Gönderen Konu: LifeHair Ankara'da Ergin Bey ile Görüştüm [TAVSİYELERİNİZE İHTİYACIM VAR] [FOTO]  (Okunma sayısı 317 defa)

erenmikasa

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Herkese merhabalar.

Geçtiğimiz günlerde LifeHair Ankara'ya gittim ve Şahin ÇELİK o anda başka bir görüşmede olduğu için Ergin Bey ile görüştüm. Görüşmemizin sonrasında saç ekimi kararını henüz tam olarak veremediğim için siz değerli hocalarıma bu kararı verebilmek adına bir danışayım dedim.  :)

Yaşım 28 hatta 29'a yakın olduğumu söyleyebilirim. Ergin Bey saçımı gördükten sonra kafamdaki açıklığın ilerleyen zamanlarda genişleyebileceğini ve ikinci ekimin gerekli olacağını söyledi. Bu ikinci ekim ihtimalinden dolayı saç ektirip ektirmeme konusunda kafamda soru işareti olduğunu söyleyebilirim. Ekim işlemleri için genelde 30'lu yaşların tercih edildiğini belirtse de şu anda da ekim olabileceğini söyledi.

DOKTORUN SAÇIM ve EKİM İLE ALAKALI SÖYLEDİĞİ ŞEYLER

1- Saçımın çok zayıf olduğunu söyledi.
2- Kafamdaki mevcut açıklık için 4500-4600 greft ekim yapabileceğini söyledi.
3- Ön çizgimin geriye doğru çekildiğini ve ileride daha da çekilebileceğini söyledi. Saç ekimi işlemi olursa yeni ön çizgi belirlemeyeceğini mevcut ön çizgiyi koruyacağını belirtti.
4- Tepe bölgemde fotoğrafta 1 numara ile gösterdiğim bölgeye 2500 greft, 2 numara ile gösterdiğim bölgeye ise 2000 greft ekmeyi düşündüğünü bu işlemin ön tarafı sıklaştıracağını arka tarafı ise karartacağını söyledi.
5- Numara verdiğim fotoğrafta dikey işaretlediğim bölgelerin de ileride dökülme ihtimalinden bahsetti.
6- Tepeye ekim yaparken mevcut saçlarımı koruyacağını ancak o saçların içinde çok zayıflar varsa onları alıp onun yerine yenisini ekeceğini söyledi.
7- Donör bölgemdeki saç köklerinin genelde ikili üçlü olduğunu söyledi. Ben de ekrandan baktım ve gördüğüm kadarıyla saç köklerim genelde ikili.
8- Donör bölge fotoğrafımda işaretlediğim bölgenin de ileride dökülebileceğini söyledi.
9- Donör bölge fotoğrafımda görünen tepe açıklığıma hiç saç ekmeyeceğini söyledi.

Aklıma gelenler ve söyleyebileceklerim şimdilik bu kadar değerli hocalarım. Fikirlerinize tavsiyelerinize açığım ki zaten fikir ve tavsiyeleriniz önemli olduğu için bu güzel siteye üye olup sizlere danışıyorum. Eğer kararımı verirsem önümüzdeki ay yani ekim ayında saç ekimini yaptırmak istiyorum.

Sizler ne düşünüyorsunuz? Bu durumda saç ektirmeli miyim yoksa 30'lu yaşlarımı mı beklemeliyim?

AdnanN

• Hero Member
Ekim merkezinin  söyledikleri arasında yanlış bir şey görmedim bana göre tamamı doğru .Ekim içinse bence beklememelisin  şu aşamada beklemek ilerisi için  sana bir avantaj sağlamaz .Ayrıca İlaçlara karşı ön yargılı değilsen ekim + tedavi senin durumunu  yüzde yüz değiştirebilir

erenmikasa

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ekim merkezinin  söyledikleri arasında yanlış bir şey görmedim bana göre tamamı doğru .Ekim içinse bence beklememelisin  şu aşamada beklemek ilerisi için  sana bir avantaj sağlamaz .Ayrıca İlaçlara karşı ön yargılı değilsen ekim + tedavi senin durumunu  yüzde yüz değiştirebilir

Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Evet ekim merkezinin söylediklerinin tamamı bana göre de çok doğru. Çok dürüst bir şekilde her şeyi bana söylemiş olmasından dolayı zaten çok memnun olmuştum. Bu ikinci ekim mevzusu canımı sıkıyor olsa da şu anda ekim yaptırmak bana da mantıklı geliyor açıkçası.

erenmikasa

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Yorumlarınızı, tavsiyelerinizi, fikirlerinizi bekliyorum üstadlar. Nasıl olur sizce? Ne düşünüyorsunuz?

erenmikasa

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekiminden sonra mevcut saçlarımı korumam mümkün olur mu?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ekim merkezi saç durumunuzla ilgili gayet doğru tespitler yapmış.
Global Moderator

erenmikasa

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ekim merkezi saç durumunuzla ilgili gayet doğru tespitler yapmış.

Hintell hocam mesajınızı görünce bir sevindim.  :)  :)
Öncelikle verdiğiniz emekten dolayı teşekkür ederim.

Siz ne düşünüyorsunuz peki? Saç ekimi için beklemem mi daha mantıklı olur yoksa saç ektirmem mi?

İkinci ekimi gerektirecek kadar dökülme olursa kafamın kötü görünmesinden de korkuyorum açıkçası yani böyle tepede halka gibi bir açıklık olmasından korkuyorum.

Legolass

• Full Member
  • Allah 5-Alfa Reduktaz'ın belasını versin :D
Açıklık ve dökülme tipimiz bir hayli benzer, öneriler kısmında benim de bir konum mevcut bakabilirsin ordan. Ben de tıpkı sizin gibi hatta aynı tarihlerde Şahin Çelik ile görüştüm ve nerdeyse size dediklerinin birebir aynısını bana da dedi. Seyreklik ve açıklık çok canımı sıkıyor. Piyasadaki en kaliteli yerler ile görüştüm, mesela Hakan Doğanay "saçlarınız ekime uygun değil sizi kabul edemeyiz" dedi. Medeks, Asuman, Ahmet Tosun, Akl gibi klinikler ile görüştüm ve en sonunda Batman Büşra Can'a karar kıldım ve Ekim ayının sonuna randevu aldım. O tarihe kadar 4 seans PRP + 4 seans Mezoterapi ile saçları (özellikle dönörü) güçlendirip ekime biraz daha hazır hale getirmeye çalışacam. Ek olarak günde 2 kez Xpecia tablet ve vitamin karışımları (bemiks evigen bepanten) dermaroller ile uygulayarak ekime bir tık daha hazır hale gelmeye çalışacam. Durumumuz çok benzer, stresli ve sıkıntılı bir süreç. Sana tavsiyem bilinen kaliteli yerler hariç diğer kuruluşlardan sakın ola uzak dur !!! Dönör bölgemiz tek atımlık kurşun bu nedenle seçiminde dikkatli ol. Kök hücre destekli bilmem ne zırvalıklarına inanma sakın. Ekimini mutlaka 2 ekim şeklinde planla ve son olarak istersen bi sen de Büşra hanımın forumdaki sonuçlarına bak derim.

Başarı şansımız düşük, ekilenlerin uzaması ve gelişmesi başka arkadaşlara göre zor olacak, süreç boyunca psikolojine hakim ol ve mutlaka stresten uzak dur. Aynı yaştayız, ben finas kullanmayı düşünmüyorum ama tercih meselesidir istersen kullanabilirsin ve bence büyük oranda faydasını göreceksindir ama kalıcı yan etki bırakma ihtimalini de düşün. Bol şans diliyorum... İletişime geçmek istersen mesaj kısmından da ulaşabilirsin, sevgiler saygılar :)
  • Ekim Tarihi: 3.11.2023
  • Ekim Merkezi ismi Büşra Can Saç Ekim Merkezi
  • Greft Miktarı 5000
  • Yaşınız 28
  • Medikal Tedavi Prp + Mezoterapi + Biotin + Saw Palmetto

