Gönderen Konu: Saçım ve Yaşım Ekim İçin Uygun Mu Sizce?  (Okunma sayısı 496 defa)

Emre Efendioglu

• Yeni üye
  • *
Saçım ve Yaşım Ekim İçin Uygun Mu Sizce?
« : 17 Aralık 2023, 23:10:17 »
Merhaba,

Senelerdir forumu sessiz sessiz takip ediyordum, bir türlü saç ektirmeye cesaret edemiyordum, bir yandan da yaşım biraz daha geçsin istiyordum.
17 Yaşından beri saçım dökülüyor, şu an yaşım 35, minoxidiller, propecialar, biotinler, derma rollerlar v.s v.s herkesin geçtiği yollardan ben de geçtim. Son 5 senedir de saldım hiçbir şey kullanmıyordum, son 1 aydır Urban Care'in biyotinli ve kafeinli şampuanını ve topikalini kullanıyorum.
Bu hafta perşembe günü Serkan Aygın ve Asmed'den randevu aldım gidip saçımı göstereceğim ekim için uygun mu, nasıl bir sonuç bekleyebiliriz diye. Size de sorayım dedim.

Sizce saçım ekime uygun mu? Fotoğrafları saçlar ıslak ve kuru iken çektim.
Tepe bölgemin son 1 yıldaki değişimi de gösterir foto koydum, tepe bölgem daha da dökülmeye devam ederse ne yapılır?

nisan22

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saçım ve Yaşım Ekim İçin Uygun Mu Sizce?
« Yanıtla #1 : 18 Aralık 2023, 09:22:16 »
Hocam olmaz değil olur da, tek ekimle olmaz. en sağlıklısı yüz yüze gidip görüşmek olacak elbette

Emre Efendioglu

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 27 Aralık 2023, 01:01:37 »
Gidip görüştüm, seyahetteydim yazamadım.
İki merkez de ekim olur dedi özetle. Detayları bugün gece yazmaya çalışacağım.

pisikletadam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 27 Aralık 2023, 23:15:03 »
ekime uygunsusunuz fakat saç kaliteniz ve donör bölgeniz çok kötü olmasada iyide denemez bu yüzden vertex için çok beklentiniz olmasın . 35 ten sonra agresif dökülme yavaşlar ve kalan saçlar dökülmeye biraz daha dirençli hale gelir fakat bu zamanla dökülmeyeceği gerçeğini değiştirmez sadece dökülme hızı uzun yıllara yayılır. bunun için vertexe tedavi deneyebilirsiniz ilk etapta çok olumlu sonuç alabilirsiniz fakat bununda çok kalıcılığı uzun dönem için olmayacaktır.
sizin için en doğrusu bana göre önden ortaya doğru bir seans ekim yaptırmak ve sonrasında en az bir sene geçtikten sonra vertex için ikinci bir ekim yaptırmanız olur.

Emre Efendioglu

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 27 Aralık 2023, 23:56:25 »
21 Aralık tarihinde önce Serkan Aygın kliniğe gittim.

Beni Olcayto isimli Serkan Aygın'ın yardımcısı karşıladı. İçeride her yerden saç ekimi yapılmış insan fırlıyordu, çok fazla da orta doğulu olduğunu düşündüğüm hasta vardı. Klinik gayet güzel ve şık, barı bile var çay kahve servisi yapılan. Olcayto Bey beni yukarda odaya çıkardı ve daha sonra Serkan Aygın geldi.

Serkan Bey'i totalde 2-3 dakika kadar görebildim, saç çizgimi çekti ve demesine göre 3.600 greft arka ve yan donör bölgeden, 800 de sakaldan alıp 1 sene sonra ise ikinci bir ekim ile tepeyi kapatmayı düşündüğünü söyledi ve finansterid kullanmamı istedi. Kendisi de bilmem kaç senedir kullandığını söyledi, aynısını Koray Erdoğan da söylüyor, bizi mi yiyorlar anlamadım. Karşılarındaki Fulya eczanesinde jel finansterid vardı onu önerdi hap olarak almayacaksam ancak hap olarak alacaksam ona da gerek olmadığını söyledi. En erken 20 Ocaktan sonra ekimini planlayabiliriz dedi. Daha sonra Olcayto Bey ile üç boyutlu kafa fotoğrafı çekilmesi için bir odaya yönlendirdi ve 3 boyutlu baş fotoğrafım çekildi. Ne işe yaradığını anlamadım ama öyle bir şey yapıldı. Fiyat ise 2.000 Euro, greft falan sayısı önemli değil, ekim 2.000 Euro diyorlar. Ekimi Serkan Bey mi yapacak dedim Olcayto Bey'e, hayır yardımcıları yapacak dedi.
Açıkçası ben oradaki Kızılay tipi kalabalığa ve ekimi kimin yapacağına dair bilgi olmamasına istinaden pek tercih edeceğimi düşünmüyorum. Olcayto Bey ve Serkan Aygın o kadar yoğun ki, görüşmede bile vakit ayıramıyorlarsa ekim sırasında ve ekim sonrası nasıl muhattap bulacağım sorusu kafamda soru işareti oldu. Tesislerinde konaklama imkanı var mı diye sordum, o da yokmuş.
Onların çizdiği çizgiler bu şekilde,

Emre Efendioglu

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 28 Aralık 2023, 00:24:30 »
Oradan çıkıp Asmed'e geçtim.

