Gönderen Konu: 8 aylık dutasteride 7 aylık ekim değişimi  (Okunma sayısı 1225 defa)

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
8 aylık dutasteride 7 aylık ekim değişimi
« : 19 Ekim 2023, 17:09:57 »
Hepinize merhaba, sadece genel sürecim hakkında görüşlerinizi almak istiyorum.

ilk 3 fotoğraf ilk defa saç dökülmemi fark ettiğim zamana yani 17-18 yaşıma ait. en son iki fotoğraf ise 3 aylık finasteride kullandıktan sonra yani 19.5 yaşımdan
göreceğiniz üzere tam tepeden açılmış şekilde.

ikinci olanlar güncel saçın tam tepesinden açılmış en seyrek hali.

son olanlar ise yine güncel saçlarımın doğal, yıkanmamış, gördüğünüz üzere kıvırcık ve özellikle tepeden açılmamış hali

süreç hakkında görüşünüz nedir?
bu süreçte düzenli olarak sadece 0.5mg dutasteride kullandım. oral minoxidil 3.5 ay kullansam da ömür boyu istemediğimden bıraktım. zaten etki etmedi sadece dökülmeyi artırdı belki daha da sabretsem iyi sonuç alabilirdim.
ön profil istenirse atabilirim

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 8 aylık dutasteride 7 aylık ekim değişimi
« Yanıtla #1 : 19 Ekim 2023, 17:10:56 »
şuanki tam tepeden ayrılmış hali

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 19 Ekim 2023, 17:11:38 »
bu da doğal dalgalı taranmamış saçım

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Proscaryolcusu

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 19 Ekim 2023, 19:22:55 »
Benimde finde 15.günündeyim paylaşım için teşekkürler. Ekimle birleşince sonuç muhteşem olmuş tebrik ederim. Şunu sormadan edemeyeceğim sizce pazarları 1 dut almam mantıklı olur mu şuan için

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 19 Ekim 2023, 19:39:28 »
Benimde finde 15.günündeyim paylaşım için teşekkürler. Ekimle birleşince sonuç muhteşem olmuş tebrik ederim. Şunu sormadan edemeyeceğim sizce pazarları 1 dut almam mantıklı olur mu şuan için
teşekkür ederim :) ben açıkçası dutasteridi eğer finasteride'de 1 sene geçmediyse önermiyorum. 1 sene finasteride kullanın eğer seyrelme devam ediyorsa o zaman dutasteride eklemeyi düşünürdüm
benim pişmanlıklarımdan biri de finasterid'e yeteri kadar süre vermemek. tressless'te dutasteride kullanıp durumu daha kötüleştirdiğini söyleyen birçok kişi var. teoride dutasteride daha üstün olsa da düşündürüyor. hep finasteride kullansaydım belki daha iyi olabilirdi.
şuan hala araştırıyorum finasteride geçmeli miyim diye. bence siz sadece finasteride ile devam edin

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

umutsuzvaka

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 20 Ekim 2023, 09:05:35 »
Sonuç çok iyi bence hocam 👏 Maşallah 🧿

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 20 Ekim 2023, 11:19:46 »
Sonuç çok iyi bence hocam 👏 Maşallah 🧿
teşekkür ederim :)

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 20 Ekim 2023, 18:23:47 »
dostum bence zaten minoxidili bırakarak iyi yaptın çünkü durumun o kadar kötü değil hatta şu anki durumun gayet iyi. tek sıkıntın tam o saçın döner noktasındaki açıklığın - o da fazla göze batan bir şey değil bazı insanlarda saçı dökülmese bile olan bir şey.

bence dutasterid'i bırakarak doğru yapmıyorsun çünkü zaten 8 ay dut tedavisi gördün ve iyi dönüş de aldın. ben senin yerinde olsam, dutasterid ile 1.5 yılı tamamlarım, 1.5 yılda zaten saçlarda maximum iyileşmeyi sağlayacaksın. ordan sonra iyileşme duracak. bu andan itibaren iyileştirme tedavisi yerine olanı koruma tedavisine geçebilirsin. bu da fin ile veya haftada 2-3 doz dut ile yapılabilir.

