Gönderen Konu: Finasteride Yaklaşık 4 Aylık Süreç  (Okunma sayısı 667 defa)

rappe

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Finasteride Yaklaşık 4 Aylık Süreç
« : 11 Mart 2024, 00:14:24 »
27 Kasım 2023 Tarihinde ilaca günde 1.25mg olarak başladım ve o günden bugüne neler yaşadığımı yazmak isterdim ancak hiçbirşey yaşamadım.

Evet düşündüğünüz gibi hiçbir yan etki belki kullandığım ilk günlerde 1 kere menide sıvılaşma dışında hiçbir yan etki yaşamadım ki zaten hiçbir zamanda ilacı umursamadım. Yani arkadaşlar yaşadığınız yan etkilerin çoğunun sebebi sizsiniz. İlacı her kalktıktan yarım saat sonra içtim ve ilacı hiç umursamadan sanki hiç kullanmıyormuş gibi 4 aya yakın bir süredir kullandım ancak hiçbir yan etki olmadığı gibi hiçbir etkisinide görmedim. Bugün itibari ile ilk proscar kutumu bitirdim ve 2.yi aldım büyük ihtimal 2. kutuda bitmeye yakın herhangi bir olumlu etki görmez isem ilacı bırakacağım. Aslında ilacın en çok işe yaradığının söylendiği diffuse thinning tipi dökülmeye sahibim ama herhangi bir olumlu ilerleme olduğunu açıkcası söyleyemeyeceğim işin garibi saçlarım babama benziyor kesinlikle babamın saçlarıda dökülmüştür ancak gerçekten dökülme oranı aşırı yüksek değil ve saçlarını uzattığı zaman resmen modellere benzeyen bir saçı oluyor saç şeklimiz saç tipimiz benziyor. Dayı tarafına girmiyorum bile dayılarıma benzeseydi tek bir tel bile dökülmeyecekti çünkü ikiside +30 yaşını geçmiş ancak tek bir tel dahi saçı dökülmemiş kişiler keza kendi dayıları ve babalarıda öyle. Herneyse ilacı kullanmaya devam ediyorum umarım ilerleyen dönemde yani 6. 7. ayda olumlu bir gelişme olurda burda paylaşırım.

brkcmbz34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Finasteride Yaklaşık 4 Aylık Süreç
« Yanıtla #1 : 11 Mart 2024, 20:06:43 »
kulak cinlamasi psikolojik olamaz kanka
Topikal Fin %0.1

rappe

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Finasteride Yaklaşık 4 Aylık Süreç
« Yanıtla #2 : 12 Mart 2024, 13:04:57 »
Olmayabilir ancak demeye çalıştığım şey şu insanların yaşadığı yan etkilerin yüksek bir oranı placebo etkisi yani kendine bunu sürekli söyleyip yan etki var yan etki yaşayacağım ya da kafayı ilaca takarak ilerleyip sonradan gerçekten yan etki yaşıyorlar ki vücudunuzda yaşadığınız anormal şeylerin ilaçla hiçbir alakası dahi olmayabilir.

Facebook Twitter Instagram