Gönderen Konu: Büyük kabuk sonrası az saç çıkması ve koyu pembelik  (Okunma sayısı 786 defa)

crackerteam

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Arkadaşlar merhaba,

17 Mayıs günü yapılan ekimden sonra 3-4 gün sonra bir bölgede fazla kabuk oluştu, hatta nekroz olduğunu düşündüm fakat ekim merkezi ile görüştüğümde bunun kalın bir kabuk olduğunu ve geçte olsa döküleceğini söylediler. 10. günde kabuk dökülmesi oldu, sadece resimdeki bölge kaldı ve bu bölgede 2 gün sonra döküldü. Fakat aradan geçen zamanda o bölgede saç daha az kaldı. Yani geç dökülen kabuklu bölgede ya saç göremiyorum gördüklerimde kısa ve seyrek. İlgili lokal bölgenin yüzeyi altında kırmızılıklar ne zaman geçer sizce ve mevcut saçta ve greftlerde bir kayıp olurmu, değerlendirmenizi almak isterim.

crackerteam

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Büyük kabuk sonrası az saç çıkması ve koyu pembelik
« Yanıtla #1 : 07 Haziran 2023, 01:03:18 »
Arkadaşlar sizce burası nekrozdan mı döndü, yoksa direkt nekroz mu oldu. Derimde bir çöküntü yok, siyah renkte yok, sadece kalın bir kabuk vardı ve çıkıt. 12. gün son büyük kabuk çıktıgında oradaki saçların boyunu kısa gördüm, ve su an 20.günümdeyim oradaki saçlar erken şok dökülmeye uğradı.

Aang

• Full Member
  • Daha güzel günlere.
« Yanıtla #2 : 07 Haziran 2023, 10:02:38 »
Dostum orada kan pıhtısı gibi bir şey oluşmuş ve bu oluşum oranın gelişimini yavaşlatmış sanırım. Nekrozluk bir durum gözükmüyor. Oranın pembeliği biraz uzun sürebilir. Korkulacak bir durum yok.

crackerteam

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 07 Haziran 2023, 10:25:29 »
Bana da kan pıhtısının köprü yaptığı söylendi, gelişim yavaş olacak dendi. Bugün tam 3 hafta oldu. Sizlerle bugün çektiğim 21. gün resmini paylaşacağım, bi köşelerde şok dökülme başladı bir de o bölge döküldü. Acaba greftler tutmadımı, kendi saçımı da bulamıyorum ne yazıkki. İşe gideceğiz o bölge farkediliyor diye gidemiyorum, acaba ben mi abartıyorum, yada bu saç ekimi cidden sağlam bir psikoloji istiyor.

Aang

• Full Member
  • Daha güzel günlere.
« Yanıtla #4 : 07 Haziran 2023, 14:12:56 »
Greftlerinin tutmama gibi bir yorumu yapmak için henüz erken ama ilk gönderinde attığın fotoğrafa istinaden nekroz olmadığını ve senin durumu biraz abarttığını söyleyebilirim. Çünkü içerisinde herhangi bir enfeksiyon gözükmüyor ve bariz bir şekilde kıllar gözüküyor. Sen o kısma çok odaklandığın için gözüne direct olarak batıyor olabilir. Psikolojini bu kadar abartıp çok büyütmemeni tavsiye ederim yoksa iyice kafayı yersin  8)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 11 Haziran 2023, 23:44:38 »
geçmiş olsun nekroz olmuş ufak bir alan o alanda biraz zayıf çıkış olabilir
Global Moderator

crackerteam

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 12 Haziran 2023, 00:32:13 »
Hintel merhaba,

Yorumun için teşekkür ederim, aslında ön çizgi vs iyi bir ekim oldu ama bu tek kabuk bağlayana kadar. Hem ekim merkezi hem başka bir dermatolog nekroz olmadığını kanın köprü yaptığını ve pıhtılaşarak kuruduğunu söyledi, nekroz ise de yüzeysel nekroz mu size göre, yani nekrozdan mı döndü anlamış değilim

