Gönderen Konu: Egzema var yardım eder misiniz) :  (Okunma sayısı 370 defa)

mustafackmk

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Egzema var yardım eder misiniz) :
« Yanıtla #1 : 15 Ekim 2023, 18:23:23 »
elma sirkesi+su karımışımı denedin mi denemediysen mutlaka dene 5-10 dk bekletmen yeterli. Bunun dışında kil de öneririm çok faydasını görürsün. Bence kimyasalı abartmamak lazım vichy ve ketoral yeterli ketorali haftada 1 veya 2 kere kullanın ilaç olduğunu unutmayın ve sürekli kullanmayın.

TruFet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 15 Ekim 2023, 22:29:38 »
Biraz pahalı ama treatonin deneyebilirsin.

Bende bi türlü kurtulamıyodum meğer ketorali fazla kullanıyomuşum. Çok kullanıyosn haftada 1 yada 2 ye çek öyle bir dene . Ketorali yıkadıktan sonra saç derini mutlaka nemlendirici bir şey yap (nemlendirici kürlerden vs olabilir) yada ben direkt pantene gibi saç kremi / şampuan karışıklardan kullanıyorum .
Treatoni şimdilik boşver dediğimi bi dene egzama çok yağdan olur tamam ama çok kuruysada oluyor. Ketoral saçı aşırı kurutuyor tekrar yağlanana kadar en az 3 saat kuru kalıp soyuluyor deri. Nemlendiriciyi bi dene derim
  • Yaşınız 18
  • Medikal Tedavi fin ve minoxidil kirkland karisim (ml başınan 0.15 mg fin) , dermapen haftada 1 0.75mm , 2 günde bir 1.25 mg fin, tentürdiyot

Maksimumkalite

• Full Member
« Yanıtla #3 : 25 Ekim 2023, 17:16:25 »
Biraz pahalı ama treatonin deneyebilirsin.

Bende bi türlü kurtulamıyodum meğer ketorali fazla kullanıyomuşum. Çok kullanıyosn haftada 1 yada 2 ye çek öyle bir dene . Ketorali yıkadıktan sonra saç derini mutlaka nemlendirici bir şey yap (nemlendirici kürlerden vs olabilir) yada ben direkt pantene gibi saç kremi / şampuan karışıklardan kullanıyorum .
Treatoni şimdilik boşver dediğimi bi dene egzama çok yağdan olur tamam ama çok kuruysada oluyor. Ketoral saçı aşırı kurutuyor tekrar yağlanana kadar en az 3 saat kuru kalıp soyuluyor deri. Nemlendiriciyi bi dene derim

Piyasada saçı nemli tutup kepekten arındıran şampuan var mı acaba? Çoğu şampuan krem ile beraber satılıyor çünkü şampuanların temel mantığı saç derisini temizlemek ama saçı ölü hücrelerden, kepekten ya da egzamadan arındırırken saçtaki sağlıklı vitamin ve mineralleri götürüyor haliyle saç kuruyor. Nemlendirici krem veya doğal yağlar çok etkili olur saç kuruluğuna. Bazı kuru saçlar için şampuanlar da etkili ama onlarda kurutuyor bir süre sonra dediğim gibi.  :)

TruFet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 25 Ekim 2023, 21:09:13 »
hocam su anda  vichy dercos yesili haftada 1 kalan gunler de pantene sac dokulme karsitini kullaniyorum. pantene den memnunun ama sacin hacmini azaltiyor . vichy dercos kirmizi yada mora gecmeyi dusunuyorum.
  • Yaşınız 18
  • Medikal Tedavi fin ve minoxidil kirkland karisim (ml başınan 0.15 mg fin) , dermapen haftada 1 0.75mm , 2 günde bir 1.25 mg fin, tentürdiyot

Hakan Hakkn

• Full Member
« Yanıtla #5 : 28 Ekim 2023, 21:07:25 »
Minoxil yüzünden mi oldu

Facebook Twitter Instagram