Gönderen Konu: Saç serumu ve saç bakim yaği tavsiyesi  (Okunma sayısı 1834 defa)

Kenan134443d

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç serumu ve saç bakim yaği tavsiyesi
« : 01 Temmuz 2023, 15:37:59 »
HC Carenin saç bakim yaği çok övülüyor, onu tedavime eklemeyi düşünüyorum fakat serum konusunda kararsiz kaldim. Çok fazla serum var. Bana lazim olan saçlari güçlendirsin, bebek saçlari güçlendirip uzatsin yeterli.

Serum konusunda bana yardimi olursaniz çok sevinirim arkadaşlar.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç serumu ve saç bakim yaği tavsiyesi
« Yanıtla #1 : 01 Temmuz 2023, 17:12:21 »
HC Carenin saç bakim yaği çok övülüyor, onu tedavime eklemeyi düşünüyorum fakat serum konusunda kararsiz kaldim. Çok fazla serum var. Bana lazim olan saçlari güçlendirsin, bebek saçlari güçlendirip uzatsin yeterli.

Serum konusunda bana yardimi olursaniz çok sevinirim arkadaşlar.
almayı falan düşünme, erkeklerde pek işe yaramaz tam tersi saç köklerini tıkayabilir. erkeklerde saç diplerine yağ sürülmemeli genetik dökülme varsa.
oral hint yağı kullan. dışarıdan süreceğin yağlardan çok daha faydalı.
ha saçın uzundur 15-20cm veya daha uzun, o zaman keratin yağı veya argan yağı saç tellerine sürülebilir. saçları yumuşatır ve parlatır, elektriklenmeyi önler onun dışında yağ gereksiz.

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Kenan134443d

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 01 Temmuz 2023, 19:54:21 »
almayı falan düşünme, erkeklerde pek işe yaramaz tam tersi saç köklerini tıkayabilir. erkeklerde saç diplerine yağ sürülmemeli genetik dökülme varsa.
ha saçın uzundur 15-20cm veya daha uzun, o zaman keratin yağı veya argan yağı saç tellerine sürülebilir. saçları yumuşatır ve parlatır, elektriklenmeyi önler onun dışında yağ gereksiz.

Saçlarim 3 cm uzunluğunda hocam, en iyisi yağlardan uzak duruyum.

Bana saçlari güçlendirecek, bebek saçlari uzatacak bir şeyler lazim. Serum düşünüyorum da o kadar çok fazla ki hangisini aliyim, karar veremedim.

Bu arada, oral minoxil hakkinda ne düşünüyorsunuz? işe yariyor mu? Lokal gibi bunu da her zaman kullanilmali mi?

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 01 Temmuz 2023, 21:20:45 »
Saçlarim 3 cm uzunluğunda hocam, en iyisi yağlardan uzak duruyum.

Bana saçlari güçlendirecek, bebek saçlari uzatacak bir şeyler lazim. Serum düşünüyorum da o kadar çok fazla ki hangisini aliyim, karar veremedim.

Bu arada, oral minoxil hakkinda ne düşünüyorsunuz? işe yariyor mu? Lokal gibi bunu da her zaman kullanilmali mi?
finasteride - aga e tablet (veya xpecia) - oral hint yağı. türkiyede kolay erişilebilen en iyi tedaviler oral olarak alınan tedavilerdir serum düşünmene gerek yok açıkçası. ru58841 olsa neyse
oral minoxiidl kişiden kişiye göre değişiyor. ben riske giriyorum. hiç işe de yaramayabilir tamamen kötüleştirebilir de. belki de iyileştirir bilemem
evet ömür boyu veya saçtan vazgeçinceye kadar kullanılmalı
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2023, 21:31:37 Gönderen: duck »

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 03 Temmuz 2023, 05:04:25 »

Hint yağını oral olarak nasıl kullanmalıyız? Tatlı kaşığı mı çay kaşığı mı aç karna mi tok karna mı günde bir kez mi mesela? Mahallemizdeki aktardan direkt alıp kullanmak yeterli mi yoksa herhangi bir marka var mı?

Ayrıca bunun olayı nedir? Etki mekanizması?

Teşekkür ederim, şimdiye dek yardımcı olduğun herkes adına da, burası için bir değersin.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 03 Temmuz 2023, 13:02:44 »
Hint yağını oral olarak nasıl kullanmalıyız? Tatlı kaşığı mı çay kaşığı mı aç karna mi tok karna mı günde bir kez mi mesela? Mahallemizdeki aktardan direkt alıp kullanmak yeterli mi yoksa herhangi bir marka var mı?

Ayrıca bunun olayı nedir? Etki mekanizması?

Teşekkür ederim, şimdiye dek yardımcı olduğun herkes adına da, burası için bir değersin.
Estağrufrah sadece internetten yabancı kaynaklardan kolay ve hazır aldığım bilgileri aktarmaya çalışıyorum.
Hint yağı bir büyüme agonisti etki mekanizması ise vücutta PGE2 seviyesini artırması.
 PGD2 seviyelerini inhibe etmek nasıl büyüme uyarıcı etkiye sahip oluyorsa PGE2’yi artırmak da hafif de olsa büyüme uyarıcı etkiye sahip. Hint yağı en kötü ihtimalle saçları ve sakalları daha iyi uzatacaktır. Minoxiidl ile etkisi kıyaslanamaz tabi ama yan etki profili olarak çok çok daha güvenilir.
Mpmd’yi severim kendisinin hakkında yazdığı yazı burada. https://moreplatesmoredates.com/oral-castor-oil-for-hair-loss-review/
Aç veya tok farketmiyor tatlı kaşığı veya çorba kaşığı olur 5-10ml günlük. Aktardan da olur internetten de alabilirsiniz sadece doğal ve katıksız olması önemli

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Benneyleyim

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 02 Ağustos 2023, 18:25:31 »
Hc hair care yi kullan. 3 4 yıldır sac ürünleri kullanırım kerastase serumla şampuanla doğal ürünler vs en iyi etki eden hc hair care olmuştu kullanımı zahmetli olmasa ömür boyu kullanirim

Facebook Twitter Instagram