Hem sizlerin tecrübesinden yararlanmak istiyorum hem de arkadaşların bu tür konuları bilmesini istiyorum paylaşım yaparak. Tekrarda süreci göstere resimler ekledim. Son kabuk gittiğinde orada bir sürü kıllar vardı, zoomlanmış görüntüyü görebilirsiniz. Fakat aradan geçen 10 günde yani bugün 25. gün ve oradaki çoğu kıl döküldü. Bu kalıcı bir kayıp mı demek, yoksa o bölgedeki kabuk geç döküldüğünden kıllar oksijeni aniden fazla alarak mı döküldü, kendi saçımda ve ekilen greftte kayıp yaşar mıyım? Yani normalde o bölgede saçım vardı, şimdi o bölge pembe görünüyor, arkadaşlar soruyor ne oldu diye, estetik açıdan gerçekten yoruyor beni, sizce kapanır mı kıllar ile, krem kullanmama gerke varmıdır?

Şimdiden teşekkür ederim.

crackerteam

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 12 Haziran 2023, 00:49:29 »
geçmiş olsun nekroz olmuş ufak bir alan o alanda biraz zayıf çıkış olabilir

yani sorularımı özetlersem şu şekilde;
1- Nekroz ise türü nedir, şekilsel anlamda siyah ve derinliği olmadığı için yüzeysel nekroz mu? Derecesi hafif mi orta mı?
2- En çok merak ettiğim 11.gün kabuk dökümünde kabuğun altında kalan deride saçlarım ve greflerim ile dolu iken, nasıl olurda 10 gün geçince  buraki saçlar diğer yerlere göre daha hızlı dökülür? (11. Gün ile 20. Gün farkı)
3- Bu kaybolan kıllar hem saçım hem greftim mi? Yoksa mevcut saçım çıkar mı?
4-Kayıp kalıcı mı? geç iyileşeceği söylendi, erken kaybolunca geç mi iyileşir? Mantıken geç dökülen saç geç iyileşmez mi?
5- Bugün 25. gündeyim, bir krem sürmeme gerek yok demişlerdi, sadece pantenol repair jeli bazen hafifçe istersen kullanabilirsin demişlerdi, ondan bazen sürüyorum, sizce krem kullanmalı mıyım contratubec tarzı kırmızılığı hafifletmek için?
6- Saç ekilen tüm bölge pembe iken, o bölge biraz hafif kırmızı, bunun nedeni kan dolaşımı mı yok, deri altında kan pıhtısımı var, bu bölge kendi saçlarıma da mı zarar verir?
7- Özellikle o bölgedeki kırmızılığın geçmesi için ne kadar süre gerek, kendi saçlarım için ne kadar süre ve grefler için ne kadar süre gözlemlemek gerek? Örnek: Derideki kırmızılık için 6 ay, kendi saçın için 2 ay, ekilen grefler için 6-8 ay diyebilir miyiz?
8- Bir zarar olup olmadığını analiz etme metodu varmıdır şimdiden? Yada deri yüzeyine bakarak saç çıkacağını anlayabilir miyiz?
9-Aşağı yukarı o alana revize olursa hangi metot ile kaç adrt greft dikilmeli? Revizeyi konuşmak için erken mi?
10- Nekroz un nedeni ben miyim, yoksa bu ameliyatı yapan operatörler mi? 17 Mayısta yapıldı operasyon, kışın yapılsaydıda oluşur muydu?
11- Ekim merkezi ve bir dermatog nekroz olmadıgını ve o bölgenin geç iyileşeceğini söyledi, yani gerçekten nekroz mu değil mi, onlar mı kabul etmiyor, yoksa hafif diye kabul mu etmiyorlar?
12-Son fotoğrafta 1-2 mm saç çıkıyor, greft bu kadar çabuk çıkamayacağına göre sizce benım eski saçlarım mı?

Sorularım fazla ama çoğu arkadaşa destek olacaktır cevaplarınız, teşekkürler
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2023, 09:35:32 Gönderen: crackerteam »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 14 Haziran 2023, 16:29:41 »
1- Nekroz ise türü nedir, şekilsel anlamda siyah ve derinliği olmadığı için yüzeysel nekroz mu? Derecesi hafif mi orta mı?
evet nekroz çok hafif sayılmaz çok derinde değil ama altındaki bölgede çıkış olarak hasar almış olabilir bunu süreç esnasında net anlarız zamanla umarım sorun olmaz

Global Moderator

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 14 Haziran 2023, 16:30:43 »
saç ekim konusu açıp sürecini paylaşıp bu soruları sormalısın
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram