Gönderen Konu: 19 yaş finasteride başlamalı mıyım?  (Okunma sayısı 286 defa)

Nicksizim

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
19 yaş finasteride başlamalı mıyım?
« : 17 Eylül 2023, 12:02:42 »
Yaşım 19 ama saçlarım ciddi anlamda seyreldi son 7-8 aydır iyice yavaşladı dökülmesi ben de 2 ay önce ne olur ne olmaz xpecia başladım saçlarım güçlenmiş ve biraz daha siyahlaşmış gibi geldi (psikolojik de olabilir.) Herhangi bir yan etkisini de görmedim. Sizce finasteride bu yaşta başlamalı mıyım yoksa xpeciaya en az 6-7 ay devam edeyim mi ? Finasteridi eczaneden reçeteyle mi alıyoruz, nasıl ve kaça bölmem gerekiyor kullanırken. Zaten 22-23 yaşlarında ekim yaptıracak duruma gelirim muhtemelen. (Dökülmem genetik)

Tokatlikel60

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 19 yaş finasteride başlamalı mıyım?
« Yanıtla #1 : 17 Eylül 2023, 13:50:52 »
Kardeşim bence finasteride 22 hatta 23 yaşından önce hic bulaşma yaşın daha küçük bütcen varsa aga e tablet yoksa xpecia ile devam et ayrica oral minoxidil arkadasimizin sac dökülmesi rehberi var onu da okumani tavsiye ederim. Ancak suan finas icin bence gençsin ha kullanan var mı bu yaşta var ama tavsiye edilmez.

Nicksizim

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 17 Eylül 2023, 20:45:48 »
Kardeşim bence finasteride 22 hatta 23 yaşından önce hic bulaşma yaşın daha küçük bütcen varsa aga e tablet yoksa xpecia ile devam et ayrica oral minoxidil arkadasimizin sac dökülmesi rehberi var onu da okumani tavsiye ederim. Ancak suan finas icin bence gençsin ha kullanan var mı bu yaşta var ama tavsiye edilmez.

Hocam yaşım daha küçük farkındayım ama bir şey yapmazsam saçlarım kesin gidici gözüküyor . Muhtemelen 6-7 ay xpecia kullanıp sonuçlara göre fin başlayabilirim doktor kontrolünde . Aklıma bu fikir yattı en çok. Oral minoxidil de birkaç defa gördüm ama pek bilgim yok onu da araştırmam lazım.

Tokatlikel60

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 18 Eylül 2023, 12:20:19 »
Saçların ne halde fotoğraf olmadıgı için bir şey söyleyemiyorum ama fin icin suan çok erken şuan icin xpecia veya aga e ayrıca haftada 2 yada 3 kere ketoral şampuanla saçlarını yıka kullanımı kutusunda yaziyor zaten bulabilirsin. Fin için erken yapma etme benden demesi ancak sen bilirsin ben uyarımı yapayım.

Facebook Twitter Instagram