Gönderen Konu: Tavsiye ihtiyaci  (Okunma sayısı 930 defa)

Emre8899

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Tavsiye ihtiyaci
« : 20 Kasım 2023, 21:04:20 »
Merhaba yaşım 35 2020 den beri incelme ve dökülme yaşıyorum 12 kür prp mezo yaptırdım bu süreçte minixil ve hair forte kullanıyorum ancak donemselmi bilmem incelme ve kayıp artti topikal finasterid fayda sağlar mi

brkcmbz34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Tavsiye ihtiyaci
« Yanıtla #1 : 20 Kasım 2023, 21:55:11 »
fotoğraflar gözükmüyor
Topikal Fin %0.1

Emre8899

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 20 Kasım 2023, 22:34:58 »

brkcmbz34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 21 Kasım 2023, 20:35:29 »
finasterid vertex bölgesinde etkili diyorlar bende yeni başladım kullanmaya bu işin ehli @duck yine o daha iyi bilir birde vertexte minoxilde işe yarıor
Topikal Fin %0.1

Emre8899

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 21 Kasım 2023, 20:49:30 »
finasterid vertex bölgesinde etkili diyorlar bende yeni başladım kullanmaya bu işin ehli @duck yine o daha iyi bilir birde vertexte minoxilde işe yarıor
eyvallah sagoalsin

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 21 Kasım 2023, 21:02:27 »
5 alfa reduktaz inhibitörleri yani finasteride-dutasteride özellikle saçları kısa süre önce dökülen kimseler için harikadır fakat saçlarını uzun süre önce kaybetmiş birinin ana beklentisi var olanı korumak olmalı.
benim genel tavsiyem başlangıçta sadece finasteride'in kullanılması ve 1-2 senenin beklenmesi, bu süre zarfında gelişme birçok kişide görülüyor zaten. baktınız saçlarda hala açıklıklar var o zaman ya minoxidil eklenir ya da ekim yaptırılır. ben ekimden yanayım ama minoxidil kullanacaksanız da benim açtığım minoxidil konusuna bakın, evde kendiniz hazırlayabilirsiniz çok uygun maliyete.
finasteridin en fazla koruyacağı yer vertex ve kafanın üst bölümü. ayrıca doktor kontrolünde oral finasteride almanı öneririm topikalden daha iyi çalışır. yan etkilerinden korkuyorsanız da liposomal finasteride iyidir. normal topikal finasteride' direkt kana karışır fakat liposomal formunda büyük çoğunluğu kafa derisinde kalır. tek sıkıntısı biraz pahalı olması.
ayrıca belirtmem gerek ki dökülme agresif ilerliyorsa finasteride olmadan sadece minoxidil kullanmak içi delik olan bir kovaya su doldurmak gibidir. evet saçlara fayda eder fakat kısıtlı bir süre içindir çünkü dht saç köklerimize saldırmaya devam eder bundan dolayı yeni saç çıksa bile tekrar dökülür.
saçlarınızın bir anda iyileşmesini istiyorsanız da benim tedavimi uygulamanız iyi olacaktır. günlük finasteride ve günde iki defa sadece tepeye minoxidil.

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Facebook Twitter Instagram