Gönderen Konu: Tecrübeli arkadaşların görüşlerini bekliyorum  (Okunma sayısı 345 defa)

Conqueror1453

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba
31 yaşımdayım son 3 senedir resimde görüldüğü üzere saçlarım çok zayıfladı. Hilal seklinde arkadan öne doğru orta kısım resimde kendi belli ediyor. Kafayı 0 a vurduktan sonra bu resmi çektim. Değerli arkadaşlar saç ekimi için erken mi yoksa biraz beklemekimiyim ? Bioxcin Forte sampuan kullanıyorum.

Siz degerli tecrubeli kardeslerimin gorusleri benim için çok önemli. Arkadaki Ekim icij alinacak saçlarda yanlardaki gibi kalın.

Her birinize değerli yorumları için teşekkür ediyorum.

Alper1

• Hero Member
Ynt: Tecrübeli arkadaşların görüşlerini bekliyorum
« Yanıtla #1 : 27 Mart 2024, 12:36:23 »
Fotoğraftan görüldüğü kadarıyla hala saçların var benim tavsiyem dut veya fin kullanman olur. Üstteki saçlarını çok güzel bir şekilde kalınlaştıracak belki ekimden vazgeçecek duruma bile gelebilirsin zaten ekim yaptırsan bile fin veya dut kullanmadığın müddetçe şuan olan saçlarında dökülecek ve sadece ekim yapılan kısımlar kalacak bu yüzden kötü bir görüntü oluşacak.
Şampuan dökülmede pek bir işe yaramıyor maalesef çünkü herhangi bir sıvının kafa derisinin içine işlemesi için minimum 2 saat civarında kafada kalması gerekiyor fakat şampuan dediğimiz şeyi hemen sürüp yıkıyoruz o yüzden çok bir olayı yok.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimsel verilere dayanmaktadır.

Conqueror1453

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 27 Mart 2024, 15:39:09 »
Fotoğraftan görüldüğü kadarıyla hala saçların var benim tavsiyem dut veya fin kullanman olur. Üstteki saçlarını çok güzel bir şekilde kalınlaştıracak belki ekimden vazgeçecek duruma bile gelebilirsin zaten ekim yaptırsan bile fin veya dut kullanmadığın müddetçe şuan olan saçlarında dökülecek ve sadece ekim yapılan kısımlar kalacak bu yüzden kötü bir görüntü oluşacak.
Şampuan dökülmede pek bir işe yaramıyor maalesef çünkü herhangi bir sıvının kafa derisinin içine işlemesi için minimum 2 saat civarında kafada kalması gerekiyor fakat şampuan dediğimiz şeyi hemen sürüp yıkıyoruz o yüzden çok bir olayı yok.

Merhaba bahsettiğiniz dut veya fin nedir bir ilaç mı nasıl temin edebilirim ? Bilmediğikden soruyorum. Tesekurrler

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 27 Mart 2024, 16:22:23 »
Merhaba bahsettiğiniz dut veya fin nedir bir ilaç mı nasıl temin edebilirim ? Bilmediğikden soruyorum. Tesekurrler
Finasterid ve dutasterid bunlar erkekte saç dökülmesine yol açan DHT hormonunu baskılayan ilaçlardır. Erkekte önce ince minyatür saçları döküp yerine daha kalın saçlar çıkartıyor ve en önemlisi de dökülmeyi durduruyor. İkisininde çalışma mantığı aynı fakat dutasterid biraz daha kuvvetli bir ilaçtır fakat yan etkisi de finasteride göre daha fazladır.
Eczanelerde reçetesiz bir şekilde satın alabilirsiniz.
Finasteridin 1MG'lık versiyonu eczanede 1000TL civarına satılıyor fakat 5MG'lık hali 150TL civarında ek olarak yapmanız gereken şey 5MG'lık versiyonunu alırsanız ilacı 5'e bölüp kullanmanız gerekiyor yani 1MG'a denk gelmesi lazım yok onla uğraşmam derseniz de dediğim gibi 1000TL olan halini alabilirsiniz onlar hazır şekilde satılıyor bölmeye gerek olmuyor.
1000TL olanının ismi propecia 150TL olanının ismiyse proscar.
  • Yaşınız 22

Conqueror1453

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 27 Mart 2024, 16:26:13 »
Finasterid ve dutasterid bunlar erkekte saç dökülmesine yol açan DHT hormonunu baskılayan ilaçlardır. Erkekte önce ince minyatür saçları döküp yerine daha kalın saçlar çıkartıyor ve en önemlisi de dökülmeyi durduruyor. İkisininde çalışma mantığı aynı fakat dutasterid biraz daha kuvvetli bir ilaçtır fakat yan etkisi de finasteride göre daha fazladır.
Eczanelerde reçetesiz bir şekilde satın alabilirsiniz.
Finasteridin 1MG'lık versiyonu eczanede 1000TL civarına satılıyor fakat 5MG'lık hali 150TL civarında ek olarak yapmanız gereken şey 5MG'lık versiyonunu alırsanız ilacı 5'e bölüp kullanmanız gerekiyor yani 1MG'a denk gelmesi lazım yok onla uğraşmam derseniz de dediğim gibi 1000TL olan halini alabilirsiniz onlar hazır şekilde satılıyor bölmeye gerek olmuyor.

