Gönderen Konu: Capixyl - Procapil - Redensyl vs. Minoxidil  (Okunma sayısı 832 defa)

polarity

• Yeni üye
  • *
Capixyl - Procapil - Redensyl vs. Minoxidil
« : 29 Mart 2024, 01:49:25 »
Capixyl - Procapil - Redensyl bu üçlünün minoxidilden iyi olduğunu gösteren çalışmalar vardı. Yerel piyasada böyle kombine bir ürün yok, bunu kendim evde hazırlayabilir miyim malzemelere nasıl ulaşırım kimya firmalarında zannetmiyorum bunları sattıklarını olsa bile doğrudan tüketiciye satmazlar, bu şekilde solüsyon yapabilecek eczaneci tanıdığı olan var mı? Aşağıda benzer içerikli ürünleri ekledim.

https://www.noon.com/uae-en/minimalist-18-hair-density-serum-with-procapil-capixyl-redensyl-anagain-baicapil-for-hair-fall-control-hair-growth-in-men-women/Z8C26C2727AED4FE55F06Z/p/

https://vandyke.in/product/hair-growth-actives-18/

İLİZAROV

• Sr. Member
Ynt: Capixyl - Procapil - Redensyl vs. Minoxidil
« Yanıtla #1 : 29 Mart 2024, 02:16:56 »
Redensly satılyıor türkiyede saç dökülme karşıtı sprey olarak

polarity

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 14 Nisan 2024, 01:42:29 »
doğrudur bana kombine hali lazım

oymakus

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 14 Nisan 2024, 05:42:18 »
Nasıl yok Hair 360 Growth Factors, rejuvans saç serumu, The Ordinary saç yoğunluğu arttırıcı multi peptide serum, redenhair vs.

polarity

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 14 Nisan 2024, 16:05:27 »
rejuvans'a baktım procapil yok diğer ikisi var, hair 360 growth'a baktım bu 3 bileşen de yok galiba tabi kimyasal adları farklıysa bilmiyorum, redenhair ürününde bu üçü de varmış siz kullandınız mı acaba tavsiye eder misiniz güvenilir mi yorumlar pek iyi değil? ordinary'de ise capixyl bulunmuyor ve çok pahalı. başka bir ürün tavsiyeniz var mı?

şu ürünü denemek istiyorum ama tr'de yapacak eczacı bulamadım.

https://hpihairshop.com/products/tailor-made-duo-zn-thymulin-ghk-cu

hair 360 growth'da da bu üç bileşen var sanırım kimyasal isimlerini kontrol ettim.
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2024, 16:12:51 Gönderen: polarity »

polarity

• Yeni üye
  • *
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2024, 20:42:21 Gönderen: polarity »

oymakus

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 14 Nisan 2024, 21:05:45 »
rejuvans'a baktım procapil yok diğer ikisi var, hair 360 growth'a baktım bu 3 bileşen de yok galiba tabi kimyasal adları farklıysa bilmiyorum, redenhair ürününde bu üçü de varmış siz kullandınız mı acaba tavsiye eder misiniz güvenilir mi yorumlar pek iyi değil? ordinary'de ise capixyl bulunmuyor ve çok pahalı. başka bir ürün tavsiyeniz var mı?

şu ürünü denemek istiyorum ama tr'de yapacak eczacı bulamadım.

https://hpihairshop.com/products/tailor-made-duo-zn-thymulin-ghk-cu

hair 360 growth'da da bu üç bileşen var sanırım kimyasal isimlerini kontrol ettim.

Öncelikle hair 360 growth sanırım o türklerin yaptığı bilimsel çalışmada kullanılan ürün. Bundan tam emin değilim ama aşağıda bıraktığım ürünün sitesinde direkt bilimsel çalışmanın linkini vermişler.

https://www.krcderma.com/bilimsel-sonuclar/

Bu şekilde düşünmemin diğer nedeni de sitede bulgular kısmında RCP (Hair 360 erkek sprey) diye yazması. Zaten çalışmada direkt bu ürün kullanılmasa da sorun değil çünkü içinde 3 bileşen de mevcut.

İkinci olarak türk sitelerinde satılan redenhairin orjinalliği konusunda benim de şüphelerim var. Çünkü orjinal sitesinde 50 euro ya satılan ürün bazı büyük türk satış sitelerinde 300-400 tl lere bulunabiliyor.
kaynak: https://www.redenhair.com/es/home/9-hair-regenerator-serum-forte-8437015641010.html

Üçüncüsü rejuvans içeriğinde sadece capxyl yok diğerleri var Dr. Bora Özel bu ürünü öneriyor youtube da videoları var ama kullanmak nasip olmadı bir de pahalı biraz.