Orası da bayağı şık bir klinik, Dilek Hanım ile görüşme gerçekleştirdim.
Dilek Hanım 3.500 kök ekim yapılabileceğini ve finansterid kullanmamı istedi. Yalnız kendisi şu an ekim yapmak yerine 8 ay finansteride kullanıp öyle ekim için gelmemi önerdi. Böyle olunca ben de seneye Kasım ayının iş güçten dolayı benim için daha uygun olacağını düşündüm.
Dilek Hanım mikro motor ile ekmeyi bırakmış, mikro motorla 3.000'den fazla kökü düzgün çıkarmanın zor olduğundan bahsetti, ekibi de mikro motoru tercih etmemiş.
Bana tüm alanı kapatmayalım önerisi yaptı, arka tarafı duruma göre ikinci bir ekime bırakmayı tercih etti. Arka tarafı finansteridin de kapatabileceğini düşünüyor. Mikro motor ile ekimde saçlara istenildiği gibi yön verilemediğini, manuel ile ekimin daha doğal durduğunu söyledi. Manuel ekimi dünyada 4 klinik yaptığını söyledi, bilmiyorum ne kadar doğru, bunlardan birinin de Asmed olduğunu söyledi. Göğüs kılı ve sakal tavsiye etmiyor, onların çıkma oranının düşük olduğunu söyledi. Doğallık için kafanızda soru işareti olmasın, saçınıza, cildinize, yüzünüzün hattına göre, doğru açıda ekim yapıyoruz dedi.
Dilek Hanım operasyona girdiğinde kanal açma ve planlamayı yapıyor, Dilek Hanım'ın ekimi greft başı 1 Euro.
Eğer bunları Koray Bey yaparsa greft başı 3 Euro alıyor, Koray Bey'in 1,90€ luk seçenek var, tepeyi açıyor, ön hattı yapıyor, planlamayı yapıyor. Arka kısımları dermatolog veya asistanı yapıyor.
Tepe kısmında Koray Bey çok başarılı dedi, eğer tepe çalışacak olsaydık Koray Bey derdim dedi.
Benim ekimimi Dilek Hanım kendinin yapabileceğini, ancak benden önce gelen hastaya direkt Koray Bey'i önerdiğini söyledi.
Eğer donör alanını iyi kullanırsak 1 sene sonra ikinci ekimi yapabileceğimizi söyledi.
Finansteride eğer 1. ayda yan etki yapmadıysa devamında yapmaz, eğer yan etki varsa 2. aydan sonra devam ediyorsa bırakmamı tavsiye etti.
Operasyon sırasında sedasyon yapabileceğini, kendisi için daha iyi olduğunu, kanamanın hiç olmadığını söyledi. (Ben sedasyon istediğimi söyleyince geçti bu konuşma)
Bana prp işlem sırasında mutlaka yapılması gerektiğini çünkü hassas bir tenim olduğunu söyledi.
Dermaroller yapmayı gelmeden 1 ay önce bırakmak gerektiğini, minoxidil kullanıyorsam 6 ay önceden kesmem gerektiğini söyledi.
Finansteride kullanırsan ne ekersem çıkar dedi.

Benim kendi yorumum ekimi bütçeden dolayı Koray Bey yerine Dilek Hanım'a yaptırmak yönünde oldu. Kendisi gayet ilgili ve nazik bir insan gibi gördüğüm kadarı ile. Hem Koray Erdoğan'a saç ekmiş biri, saçımı Koray Erdoğan'a eken ekti derim ortamlarda havam olur :P

Klinik gayet sakindi, Serkan Aygın'da ki Kızılay ekim yapıyormuş havası yoktu.

Dilek Hanım'ın çektiği çizgi aşağıdaki gibi.

Emre Efendioglu

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 28 Aralık 2023, 00:43:10 »
Peki bitti mi hayır, oradan da çıkınca endokrinoloji doktoruma gittim, insülin direnci için kontrolüm vardı.
Tam çıkmak üzereyken, saç ekimi konusunu açtım ve finansterid kullanımından bahsettim.
Kendisi çok ciddi şekilde karşı çıktı bu duruma.
Finansteride kullanmak tehlikeli iş, sistemik ilaç kullanıyorsunuz karaciğer ile ilgili sorunlar çıkarabilir. Hele ömür boyu hiç kullanılacak ilaçlar değil dedi. Erkeklerde hiç yeri yok dedi, kadınlarda kullanıyoruz esas, hatta dermatoloğumun daha önce bana kullandırdığını duyunca şaşırdı, ben Ersoy ile (dermatoloğum) konuşayım dedim.
O saç gideceği yere gidecek, hiçbir ilaçla hiçbir şekilde engelleyemezsiniz dedi.
Prp tarzı özel bakımlara, vitaminlere tamam ama ömürlük sistemik ilaç, hele etkisi kalıcı olmayan ilaçlarda hiçbir manası olmadığını ve çok çok yanlış bulduğunu söyledi ama bana bıraktığını söyledi.
Finansteride öneren doktorun titri nedir, ona bakmak lazım dedi. Yani bir nevi doktorluğunu sorguladı, acayip anlamsız işler bunlar dedi. 20 Yılda 10 hastadan fazla hastama ben yazmadım bunu, bu kadar körlemesine, bu kadar rahat şekilde sen bu ilacı kullan denilmesini anlamıyorum, sorumluluk yok o hekimlerde, arkanıza bile bakmadan kaçın dedi :) Şaşırdım açıkçası.