Beni saçların bu hali memnun etmiyor. Saçlarımı tarayamıyorum. Şapka ile geziyorum. Kendimce çözümü Ekim olarak goruyorum. İlaç kullanıp da saçların mevcut hali ile şapka ile gezmek hicbirsey ifade etmez benim için.

Ekim için kaç greft gider güzel bir sonuç alabilir miyim ? Ve yaş 31 kaç senede daha beklemeliyim ?

Yorumunuz için tesekkurler

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 27 Mart 2024, 20:46:40 »

Beni saçların bu hali memnun etmiyor. Saçlarımı tarayamıyorum. Şapka ile geziyorum. Kendimce çözümü Ekim olarak goruyorum. İlaç kullanıp da saçların mevcut hali ile şapka ile gezmek hicbirsey ifade etmez benim için.

Ekim için kaç greft gider güzel bir sonuç alabilir miyim ? Ve yaş 31 kaç senede daha beklemeliyim ?

Yorumunuz için tesekkurler
İşte saçları mevcut halde bırakmıyor fin ve dut o yüzden tavsiye ettim. Google'da finasterid results diye aratırsanız orada ne demek istediğimi anlarsınız.
İlaç yerine yine de ekim isterseniz biraz beklemenizi tavsiye ederim çünkü tepede hala saç var ve onlarda dökülecek en son full dökülmüş halde giderseniz daha verimli sonuç alabilirsiniz. Kaç yaşına kadar beklemeniz gerekir tam emin değilim fakat 33'e  kadar muhtemelen o üst taraf gider komple.
  • Yaşınız 22

Conqueror1453

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 27 Mart 2024, 20:52:14 »
İşte saçları mevcut halde bırakmıyor fin ve dut o yüzden tavsiye ettim. Google'da finasterid results diye aratırsanız orada ne demek istediğimi anlarsınız.
İlaç yerine yine de ekim isterseniz biraz beklemenizi tavsiye ederim çünkü tepede hala saç var ve onlarda dökülecek en son full dökülmüş halde giderseniz daha verimli sonuç alabilirsiniz. Kaç yaşına kadar beklemeniz gerekir tam emin değilim fakat 33'e  kadar muhtemelen o üst taraf gider komple.

Bu da güneş ışığında görünen hali. Yanlar çok kalın orta kesim ince ve zayıf
. Allah herkesin şifasını versin

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 27 Mart 2024, 22:08:33 »
Bu da güneş ışığında görünen hali. Yanlar çok kalın orta kesim ince ve zayıf
. Allah herkesin şifasını versin

Hocam bence ekime hiç ihtiyacınız yok eğer fin veya dut kullanırsanız çok memnun kalacaksınız garantisini verebilirim. Hali hazırda çok saçınız var üstte.
  • Yaşınız 22

Conqueror1453

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 27 Mart 2024, 22:28:33 »
Hocam bence ekime hiç ihtiyacınız yok eğer fin veya dut kullanırsanız çok memnun kalacaksınız garantisini verebilirim. Hali hazırda çok saçınız var üstte.

Rica etsem tam adlarını ve mg yazarsaniz sevinirim

Conqueror1453

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 27 Mart 2024, 22:35:43 »
Tamam yukarıda gördüm Fin mu kullanayım dut mu  Alper bey

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 28 Mart 2024, 17:07:03 »
Tamam yukarıda gördüm Fin mu kullanayım dut mu  Alper bey
Dutasterid finasteride göre çok daha etkili fakat yan etki oranı daha fazladır. Benim tavsiyem finasterid alın.
  • Yaşınız 22

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 28 Mart 2024, 20:05:35 »
Dutasterid finasteride göre çok daha etkili fakat yan etki oranı daha fazladır. Benim tavsiyem finasterid alın.

|-onayisareti-| |-onayisareti-| |-onayisareti-|
Global Moderator

Conqueror1453

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 31 Mart 2024, 03:45:17 »
|-onayisareti-| |-onayisareti-| |-onayisareti-|

Saçlarımı kazitmistim biraz daha uzadı son görüntü bu biraz gölgede çıktı tabi. Yaş 31 kaç yaşımda Ekim yaptırmam sizce uygun olur. Yaş ilerledikce arkaya doğru kellesecegini düşünüyorum. Yorumunuz ve tecrübelerimiz için şimdiden teşekkürler

Conqueror1453

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 31 Mart 2024, 03:47:02 »

Teşekkürler

Conqueror1453

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 13 Nisan 2024, 03:51:07 »
Saçlarımı kazitmistim biraz daha uzadı son görüntü bu biraz gölgede çıktı tabi. Yaş 31 kaç yaşımda Ekim yaptırmam sizce uygun olur. Yaş ilerledikce arkaya doğru kellesecegini düşünüyorum. Yorumunuz ve tecrübelerimiz için şimdiden teşekkürler

Saçlarımın biraz uzamış halini sizinle paylaşıyorum. Birkaç soru da tecrübelerinizi dayanarak sormak istiyorum

1-) Dönör bölgesi Ekim için iyimi ?
2-) Saçlarımın ön kısmı çok zayıfladı ne zaman Ekim yaptırmam mantıklı olur yaş 31

Cevaplarsanız birazda öneride bulunursanız sevinirim.

Şimdiden Teşekkürler

Facebook Twitter Instagram