Son olarak bu saydığım ürünler arasında muhtemelen en iyisi the ordinary inki ama nedense bizim ülkede çok pahalıya satılıyor yabancı sitelerde daha ucuz. Bunu almak isterdim ama bir türlü paraya kıyamadım çünkü burada cidden aşırı pahalı zaten satan bir iki yer görüyorum sadece.

oymakus

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 14 Nisan 2024, 21:56:10 »
Bilimsel isimlerini sormuşsun onları da ekleyeyim.

Redensyl: Glycerin (and) Aqua (and) Sodium Metabisulfite (and) Larix Europaea Wood Extract (and) Glycine (and) Zinc Chloride (and) Camellia Sinensis Leaf Extract den oluşur. (Etken maddeler Larix Europaea Wood Extract ve Camellia Sinensis Leaf Extract dir. Çay Yaprağı Ekstresi falan diye de geçebilir birden fazla ismi var.)

Procapil bileşimi: Butylene Glycol (and) Aqua (and) PPG-26-Buteth-26 (and) PEG-40 Hydrogenated Castor Oil (and) Apigenin (and) Oleanolic Acid (and) Biotinoyl Tripeptide-1. (Aldığın üründe Biotinoyl Tripeptide-1 varsa procapil vardır.)

Capixyl ise Acetyl tetrapeptide-3 diye geçer.

Yukarda attığın ürünlerden ise alopecia nın serumunu değil de şampuanını 6, 7 aydır kullanıyorum. Bunun yanında 2 ay kadar hair 360 serum, sonrasında HC Doping dökülme karşıtı bakım serumu kullandım. Hc doping den pek memnun kalamadım ki zaten içinde capixyl yoktu sanırım. Fiyatının uygun olması sebebiyle almıştım ama aynı markanın HC Care Complex bitkisel saç bakım kompleksi var ondan menunum saçları cidden kalınlaştırıp güçlendiriyor. Ayrıca çok daha doğal ve içinde yeşil çay falan da var hani şu redensyl bileşiğinin içinde bulunan yeşil çay ancak serum şeklinde değil de bildiğin yağ şeklinde saçta birkaç saat bekletmen gerekiyor. Bu arada benim de serumum bitti şu an o yüzden hair 360 almayı düşünüyorum tekrar. Şampuanda ise alopeica fena değildi %3 kadar procapil içeriyordu ama daha iyi şampuanların olabileceğini düşünüyorum. O yüzden paraya kıyıp procapil, rendsil, saw palmetto falan içeren trichos almayı düşünüyorum kullanan varsa yorumlarsa sevinirim bu arada.

Yeri gelmişken şöyle bir çalışma yapılmış onu atmasam olmaz. Redensyl ve saw palmetto ağırlı PRP nin procapil ağırlı PRP den daha faydalı olduğu tespit edilmiş.
https://www.cureus.com/articles/155356-a-comparative-study-of-topical-procapil-with-platelet-rich-plasma-therapy-versus-topical-redensyl-saw-palmetto-and-biotin-with-platelet-rich-plasma-therapy-in-the-treatment-of-androgenetic-alopecia#!/

Bunu neden attım çünkü bu 3 bileşiğin birlikte yer aldığı ürünleri kullanmak yerine procapil içermeyen ancak diğerlerini içeren ürünleri kullanmak isteyebilirsin. Ya da istersen procapili ayrı olarak kullanabilirsin çünkü bu 3 bileşiğin bir arada yer aldığı ürünleri Türkiye de bulmak oldukça zor üstelik böylesine bilimsel çalışma varken garip. Artık birlikte tek bir üründe yer aldıklarında daha az mı etkili oluyor faydaları mı azalıyor orasını bilemiyorum. Ama ille de bu 3 etken maddeyi de birlikte alacağım dersen kolayca bulabileceğin yukarda yazdığım ürünlerin yanında şu siteyi de inlemeni tavsiye ederim ancak burada yer alan serumları bulman biraz zor olabilir yine de faydalı bilgiler var işine yarar.
https://www.hairlosscure2020.com/redensyl-capixyl-procapil-and-baicapil/

