Gönderen Konu: Yurt dışındayım Finasterid ile ilgili tavsiyelerinize ihtiyacım var  (Okunma sayısı 787 defa)

Kendjii

• Yeni üye
  • *
Arkadaşlar saçlarım 3-4 aydır sürekli dökülüyor ve bu süreçte sağ şakak açıldı genel bir dökülmem var finasterid kullanmak istiyorum ama doktorlarla iletişim kuracak kadar dilim olmadığı için gitmiyorum. Yaşım 29,5. Türkiye de 2 ay önce yapılan tahlilimde b12 ve folik asit eksikliği çıktı o günden bu yana kullanıyorum bu hapları ama dökülme hala devam ediyor ki doktorumda genetik demişti ve bu haplarda durdurmaz vs demişti.. Ben o zaman kendisine Finasteridi sordum tavsiye etmem dedi ve bende çıktım. Bide özelden boşuna 300 lira ödedim sonuç 0... Şimdi finasteride başlamak istiyorum ama bulunduğum ülkede sanırım adı farklı yada ben bulamadım. Ama esas sorum şu ki doktora gitmeden buna kendim başlarsam bir zarar görürmüyüm ve ne kadar ölçüde kullanmam gerektiğini nerden bileceğim acaba? Teşekkürler

Kendjii

• Yeni üye
  • *
Güncel fotolar

Execuvite

• Hero Member
Yaşına göre dökülmen çok iyi durumda ne finasteride ne de minoxil önermem bu saça yerinde olsam döküleceği kadar dökülmesini beklerim sonra ekim yaptırırım , ben şahsen bu saçın 3-4 sene boyunca nw3 geleceğine de inanmıyorum, ailede dökülme ne durumda bilmiyorum ha yok ben illa kullanacağım diyorsan yurt dışında ilacın adı propecia diye geçiyor reçetesiz verilir mi bilmiyorum .

Ama dediğim gibi kesinlikle bu saça bir ilaç kullanmazdım illa kullanacağım diyorsan xpecia kullan. Yurt dışında var mıdır bilemem veya saw palmetto olabilir.

Bide yaşına göre saç açılman normal yani zaman geçtikçe saçlar tabi zayıf duruma düşücek bunu da kabullen sık saçların bir ömür boyu sana refakat edemez.

Lauri

• Hero Member
Benim 29 ile 31 yaş arasında çok ciddi fark oldu. Ama yapı olarak seninki kadar gür saçlarım hiç olmadı. Belki 18-20 ki yaşlar fln.

Ben de arkadaşa katılıyorum dönemsel artmış bir dökülme olabilir. Ama illa finas deneyeceğim dökülme rahatsız ediyor diyorsan, bir eczaneye gidip reçeteli olup olmadığını sor. Bazı ülkelerde reçete şartı olabiliyor bazılarında yok. Arkadaş alman gereken ilacı söylemiş zaten.

Ya da bi Türkiyeye geldiğinde Birkaç kutu proscar 5mg alıp, 4 veya 5 e bölerek kullanabilirsin. Buluunduğun ülkede proscar reçetesiz satılıyor da olabilir.

Kendjii

• Yeni üye
  • *
Arkadaşlar bu şekilde düşünmeniz çok normal ki muhtemelen dökülmesi olan kişi ben olmasasaydım bende bu şekilde düşünürdüm ancak saçlarım o kadar çok dökülüyor ki, örneğin tararken 20 tane, banyoda 20-25 tane, uyanınca yatakta 5-10 tane, saçımı her şöyle tarar gibi düzlerken 2-3 tane şeklinde tam sayamıyorum yanlar kısa onlar gözden kaçabiliyor ama 100 e yakın saç günlük dökülüyor, doktor bunun sebebi genetik dedi. Saçlarım çok gürdü hatta o kadar fazlaydıki tarak girmezdi ancak şimdilerde hacimde düştü.... Bu eğer genetik dökülmeyse taa ki vertex dökülene kadar devam etmeyecek mi acaba? Nisan 2021 den beri bu şekilde dökülüyor saçlarım... Yani yakındığım konu saçımın hali değil de oluşacak hali ve ben bu oluşmadan önlem almak istiyorum. Yoğun stres altında çalışıyorum borsa üzerine, doktora stresten mi diye sormama rağmen genetik dedi. Keşke dediği gibi değilde strese bağlı olsaydı açıkçası ben kesin strestendir diye düşünüyordum. Teşekkürler düşüncelerinizi paylaştığınız için.

Execuvite

• Hero Member
Arkadaşlar bu şekilde düşünmeniz çok normal ki muhtemelen dökülmesi olan kişi ben olmasasaydım bende bu şekilde düşünürdüm ancak saçlarım o kadar çok dökülüyor ki, örneğin tararken 20 tane, banyoda 20-25 tane, uyanınca yatakta 5-10 tane, saçımı her şöyle tarar gibi düzlerken 2-3 tane şeklinde tam sayamıyorum yanlar kısa onlar gözden kaçabiliyor ama 100 e yakın saç günlük dökülüyor, doktor bunun sebebi genetik dedi. Saçlarım çok gürdü hatta o kadar fazlaydıki tarak girmezdi ancak şimdilerde hacimde düştü.... Bu eğer genetik dökülmeyse taa ki vertex dökülene kadar devam etmeyecek mi acaba? Nisan 2021 den beri bu şekilde dökülüyor saçlarım... Yani yakındığım konu saçımın hali değil de oluşacak hali ve ben bu oluşmadan önlem almak istiyorum. Teşekkürler.