Xpecia yan etki yapmaz dedi, 2-3 ay sabah 1 akşam 1 al dedi.
Ayrıca magnezyum 2 günde 1 kullan dedi, magnezyum değerlerim düşüktü. Onu istediğin kadar kullanabilirsin dedi.
D Colofer D vitamini haftada 2 alacağım 2 ay boyunca.
B12 haftada 1 alacağım.

Endokrinoloji bu kadar sert çıkınca finansterideye ben de en azından jel olarak finansteride kullanmaya karar verdim. Bunu da cildiyeye soracağım.

Şimdi de sıra beni 17 yaşından beri (18 yıldır) takip eden cildiye hekimimde. Ona sorularımı sorup aldığım cevapları buraya yazarım.
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2023, 00:51:05 Gönderen: Emre Efendioglu »

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 28 Aralık 2023, 09:51:46 »
Derli topluca tüm bilgilere nail olmuşsun kardeşim. Umarım en doğrusunu seçersin. İstersen birde Asuman hair ile görüş, forumu incelenersen çokça ekimleri mevcut.

Asmed planlaması bu arada daha mantıklı senin saçların için, önü bir hallet durumlara bak ve ikinci ekimi düşün.

Emre Efendioglu

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 28 Aralık 2023, 12:20:20 »
Evet Asuman Hair'i ben de duydum. Hatta ektiren bir arkadaşım da var.
Orayı önerme sebebiniz daha ekonomik olması mı yoksa ASMED'den daha iyi yapabileceğini düşündüğünüz için mi?

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 28 Aralık 2023, 12:47:35 »
Evet Asuman Hair'i ben de duydum. Hatta ektiren bir arkadaşım da var.
Orayı önerme sebebiniz daha ekonomik olması mı yoksa ASMED'den daha iyi yapabileceğini düşündüğünüz için mi?

Ben Asuman hair'e ektirdim, lakin bütçem daha iyi olsaydı ( ve ikinci ekim içinde yeterince bütçem olursa ) şu ana kadar edindiğim bilgiler, kendi şahsi deneyimim ve bu forumdaki sonuçları baz alarak Asmed de ekim yaptırırdım-yaptırırım.

Emre Efendioglu

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 28 Aralık 2023, 13:08:01 »
Siz asuman hairden memnun kaldınız mı?
Ekim başlığınız var mı?
Varsa girip inceleyeyim.
Bu aradan Asuman da finansteride kullandırıyor mu?

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 28 Aralık 2023, 14:05:40 »
Siz asuman hairden memnun kaldınız mı?
Ekim başlığınız var mı?
Varsa girip inceleyeyim.
Bu aradan Asuman da finansteride kullandırıyor mu?

Tüm sürecimi imza kısmımda yer alan bağlantıya tıklayarak okuyabilirsin kardeşim.

Emre Efendioglu

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 28 Aralık 2023, 18:06:06 »
Tüm sürecimi imza kısmımda yer alan bağlantıya tıklayarak okuyabilirsin kardeşim.

Okudum, okuduktan sonra ektirmekten korktum açıkçası.
Çünkü bayağı bir uğraşmışsınız, sonra dökülme devam etmiş. Sizin saçınız şu an bence iyi ama peki 10 sene sonra ne olacak? Ayrıca süreki biyotini, finansteriedi, minoxidili, xpeciası v.s uğraş dur olacak gibi.

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 29 Aralık 2023, 10:38:04 »
Okudum, okuduktan sonra ektirmekten korktum açıkçası.
Çünkü bayağı bir uğraşmışsınız, sonra dökülme devam etmiş. Sizin saçınız şu an bence iyi ama peki 10 sene sonra ne olacak? Ayrıca süreki biyotini, finansteriedi, minoxidili, xpeciası v.s uğraş dur olacak gibi.

Valla ekim saçlarım 10 sene dayansa öpüp başıma koyar, seve seve 2. ekime yol alırdım. 5.6 sene anca dayanacak gibi geliyor ( ki bazı takviyeleri kullanarak oda)

Ya bence insanlar şunu anlamıyor, biz saç hastasıyız. Belli bir yaşa kadar da bunun tedavisi belli yöntemler kullanarak biraz engelleyebilmek.

O yüzden kardeşim iyice bir araştır, aylarca düşün ve ona göre karar ver...

Facebook Twitter Instagram