibi 15 Aralık Cuma günü yapıldı. İyileşme sürecimin sonuna doğru yaşadığım tecrübeleri ekim yaptırmayı düşünen arkadaşlara gezi rehberi tadında aktarmak istiyorum.
Öncelikle başlıkta Zafer Ulusan yazmama rağmen kanal açma işlemimi Sibel Hanım yaptı.
Sabah 07.30 gibi kliniğe giriş yaptım, fotoğraf çekimi ve saç tıraşından sonra Özge Hanım kanal açma işlemini yaptı. Burada bir hususu belirtmem gerekiyor, işleminizi yapacak kişileri seçmiyorsunuz ancak; benim şansıma işini profesyonel ve severek yapan kişiler denk gelmesi benim açımdan bir şanstı.
Kanal açma işleminden sonra kısa bir öğle yemeği arasından sonra Sibel Hanım, adeta ÖSYM Geometri sorusu çözer gibi ön çizgimi belirledi. Ben ön çizgi konusunda Sibel Hanım’a kendimi emanet ettim. Sonuçta onun sanatı onun mesleği.
Ön çizgiden sonra Sibel Hanım adeta nefes almadan kanalları açtı. Bu işlemler sırasında hemşire hanımların köklerimin çok iyi olduklarından bahsetmesi vs o an için moralimi yüksek tutmama neden oldular.
Kanal açma işleminden sonra kısa bir tatlı molası ve şu an isimlerini hatırlamadığım 3 hemşire ekim işini gerçekleştirdi. Bu süre zarfında Sibel Hanım da odaya gelerek ekim işlemini kontrol etti hatta vertex kısmına müdahalede bulundu.
Tüm işlemlerim 19.30 gibi sona erdi. Baş dönmesi vb. sorun yaşamadım sadece sürekli yata pozisyonda olmaktan sersem gibiydim.
Öncelikle ekim yaptırmayı düşünen arkadaşlara şunları söylemek istiyorum:
1.   Ekim günü dahil yaklaşık 4 gün boyunca full yatacaksınız, öncelikle bunu kendinize hazırlayın.
2.   İğneler çok acıtıyor bunu bilerek sedyeye yatın.
3.   Sigara vb kullanıyorsanız ekimden 2 ay önce bırakın ve ekimden sonra da 1 yıl boyunca şu zıkkımı tüketmeyin.
4.   Ekim gününden sonra normal hayata hemen başlamayın bu kafanıza alabileceğiniz bir darbe, sürtme nedenleriyle saç kaybına neden olabilir. Mesele ben kafamı aspiratöre çarptım ve belki de şanslıyım 1 adet kök kaybettim.
5.   Bu süreçte moralinizi yüksek tutun. Stres tüm hastalıkların anasıdır.

Ulusan Medical Hair Bayraklı ilçesinde Folkart mevkinde bulunuyor. Tüm çalışanlar Zafer Bey, Sibel Hanım adeta aile ortamı kurmuşlar; her konuda yardımcı oluyorlar. En ufak bir pişmanlık yaşamadım. Tek eleştirim ki bunun klinikle bir ilgisi yok; çok yoğunlar sanki kuaför salonuna gelmiş gibi hissediyorsunuz.

killemall

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ekim öncesi fotoğraflar henüz elime ulaşmadı; ancak ekim günü ve sonraki günlere ait fotoğrafları koyuyorum.

Ekim Günü:

killemall

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Takriben 7. ve 10. gün

stf11

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
İğneler gerçekten çok acitiyor. Ben artik sonlara dogru dayanamicam dedim. Aci eşiğim çok düştü. Yanimda baskasi operasyondaydi o baya bagirdi valla ona gore gelin.
Ekimin kac saat surdu?

Facebook Twitter Instagram