Gönderen Konu: Nw7 2.5 aylik finasteride ve minoxil kullanımı  (Okunma sayısı 1901 defa)

Ttoruk

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Nw7 2.5 aylik finasteride ve minoxil kullanımı
« : 14 Şubat 2024, 22:08:56 »
Merhaba,
Çok uzun yillar önce forumda sac ekimi araştiriyordum ancak kafamda hiç saç olmadigi icin ekimin bana uygun olmayacağına karar verdim. Aradan uzun yıllar geçti ve yas artik 35 oldu. Bu saatten sonra zaten sık gorunumlu bi sac ekimi beklentim kalmadigi icin ( malum kafa tamamen kel ve donor zayif) az biraz sac olsa bile bana yetecekti. Finasteride ve minox onceden duymustum ama benm saclar tamamen dokuldugu ve dokuleli uzun yillar ( 17 yil önce 18 yasimdayken tamamen dokulmustu, tuy bile kalmamisti) oldugu icin bir ise yarayacagina inanmadim. Bu tedavileri uygulayan hemen hemen herkesin iyi yada kotu saclari vardi hicbiri benimle kiyaslanamazdi bile. Bende donor bolgedeki saclar belki biraz kalinlasir ve ekim yaptirirsam daha basarili bir sonuc alabilirim diye dusunerek aralik başında proscar ve minox a basladim. Bu surecte nette benim kadar kel olup bu ilaci kullanan kisilerin resimlerini bulmaya calistim ama yukarida bahsettigim gibi bu tedaviyi ugulayan hemen hemen herkesin saclari zaten vardi, çok fazla açık alanı olan arkadaşlarında saclari son birkac yil icinde dokulmustu. Konuyu açma sebebim mucizevi sonuclar aldiğım icin degil elbette, zaten 2 bucuk aydir kullaniyorum. Benim gibi kafasında tuy bile olmayan, uzun yillar once saclari dokmus kisilerede ufakta olsa fikir versin diye.
Finas kullanmamim 1. Ayinda tedaviye dutas ekledim. Haftaici hergun proscarı 4e bolup kullandim. Cumartesi pazar finas almayip dutas kullandim. Minox sabah aksam 5 er fis olarak kullandim. Ayrica minoxu yarim cay bardagi suya 4 damla ekleyerek oral olarakta kullandim (bunada 1. Ayda basladim) Simdiye kadar en ufak bir yan etki gormedim. Ereksiyon, meni sivilasmasi, kalp carpintisi, bas donmesi, cinsel isteklsizlik hicbiri bende olmadi. Basladigim gun resim cekmemistim 5. Gun falan cektim ilk resmi, resimleri ekliyorum. Gordugunuz butun saclar ( henuz tuy formunda bile olsa ) yeni cikti. Aslinda resimde gorunenden cok daha fazlalar ve alttan bi o kadar daha geliyor ama hicbiri kalinlasip sac formunu alir mi, alsada kalici olurlar mi bilmiyorum. Xpecia kullanmayada baslasam mi bilmiyorum. Gelişme devam ederse ve cikanlar ufak ufak sac formunu alirsa tedaviye 1 yil devam edip sac ektiririm tam karari henuz vermedim. Umarim benim kadar kel olan arkadaslara bir fikir vermistir.

Merlot.

• Jr. Member
  • **
Ynt: Nw7 2.5 aylik finasteride ve minoxil kullanımı
« Yanıtla #1 : 14 Şubat 2024, 22:57:46 »
Gelişme çok iyi
 kullandığınız minox hangi marka
bende fin kullanıyorum yanına min eklesem mi karar veremedim
Bir de normalde oral minox içilmesi kalbe zararlı derler hiç çarpıntı filan olmadı mı
  • Yaşınız 49

Ttoruk

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 14 Şubat 2024, 23:13:27 »
Bende kullandigim hicbir ilac en ufak yan etki yapmadi hatta gelisme gormesem acaba aldigim urunler sahte mi diye supheye duserdim %1 bile yan etki gormedim. Ilk ay cok buyuk gelisme gormedigim icin forumda konularda goz gezdirirken sivi minoxu icen kisiler oldugunu gormustum yan etkiden falan korkmadigim icin bende uyguladim ve carpinti falan olmadi.Baska birinde hele hele yan etkiyi kafaya cok takanlarda nasil etki yapar bilmiyorum tabi. Minox eczaneden aldim mavi beyaz bi kutuda onde minoxil forte yaziyor.

DarpMachine

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 15 Şubat 2024, 04:39:40 »
Hocam maşallah. Tedavinize konazol hafta 2 ve dermapen ekleyin belki ergenlik saçlarınıza dönersiniz

Karanlık Adam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 15 Şubat 2024, 08:31:04 »
Bu saçlar dökülmüş bölgedeen tekrarmi çikti yillar sonra,normalde benim bildiğim kökler ölmüş oluyor,çok şaşkinim

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 15 Şubat 2024, 08:52:15 »
Doktora sorarak testler yapılarak bu denemelere girmediysen tehlikeli sonuçları olabilir...Doktor kontrolünde yapmanı tavsiye ederim....Ayrıca bu kullandığın urunleri bırakınca ne olacak bunu da danışmanı tavsiye ederim....Saçlar çok güzel çıkmış bu arada ama devamlılığı varmı tekrar dokulecekmi vs....

Ttoruk

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 15 Şubat 2024, 10:12:06 »
Yazida belirttigim gibi forumu uzun yillar once takip ediyordum, o donemler forumda en bilindik  ve en guvenilir ( hala oyle gerci ) sac ekim merkezine resimlerimi atmistim. Doktorumuz 1 sene finas kullansin birde oyle bakalim dedi diye geri donus yapmistilar. Donor bolgemdeki sac sayisi az degil ama cok inceydi sanirim kalinlassin diye. Saclar 17 yildir ilk resimde gordugunuz gibi ustlerde tuy bile yoktu, tedaviye baslama amacim ustlerde sac cikisi olsun diye degil donor bolgemdeki saclar kalinlassin diyeydi. Saclarda ciddi bir kalinlasma olmadi ama beklemedigim bir sekilde ustlerde saclar cikti. Acikcasi benimde ustlerde cikan saclarin kalici olacagina inancim pek yok. Ciltte kurulasma vs. Hicbir sey olmadi simdiye kadar.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 15 Şubat 2024, 11:56:29 »
Hocam forum tatiline çık. Dikkatin dağılmasın böyle devam et. 8-10 ay sonra tekrar bakalım.

Güzel ilerleme, bakalım nasıl devam edeck.

Tedaviye dermaroller, vitamin biotin takviyesi falan da ekle.

İnş güzel devam eder sürecin.

Ttoruk

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 15 Şubat 2024, 12:16:34 »
Tesekkur ederim tavsiyenizi dikkate alacağım yaz ortasına kadar foruma ara vereceğim. 2 ay daha takviye almayip sureci boyle ilerletmeyi dusunuyorum cunku finas ve minox un etkilerini daha iyi gozlemleme firsatim olacak. 4. Aydan itibaren soylediginiz gibi vitamin ve biotin takviyeleri ekleyecegim bakalim onlar gelisme olarak surece bir etki edecek mi yada ne kadar etki edecek. Bunlari dikkatli bir sekilde takip edip yaz ortasinda gelip surecle ilgili bilgilendirme yaparim. Farkinda olmasanizda bircok faydali bilgiyi siz degerli forum kullanicilarindan edindim her birinize tesekkur ediyorum yaz ortasinda gorusmek dilegiyle.

Finomen

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 16 Şubat 2024, 11:59:46 »
İki buçuk ayda çok çok iyi sonuç almışsın. Nazar değmez inşallah  |-nazarboncugu-|

Ttoruk

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 23 Mayıs 2024, 17:10:21 »
Tekrar merhaba yaklasik 5 bucuk ay oldu ilac kullanmaya baslayali. Son durumla ilgili ufak bir guncelleme yapmak istedim. Suan hala ekim icin uygun oldugumu dusunmuyorum, eger gelisme boyle devam ederse seneye mart gibi ekim olabilir. Gunde 2 defa minox 5 fıs, 1,25 mg finas, 3 gunde 1 dutas, 4-5 damla sivi minox icerek devam ediyorum. Xpecia vs. Vitamin takviyesi almadim hic. Simdiye kadar herhangi bir yan etki gozlemlemedim.

airen

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 23 Mayıs 2024, 17:58:10 »
hyper responder dedikleri bu oluyo herhalde
tebrikler hocam böyle devam ederseniz çok daha iyi sonuçlar elde edeceğinize inanıyorum

Kemal88

• Full Member
« Yanıtla #12 : 23 Mayıs 2024, 18:37:02 »
ekimede gerek kalmayacak hocam bu gidişle. :D

wild horses

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 23 Mayıs 2024, 20:11:02 »
Harika bir gelisme olmus inanılır gibi değil böyle devam edin ustteki arkadaş da dediği gibi bu yolculukta belki ekime de gerek kalmaz kim bilir saka yapmıyorum çünkü ilk fotoğraftan böyle bir gelisme inanmak cok güç gecen redditte de böyle bir sey gördüm bakabilirsiniz hatta sizin gibi açıklığı olan biri bir senede kafada saç fışkırmış bu tip örnekler artik kelligiin kader olmadığını anlayacak umit verecek yalniz milletin büyük çoğunluğu bu tip ilaclardan haberi bile yok
  • Yaşınız 36

Ttoruk

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 23 Mayıs 2024, 21:33:09 »
Tesekkur ederim, 3- 4 ay sonra tekrar guncelleyeceğim

Facebook Twitter Instagram