ben dut'tan fin'e geçerek daha pozitif bi iyileşme sağlama ihtimalin yok diye düşünüyorum. en iyi ihtimalle aynı kalacaksın. ama belki dut ile hala geri getirme ihtimalin olan saçları getiremeyeceksin. zaten dut ile 8 ay gitmişken bence yarıda bırakma bir 8 ay daha kullan. naçizane görüşüm.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 20 Ekim 2023, 18:40:03 »
dostum bence zaten minoxidili bırakarak iyi yaptın çünkü durumun o kadar kötü değil hatta şu anki durumun gayet iyi. tek sıkıntın tam o saçın döner noktasındaki açıklığın - o da fazla göze batan bir şey değil bazı insanlarda saçı dökülmese bile olan bir şey.

bence dutasterid'i bırakarak doğru yapmıyorsun çünkü zaten 8 ay dut tedavisi gördün ve iyi dönüş de aldın. ben senin yerinde olsam, dutasterid ile 1.5 yılı tamamlarım, 1.5 yılda zaten saçlarda maximum iyileşmeyi sağlayacaksın. ordan sonra iyileşme duracak. bu andan itibaren iyileştirme tedavisi yerine olanı koruma tedavisine geçebilirsin. bu da fin ile veya haftada 2-3 doz dut ile yapılabilir.

ben dut'tan fin'e geçerek daha pozitif bi iyileşme sağlama ihtimalin yok diye düşünüyorum. en iyi ihtimalle aynı kalacaksın. ama belki dut ile hala geri getirme ihtimalin olan saçları getiremeyeceksin. zaten dut ile 8 ay gitmişken bence yarıda bırakma bir 8 ay daha kullan. naçizane görüşüm.
çok doğru söyledin teşekkür ederim ben de öyle yapacağım dutasteride ile devam edeceğim. eğer saçlarımda incelme gözlemlersem finasteride geçerim

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 20 Ekim 2023, 20:00:27 »
bu sefer flaşlı saçlarımın ortadan ayrılmış ve  ilk fotolardaki gibi tepeden ayrılmış şekli de bu şekilde
bu arada iyi ki ekimi iyi bir merkezde yapmışım ön çizgi o kadar iyi oldu ki, yan profilden böyle. eskiden alnım bayağı açıktı doğuştan. ekimden son derece memnunum

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

mavruti

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 21 Ekim 2023, 14:30:56 »
ben 6 yıldır fin kullanıyorum nerdeyse ona rağmen seyreldi şuan dut fin karışık gidiyorum .sende dut saçları geri getirmiş sanki finde olmazdı bence

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 21 Ekim 2023, 17:15:17 »
ben 6 yıldır fin kullanıyorum nerdeyse ona rağmen seyreldi şuan dut fin karışık gidiyorum .sende dut saçları geri getirmiş sanki finde olmazdı bence
Teşekkür ederim deneyiminizi paylaştığınız için. Uzun süreli kullananların tecrübesi son derece önemli. Dediğiniz gibi iyileşme var ondan dolayı dutasteride devam edeceğim

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

borella01

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 23 Ekim 2023, 19:49:52 »
tepe bölgesi tamaman dudasteridin eserimi hocam ve bir de eğer öyleyse bence fin de işinizi görür çünkü fin ve dudas arasında verteks ile alakalı etki düzeyi bakımından bir fark yok .en azından fin daha güvenli.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 23 Ekim 2023, 20:36:30 »
tepe bölgesi tamaman dudasteridin eserimi hocam ve bir de eğer öyleyse bence fin de işinizi görür çünkü fin ve dudas arasında verteks ile alakalı etki düzeyi bakımından bir fark yok .en azından fin daha güvenli.
tam bilemiyorum maalesef. her dutasteride kullandım hem de ekim yaptırdım. ekimden önce dutasteride uzun süre kullansaydım farkı söyleyebilirdim
bence yüksek ihtimal dutasteride dökülmeyi durdurdu ve ekim de tepeyi sıklaştırdı.
eğer dutasteride ile saçlarım seyrelirse finasteride geçerim şuan gerek yok herhalde

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Facebook Twitter Instagram