Gönderen Konu: Genetik saç dökülmesi ile ilgili yardımınıza ihtiyacım var  (Okunma sayısı 783 defa)

İhsan Albunar

• Yeni üye
  • *
Arkadaşlar selam,
Foruma ''oralminoxidil'' isimli arkadaşımızın açtığı başlığı görüp katıldım. Öncelikle çok kıymetli bilgiler vermiş onun için teşekkür ederim. 24 yaşındayım ve lise yıllarımdan beri saçlarım incelerek yavaş yavaş dökülmeye başladı. Babamın kafası kel olduğu için genetik diyip dökülmeyi kabul etmiştim ama belli bi raddeye gelince insanı psikolojik olarak çok fazla zorladığını farkettim. Kendimi bildim bileli hep yağlı saçlara sahip oldum 1.5 en fazla 2 gün yıkamayım çok çirkin bi hal alıyordu. Kullanmadığım şampuan sabun kalmadı halihazırda da doğal defne sabunu kullanıyorum ama bi türlü çözüm bulamadım. Yakın bi zamanda cildiyeye gidip kan testi de yaptırıcam ama sizce bu saçları en azından korumak, incelen saç tellerini kalınlaştırmak ve şu hızlı yağlanma problemine bi çözüm bulmak mümkün müdür ? Ve nereden başlamam gerekiyor tavsiyelerinizi bekliyorum.

kelimsi05

• Sr. Member
Hocam saç yapımız çok benziyor. Benim vertexte seyrelme yok ama.  Ben de çok tavsiye görüş aldım ki hala alıyorum. Uyguladığım tedavi xpecia günde 2 tane dermaroller ve masaj. Sprey kullanayım dedim dökülme artırdı korkuma kullanmıyorum. Xpecia kullanıp masaj ve dermaroller yapabilirsin benim de aşırı yağlı günlük duşa girerim bunun için de omega3 tavsiye ediyorlar benim yarın ya da öbür gün geliyor kargoda sana da öneririm.
  • Yaşınız 26

İhsan Albunar

• Yeni üye
  • *
Hocam saç yapımız çok benziyor. Benim vertexte seyrelme yok ama.  Ben de çok tavsiye görüş aldım ki hala alıyorum. Uyguladığım tedavi xpecia günde 2 tane dermaroller ve masaj. Sprey kullanayım dedim dökülme artırdı korkuma kullanmıyorum. Xpecia kullanıp masaj ve dermaroller yapabilirsin benim de aşırı yağlı günlük duşa girerim bunun için de omega3 tavsiye ediyorlar benim yarın ya da öbür gün geliyor kargoda sana da öneririm.
Dostum bu vertex dediğin yer tepe bölgesi sanırım. Normalde tepede herkeste 1 tane dönme noktası olur bende o 2 tane bi sağ bi sol şeklinde olduğu için ekstra seyrek duruyor  ;D Spreyi bende kullanmak istemiyorum. Dermaroller ve dermastamp arasında çok bi fark var mıdır ? Tavsiyen için teşekkür ederim bu arada

kelimsi05

• Sr. Member
Dostum bu vertex dediğin yer tepe bölgesi sanırım. Normalde tepede herkeste 1 tane dönme noktası olur bende o 2 tane bi sağ bi sol şeklinde olduğu için ekstra seyrek duruyor  ;D Spreyi bende kullanmak istemiyorum. Dermaroller ve dermastamp arasında çok bi fark var mıdır ? Tavsiyen için teşekkür ederim bu arada

Ben sadece şakaklar için dermaroller kullanıyorum ama kullanım esnasında saç kopartabiliyor uzun olduğu için saçlar. Saçlarınızı böyle kısa kullanıyorsanız dermaroller kullabilirsiniz. Uzun kullanıyorsanız dermastamp öneriliyor.
  • Yaşınız 26

athena

• Sr. Member
minox ve fin kullanabilirsin. fin için önce doktora görün, saçının yağlanması da dht den kaynaklı sabun ve şampuan fayda etmez. yemene içmene dikkat et yağlı şeyler tüketmemeye çalış. ek olarak omega ve magnezyum takviyesi alabilirsin anti inf görevi görür. "spreyi kullanmak istemiyorum" düşüncesini bence kafadan çıkar, topikal tedavi en sağlıklı ve etkili yöntemdir.

İhsan Albunar

• Yeni üye
  • *
minox ve fin kullanabilirsin. fin için önce doktora görün, saçının yağlanması da dht den kaynaklı sabun ve şampuan fayda etmez. yemene içmene dikkat et yağlı şeyler tüketmemeye çalış. ek olarak omega ve magnezyum takviyesi alabilirsin anti inf görevi görür. "spreyi kullanmak istemiyorum" düşüncesini bence kafadan çıkar, topikal tedavi en sağlıklı ve etkili yöntemdir.
Hocam bu minox ile ilgili hep şey görüyorum bıraktıktan sonra saçlar eski haline geldi gibisinden ve sanırım depresyon felan da yapıyomuş (emin olmamakla birlikte), finasterid veya dutasterid kullanabilirim dediğin gibi ama önce bi doktora görünmek istiyorum bende.

kelaynak3636

• Sr. Member

Ben de finasterid kullanmak istiyorum doktorla konuştum ben önermiyorum istiyosan git eczaneden al dedi baya kararsız kaldım
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

athena

• Sr. Member
Hocam bu minox ile ilgili hep şey görüyorum bıraktıktan sonra saçlar eski haline geldi gibisinden ve sanırım depresyon felan da yapıyomuş (emin olmamakla birlikte), finasterid veya dutasterid kullanabilirim dediğin gibi ama önce bi doktora görünmek istiyorum bende.
her tedaviyi bıraktıktan sonra kazanımlarını kaybedersin bu minoxa özel bir şey değil. türkiyede'de min nefreti var, biraz bilgisizlikten kaynaklanıyor. min aga'da en etkili tedavidir, yanına antiandrojen de alınabilirse maximum verim alınır. fin için doktor tavsiyesi al kesin.

Facebook Twitter Instagram