Gönderen Konu: Nekroz mu? Uygulanan yöntem doğru mu?  (Okunma sayısı 1459 defa)

Mesut Uzelli

• Yeni üye
  • *
Nekroz mu? Uygulanan yöntem doğru mu?
« : 24 Aralık 2023, 14:22:39 »
Merhabalar, 15 Aralık 2023 tarihinde saç ekimi yaptırdım. 5500 greft ekildi ve safir fue tekniği uygulandı. Saç ekiminin yapıldığı gün, 1. gün, 6. gün ve bugünün yani 10. günün fotoğraflarını ekledim.
Nekroz gibi vakaların yaşanma durumunun olduğunu öğrendiğim gibi bende de siyahlık olduğunu fark edince saç ekim yaptırdığım yere saç ekiminin 5. gününde nekroz olabilir mi sorusunu sordum. Onlarda bana kan kurumuştur şeklinde bilgi verdiler. Ben bu cevaptan tatmin olmayınca saç ekiminin 6. günü kliniğe gittim. Herhangi bir olumsuz durum olmadığını ve madecassol krem kullanmam söylenildi. Eklediğim 6. günün fotoğrafı ise krem kullanmaya başlamadan önceki son durumu gösteriyor. 7. gün tekrar kliniğe uğradım. Siyah görünen bölgede hematon olduğu söylenildi. Etrafını temizleyip ve gözenekler oluşturup kan akışının daha fazla olması sağlanmaya çalışıldı ve kabuk döküm saç yıkama gününe kadar her gün saç yıkama sonrasında nitrolimgual sprey ve arkasından arnica krem uygulamam söylenildi. Ayrıca 1 ay boyunca kan sulandırıcı kullanmam gerektiği bilgisi verildi. 3 gündür bu şekilde ilerliyorum. Geldiğim son nokta ise 10. gün fotoğrafında yer aldığı gibi.
Benim merak ettiğim soru şu: bu bir nekroz mudur? krem ve spreyin yani çözüm yönteminin fotoğraflarda olumlu etkisi var gibi mi duruyor? 6. gün(krem kullanmadan önceki son durum) ve 10. gün fotoğraflarını kıyasladığımda ben iyileşme olup olmadığını anlayamıyorum. Bunu kliniğe sorduğumda kesinlikle ilerleme olduğu ve bu şekilde sprey ve kremi kullanmaya devam etmem gerektiği konusunda bilgi verdiler. Sizin bu durumda önerileriniz ne olurdu? Bu konuda uzman arkadaşların değerli yorumlarına çok ihtiyacım var. Destek olan herkese şimdiden çok teşekkürler.

pear24

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Nekroz mu? Uygulanan yöntem doğru mu?
« Yanıtla #1 : 25 Aralık 2023, 14:58:02 »
İddialı olmak istemem ama bence kesin nekroz bu ve deride travmalar var gibi görünüyor. İltihap da olabilir net değil. Bence hemen iyi bir dermatoloğa gidin.

Mesut Uzelli

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 25 Aralık 2023, 21:29:24 »
Son durum bu şekilde. Sprey ve krem kullandığımdan deri yüzeyi ıslak ve biraz farklı görünüyor. Yarın kabuk döküm yıkaması olacak. Sanırım sonrasında durum daha net belli olur diye düşünüyorum. Klinik ile de son durumu detaylı konuşacağım.

pear24

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 26 Aralık 2023, 00:11:11 »
Geçmiş olsun. İnşallah sorunsuz atlatırsınız.

Mesut Uzelli

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 26 Aralık 2023, 20:31:10 »
Kabuk döküm yıkama sonrası son durum bu şekilde. Silverdin ve furacin krem kullanmam söylenildi. Günlük fotoğraf ile takibi yapılacak. Son durum nasıl görünüyor acaba? Teşekkürler

Mesut Uzelli

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 28 Aralık 2023, 11:03:13 »
Merhabalar, 14. Gün. Son durum bu şekilde. Günlük olarak kan sulandırıcı, furacin ve silverdin kullanmaya devam ediyorum. Son durum hakkında yorum yapabilir misiniz rica etsem

Mesut Uzelli

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 02 Ocak 2024, 15:29:49 »
Merhabalar, 19. günde son durum bu şekilde. Flashlı ve flaşsız olarak 2 tane fotoğraf çektim. Son durumu yorumlayabilir misiniz rica etsem? Teşekkürler

Mesut Uzelli

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 06 Ocak 2024, 14:44:18 »
Merhabalar, 23. Gün ve son durum bu şekilde. Flashlı ve flassız olarak 2 fotoğraf ekledim. Yorum yapabilir misiniz rica etsem

Michigan

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 12 Ocak 2024, 16:01:03 »
Çok emin olmamakla birlikte nekroza benziyor ama saç kökleride gayet görünüyor o bölgede. anlayamadım. geçmiş olsun tekrardan. Ayrıca ekimini nerede yaptırdın?
  • Ekim Tarihi: 26/12/2023
  • Ekim Merkezi ismi AHMET TOSUN (THE HAİR CLİNİC)
  • Greft Miktarı 5.100
  • Yaşınız 37
  • Medikal Tedavi Mossi Şampuan, Mossi Hair Vitamin, Mossi Ozon Oil Serum, Solgar Biotin 5000mcg, HollandBarrett Hair Complex tablet, Biberiye yağı

Mesut Uzelli

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 13 Ocak 2024, 10:50:22 »
Merhaba, 29. Günde son durum bu şekilde. Yine flashlı ve flashsız iki fotoğraf ekledim. Şok dökülme başladı. Bölgede saç kökleri var ama hafif bir çukurlukta var. Silverdin ve furacini 23. Gün ilettiğim fotoğraf ile bırakabileceğim söylenmişti. Sadece kan sulanrıcıya devam ediyorum. Bugün de kontrole kliniğe gideceğim.

Mesut Uzelli

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 20 Ocak 2024, 15:08:12 »
Merhaba tekrardan, 36. Günde son durum bu şekilde. Ekilen saçların büyük bir çoğunluğu dökülmüş durumda.

Tyrion

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 27 Şubat 2024, 14:37:00 »
Merhabalar,
Son durum nedir acaba?

Mesut Uzelli

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 05 Mart 2024, 15:31:05 »
Merhabalar, dün çektiğim fotoğrafı ekledim. 81. güne ait. Yara olan bölgede hafif bir kızarıklık kaldı. Üzerinde ise şok dökülme sürecinde dökülmeyen 1-2 saç kökü mevcut.

M. SAYDAM

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 17 Mart 2024, 02:37:03 »
Merhabalar son durum nedir sizinkine benzer bir durum bende de oldu benim daha 47 gün oldu
  • Ekim Tarihi: 29.01.2024
  • Ekim Merkezi ismi Hair Kapadokya
  • Greft Miktarı 4400
  • Yaşınız 41

Mesut Uzelli

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 24 Mart 2024, 22:23:58 »
Merhaba, 101. gün. Son durumun fotoğrafını paylaşıyorum. Yaranın olduğu bölgede de saç çıkmaya başladı ama daha seyrek. Şu an yorum yapmak için daha erken gibi

Facebook Twitter Instagram