Aile ne durumda saçlar amcalar dayılar

slade23

• Hero Member
Kardeşim maşallah saçların gayet güzel. Naçizane Tek tavsiyem tedaviye başla ya da başlama ama takıntı yapma çünkü gerçekten takıntı yapıp oynanacak bir durumda değil saçların. Ha önlem al ona amenna ama 100 tel dökülüyor tarak girmezdi şöyle gürdü modundan çık bence. Yaşlanıyoruz tüm vücudumuz da yaşlanıyor.
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Kendjii

• Yeni üye
  • *

Aile ne durumda saçlar amcalar dayılar

Babamın 35 ten sonra açılmaya başlamış şakaklar baya açıkmıştı vertex de de açılma mevcutmuştu sanırım. Kendisi vefat ettiği için soramıyorum ama annem böyle demişti. İki dayımın saçları aşırı gür 50 yaşlarında ikiside, diğer bir dayım psikolojik sorunlarından dolayı baya saçları döküldü ama genel seyrelme şeklinde oldu, 30 lara doğru. Benim dökülme babama benziyor.. Bu arada abim de 40 yaşında saç çizgisi bile gerilemedi.
« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2021, 20:16:34 Gönderen: Kendjii »

Kendjii

• Yeni üye
  • *
Benim 29 ile 31 yaş arasında çok ciddi fark oldu. Ama yapı olarak seninki kadar gür saçlarım hiç olmadı. Belki 18-20 ki yaşlar fln.

Ben de arkadaşa katılıyorum dönemsel artmış bir dökülme olabilir. Ama illa finas deneyeceğim dökülme rahatsız ediyor diyorsan, bir eczaneye gidip reçeteli olup olmadığını sor. Bazı ülkelerde reçete şartı olabiliyor bazılarında yok. Arkadaş alman gereken ilacı söylemiş zaten.

Ya da bi Türkiyeye geldiğinde Birkaç kutu proscar 5mg alıp, 4 veya 5 e bölerek kullanabilirsin. Buluunduğun ülkede proscar reçetesiz satılıyor da olabilir.

Nisan 2021 den beri saçlarım anlattığım gibi dökülüyor, keşke dönemsel olsa veya olmasada dursa, durması için aylardır bekliyorum b12 ve folik asit ilacımı kullanarak. Hatta Türkiye deydim belki sıcak hava su felan kötü geliyordur dedim yurt dışına döndüğümde belki azalır vs diye ümitlendim ama değişen bişey olmadı.

Xeth

• Hero Member
ben sizin yerinizde, yaşınızda bu saçlara sahip olsaydım; minoxidil kullanma zahmetine girmezdim. 2-3 günde bir finasterid kullanırsanız yeterli olacağını düşünüyorum
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Kendjii

• Yeni üye
  • *
ben sizin yerinizde, yaşınızda bu saçlara sahip olsaydım; minoxidil kullanma zahmetine girmezdim. 2-3 günde bir finasterid kullanırsanız yeterli olacağını düşünüyorum

Sanırım fotoda Vertex iyi görünmemiş duş aldıktan sonra çektiğim fotoyu ekliyorum bakın burda kellik geliyorum diyor gibi. Endişemi şimdi daha iyi anlayacağınızı düşünüyorum.

Execuvite

• Hero Member
Babamın 35 ten sonra açılmaya başlamış şakaklar baya açıkmıştı vertex de de açılma mevcutmuştu sanırım. Kendisi vefat ettiği için soramıyorum ama annem böyle demişti. İki dayımın saçları aşırı gür 50 yaşlarında ikiside, diğer bir dayım psikolojik sorunlarından dolayı baya saçları döküldü ama genel seyrelme şeklinde oldu, 30 lara doğru. Benim dökülme babama benziyor.. Bu arada abim de 40 yaşında saç çizgisi bile gerilemedi.

Allah rahmet eylesin öncelikle , kendinize şunu sormanız lazım benim saçtan beklentim ne ? Kaç yaşına kadar beni idare etmeli , yani şu yaştan sonra dökülürse umursamam diyorsanız o zaman finasterid kullanın bir kaç yıl ama kullanacağınız ilacın vücudundaki  en ana hormonu baskılayacağını yan etki görme durumunuzun yüksek olacağını belirtmek istiyorum , ben tekrar ve son kez belirtmek isterim ki finasteride ve minox türevi ilaç kullanmanızı tavsiye etmiyorum ve sizin kel olacağınızı da düşünmüyorum evet bir dökülme var diyorsunuz ama bence bu yaşa bağlı kalıtsal dökülme keçe gibi saçınız sizinle bir ömür boyu gelmez saç çizginiz bozulabilir ama kel kalacağınızı ben düşünmüyorum. Bence sizin birazda strese kafaya takma sebebi ile dökülmeniz var , geçmiş olsun benim son söyleyeceklerim bu yönde

Xeth

• Hero Member
Sanırım fotoda Vertex iyi görünmemiş duş aldıktan sonra çektiğim fotoyu ekliyorum bakın burda kellik geliyorum diyor gibi. Endişemi şimdi daha iyi anlayacağınızı düşünüyorum.

vertekste sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. en gür saçlı arkadaşlarımın bile verteksleri bu halden daha kötü halde ama asla saçları dökülmez.

birkaç yıl finasterid kullanabilirsiniz ama her gün kullanmanızı önermem 2-3 günde bir kullanabilirsiniz.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Facebook Twitter Instagram