Senin de benim gibi bu 3 etken maddeye ağırlık verdiğini düşündüğüm için bu kadar kadar detaylı yazıyorum :)
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2024, 22:09:50 Gönderen: oymakus »

polarity

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 14 Nisan 2024, 22:08:41 »
ben de bu çalışmadan görmüştüm. https://www.hilarispublisher.com/open-access/a-comparative-study-between-topical-5-minoxidil-and-topical-redensyl-capixyl-and-procapil-combination-in-men-with-androg.pdf

en mantıklısı hair 360 sprey sanırım, bir de growth olanı var bunun.

oymakus

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 14 Nisan 2024, 22:19:38 »
ben de bu çalışmadan görmüştüm. https://www.hilarispublisher.com/open-access/a-comparative-study-between-topical-5-minoxidil-and-topical-redensyl-capixyl-and-procapil-combination-in-men-with-androg.pdf

Zaten o attığım krcderma sitesinde altta "bu çalışmanın tam metni için lütfen tıklayınız" a tıklayınca senin bu çalışmaya yönlendiriyor, türkçeye çevrilmiş hali ki bizim türk hocaların yaptığı bir çalışma.

HAIR360 Growth Factors Booster ı kullandım sanırım yenilenmiş hali diğeri satılmıyor sanırsam. Biraz pahalı tabi ama saydığım diğer ürünlerle kullanınca tepe bölgesinde biraz kapanmanın olduğunu  farkettim o yüzden tekrar alacağım.

polarity

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 14 Nisan 2024, 22:37:12 »
Bilimsel isimlerini sormuşsun onları da ekleyeyim.

Redensyl: Glycerin (and) Aqua (and) Sodium Metabisulfite (and) Larix Europaea Wood Extract (and) Glycine (and) Zinc Chloride (and) Camellia Sinensis Leaf Extract den oluşur. (Etken maddeler Larix Europaea Wood Extract ve Camellia Sinensis Leaf Extract dir. Çay Yaprağı Ekstresi falan diye de geçebilir birden fazla ismi var.)

Procapil bileşimi: Butylene Glycol (and) Aqua (and) PPG-26-Buteth-26 (and) PEG-40 Hydrogenated Castor Oil (and) Apigenin (and) Oleanolic Acid (and) Biotinoyl Tripeptide-1. (Aldığın üründe Biotinoyl Tripeptide-1 varsa procapil vardır.)

Capixyl ise Acetyl tetrapeptide-3 diye geçer.

Yukarda attığın ürünlerden ise alopecia nın serumunu değil de şampuanını 6, 7 aydır kullanıyorum. Bunun yanında 2 ay kadar hair 360 serum, sonrasında HC Doping dökülme karşıtı bakım serumu kullandım. Hc doping den pek memnun kalamadım ki zaten içinde capixyl yoktu sanırım. Fiyatının uygun olması sebebiyle almıştım ama aynı markanın HC Care Complex bitkisel saç bakım kompleksi var ondan menunum saçları cidden kalınlaştırıp güçlendiriyor. Ayrıca çok daha doğal ve içinde yeşil çay falan da var hani şu redensyl bileşiğinin içinde bulunan yeşil çay ancak serum şeklinde değil de bildiğin yağ şeklinde saçta birkaç saat bekletmen gerekiyor. Bu arada benim de serumum bitti şu an o yüzden hair 360 almayı düşünüyorum tekrar. Şampuanda ise alopeica fena değildi %3 kadar procapil içeriyordu ama daha iyi şampuanların olabileceğini düşünüyorum. O yüzden paraya kıyıp procapil, rendsil, saw palmetto falan içeren trichos almayı düşünüyorum kullanan varsa yorumlarsa sevinirim bu arada.

Yeri gelmişken şöyle bir çalışma yapılmış onu atmasam olmaz. Redensyl ve saw palmetto ağırlı PRP nin procapil ağırlı PRP den daha faydalı olduğu tespit edilmiş.
https://www.cureus.com/articles/155356-a-comparative-study-of-topical-procapil-with-platelet-rich-plasma-therapy-versus-topical-redensyl-saw-palmetto-and-biotin-with-platelet-rich-plasma-therapy-in-the-treatment-of-androgenetic-alopecia#!/

Bunu neden attım çünkü bu 3 bileşiğin birlikte yer aldığı ürünleri kullanmak yerine procapil içermeyen ancak diğerlerini içeren ürünleri kullanmak isteyebilirsin. Ya da istersen procapili ayrı olarak kullanabilirsin çünkü bu 3 bileşiğin bir arada yer aldığı ürünleri Türkiye de bulmak oldukça zor üstelik böylesine bilimsel çalışma varken garip. Artık birlikte tek bir üründe yer aldıklarında daha az mı etkili oluyor faydaları mı azalıyor orasını bilemiyorum. Ama ille de bu 3 etken maddeyi de birlikte alacağım dersen kolayca bulabileceğin yukarda yazdığım ürünlerin yanında şu siteyi de inlemeni tavsiye ederim ancak burada yer alan serumları bulman biraz zor olabilir yine de faydalı bilgiler var işine yarar.
https://www.hairlosscure2020.com/redensyl-capixyl-procapil-and-baicapil/

Senin de benim gibi bu 3 etken maddeye ağırlık verdiğini düşündüğüm için bu kadar kadar detaylı yazıyorum :)

detaylı cevaplar için teşekkürler. bu tarz ürünleri ülkede yok o yüzden kendimiz veya eczacı hazırlar mı diye sormuştum kaldı ki bunu hazırlayacak eczacı da yok olan ürünlerin ise içeriği hakkında endişeler var her şeyin kalitesiz ve kısır olduğu bir ülkede yaşıyoruz maalesef.

İLİZAROV

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 14 Nisan 2024, 23:42:10 »

Hair 360 ın topikal büyüme uyarıcısı olarak deriye işleyen ana madde ne var içinde  tam olarak ? bu serumu daha önce hiç duymadım.

polarity

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 15 Nisan 2024, 14:09:45 »
Hair 360 ın topikal büyüme uyarıcısı olarak deriye işleyen ana madde ne var içinde  tam olarak ? bu serumu daha önce hiç duymadım.

şirketten gelen maili paylaşayım.

"’Hair360 Growth Factor’’ büyüme faktörleri ile desteklenen yeni formül ile saç dökülmesinin önlenmesine yardımcı olur ve saç gelişmesine yönelik destekte bulunur.

Growth Faktör (Büyüme Faktörü) Nedir?
Vücudumuzda bulunan Büyüme Faktörleri (Growth Factor- GF) direkt hedeflediği dokuda büyüme emri verirler.
Saç dökülmesinde doktorlar tarafından uygulanan PRP yönteminde de esas saça verilen içerikler yine kendi kanımızdan ayrıştırılan bu Büyüme Faktörleridir (GF)’lerdir.
Formülde bulunan bu içerik saç dökülmesini önlemede destekleyicidir.

‘’Hair360 Growth Factor’’ daha etkili ve yeni nesil saç dökülme karşıtı, maximum etkili ürünümüzdür.

Ürünlerimize Trendyol ‘’Nişantaşı Medikal’’ mağazamızdan ya da bu mail adresi üzerinden ulaşarak sipariş oluşturabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileğiyle…"

İLİZAROV

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 15 Nisan 2024, 15:41:23 »
şirketten gelen maili paylaşayım.

"’Hair360 Growth Factor’’ büyüme faktörleri ile desteklenen yeni formül ile saç dökülmesinin önlenmesine yardımcı olur ve saç gelişmesine yönelik destekte bulunur.

Growth Faktör (Büyüme Faktörü) Nedir?
Vücudumuzda bulunan Büyüme Faktörleri (Growth Factor- GF) direkt hedeflediği dokuda büyüme emri verirler.
Saç dökülmesinde doktorlar tarafından uygulanan PRP yönteminde de esas saça verilen içerikler yine kendi kanımızdan ayrıştırılan bu Büyüme Faktörleridir (GF)’lerdir.
Formülde bulunan bu içerik saç dökülmesini önlemede destekleyicidir.

‘’Hair360 Growth Factor’’ daha etkili ve yeni nesil saç dökülme karşıtı, maximum etkili ürünümüzdür.

Ürünlerimize Trendyol ‘’Nişantaşı Medikal’’ mağazamızdan ya da bu mail adresi üzerinden ulaşarak sipariş oluşturabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileğiyle…"
Serumların satın alınacağı yerler neresi ? copy paste link atsana

İLİZAROV

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 15 Nisan 2024, 15:42:28 »
Serumların satın alınacağı yerler neresi ? copy paste link atsana
Satış yapan yer yok şuan bakıyorumda bulamadım

Facebook Twitter Instagram