erenmikasa

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Açıklık ve dökülme tipimiz bir hayli benzer, öneriler kısmında benim de bir konum mevcut bakabilirsin ordan. Ben de tıpkı sizin gibi hatta aynı tarihlerde Şahin Çelik ile görüştüm ve nerdeyse size dediklerinin birebir aynısını bana da dedi. Seyreklik ve açıklık çok canımı sıkıyor. Piyasadaki en kaliteli yerler ile görüştüm, mesela Hakan Doğanay "saçlarınız ekime uygun değil sizi kabul edemeyiz" dedi. Medeks, Asuman, Ahmet Tosun, Akl gibi klinikler ile görüştüm ve en sonunda Batman Büşra Can'a karar kıldım ve Ekim ayının sonuna randevu aldım. O tarihe kadar 4 seans PRP + 4 seans Mezoterapi ile saçları (özellikle dönörü) güçlendirip ekime biraz daha hazır hale getirmeye çalışacam. Ek olarak günde 2 kez Xpecia tablet ve vitamin karışımları (bemiks evigen bepanten) dermaroller ile uygulayarak ekime bir tık daha hazır hale gelmeye çalışacam. Durumumuz çok benzer, stresli ve sıkıntılı bir süreç. Sana tavsiyem bilinen kaliteli yerler hariç diğer kuruluşlardan sakın ola uzak dur !!! Dönör bölgemiz tek atımlık kurşun bu nedenle seçiminde dikkatli ol. Kök hücre destekli bilmem ne zırvalıklarına inanma sakın. Ekimini mutlaka 2 ekim şeklinde planla ve son olarak istersen bi sen de Büşra hanımın forumdaki sonuçlarına bak derim.

Başarı şansımız düşük, ekilenlerin uzaması ve gelişmesi başka arkadaşlara göre zor olacak, süreç boyunca psikolojine hakim ol ve mutlaka stresten uzak dur. Aynı yaştayız, ben finas kullanmayı düşünmüyorum ama tercih meselesidir istersen kullanabilirsin ve bence büyük oranda faydasını göreceksindir ama kalıcı yan etki bırakma ihtimalini de düşün. Bol şans diliyorum... İletişime geçmek istersen mesaj kısmından da ulaşabilirsin, sevgiler saygılar :)

Değerli yorumunuz için çok teşekkürler.  :) Saç ekimi için sizin yapmayı düşündüğünüz gibi hazırlıklar yapabileceğimi şu an için sanmıyorum ancak saç ekiminden sonra PRP + Mezoterapi uygularım sanırım.  O zaman hem daha müsait olurum diye düşünüyorum. Saç ekim merkezi olarak Şahin Çelik'i bayağı övüyorlar ve eminim Büşra Can da çok iyidir ancak şu anda Ankara dışında bir şehirde ekim yaptırma imkanım pek olası görünmüyor. Bu süreç dediğiniz gibi biraz stresli geçebilir ama en nihayetinde inşaallah güzel sonuçlar alırız ikimiz de  :) Bu arada bu kullanılan ilaçlar kokusunda hiç fikrim yok. Ne zaman kullanılır ne kadar kullanılır hiç bilmiyorum. Tekrardan teşekkürler ve sevgiler saygılar benden de  :)

erenmikasa

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
@Hintell

Saç ekimi için uygun muyum sizce?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Hintell hocam mesajınızı görünce bir sevindim.  :)  :)
Öncelikle verdiğiniz emekten dolayı teşekkür ederim.

Siz ne düşünüyorsunuz peki? Saç ekimi için beklemem mi daha mantıklı olur yoksa saç ektirmem mi?

İkinci ekimi gerektirecek kadar dökülme olursa kafamın kötü görünmesinden de korkuyorum açıkçası yani böyle tepede halka gibi bir açıklık olmasından korkuyorum.

Beklemen çok bir şey ifade etmez ama bunkarar sana bağlı
Ama saçlarını finasterid kullanım ekimle birlikte güçlendirmen de gerek bu net düşünürsen
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram