Gönderen Konu: 17 Yaş Kelleşme  (Okunma sayısı 341 defa)

yusuf karakoca

• Yeni üye
  • *
17 Yaş Kelleşme
« : 20 Nisan 2024, 17:42:14 »
Tam 1 Ay Önce 17 Yaşına Girdim Senelerdir Pek Dışarıya Çıkmadığım Ve Pek Vitamin Almadığım İçin Saçlarım Dökülüyordu Ama Geri Yerine Çıkıyordu Fakat 17 Yaşına Girdikten Sonra Daha Çok Dökülmeye Ve Daha Az Çıkmaya Başladı Saçlarım Bu Durumda Sizce Kelleşiyor Muyum İnşallah 18+ Olmadan Veya 18 Olmadan Veya 12. Sınıf Olmadan Kelleşmem Birde Yayıncılık Hayalim Var En Azından 1 Bilemedin 2 Max 3 Sene Saçlı Bir Yayıncı Olmak İstiyorum (Fotoğraflar Kötüyse Kusura Bakmayın)

Alper1

• Hero Member
Ynt: 17 Yaş Kelleşme
« Yanıtla #1 : 20 Nisan 2024, 22:08:20 »
Ben bir sıkıntı göremedim saçların gayet iyi durumda. Eksik vitaminlerin varsa hallet ve stresten uzak dur.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimsel verilere dayanmaktadır.

yusuf karakoca

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 20 Nisan 2024, 22:16:48 »
Vitamin olarak ne önerirsiniz

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 20 Nisan 2024, 23:47:09 »
Geleceğin yayıncısı kardeşim :). Şimdilik saçlarında bir problem yok. Kafanıza göre de vitamin kullanmayın. Ergenlikten sonra bazı kişilerde saç dökülmesi değil ama olgunluk çizgisiden dolayı saçlar bir miktar ön çizgi de gerileyebilir. Eğer agresif bir dökülme başlangıcı yoksa her erkekte olabilecek bir durumdur bu ve gayet normaldir. Siz de şuan olgunluk çizgisi de gözükmüyor. Saçlarınızı düzenli yıkayıp, iyi bakarsanız şimdilik bir sorun yok.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

yusuf karakoca

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 20 Nisan 2024, 23:57:24 »
Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim

Burak Bey

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 13 Temmuz 2024, 15:26:28 »
Saçlar sağlıklı görünüyor kardeşim. Küçük bir kan testi yaptırarak varsa eksikliği olan bir vitamin (Demir, D-vitamini, vb.) takviye alarak veya beslenmeni zenginleştirerek yola devam ;)

Kant

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 14 Temmuz 2024, 22:04:00 »
Beyler herkes profesör gibi yanıt veriyor saçını sağlıklı görmeniz genetik dökülme olmayacağı anlamına gelmez kanun gibi yanıt veriyorsunuz sıkıntı görmedim diye nerden bilebilirsiniz ki ? Agrasif şekilde dökülmeye başlarsa 3 ay içinde o saçlar ne hale gelir..
Bizzat kendi yeğenlerimden biliyorum 23 yaşına kadar saçları o kadar gürdü ki 25 yaşına geldiğinde kelden hallice oldular dökülme tipine strese uykuya tiroide bir sürü faktör var bu kadar emin konuşmayın doktorların bile bir işe yaramadığı bir alan bu insan genomu ile tam olarak oynanamıyan 21. YY da yaşıyoruz

yusuf karakoca

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 14 Temmuz 2024, 22:07:18 »
Hocam haklısınız ama fotoğrafta sağlıklı mı sağlıksız mı

Kant

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 14 Temmuz 2024, 22:13:21 »
Şuan için sağlıklı ama genetik olarak yatkınlık varmı? Baba da dayı da felan mesela babam kel amcamın biri kel diğer iki amcamın saçı 55 yaşında baya gür dökülme imkanı yok öz kardeşler.
Demek istediğim şuan herşey normal olabilir genetik dökülmen varsa  örneğin 25 yaşında başlar 1 ayda kafan kel kalabilir tamamen genetikle alakalı

yusuf karakoca

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 14 Temmuz 2024, 22:20:57 »
Babamın yanları dökülmüş ve ortaları seyrelmiş durumda ve tepe noktası da seyrelmeye başlıyor ama 59 yaşında onun dışında abimin saçlar gür dayımın saçlar gür amcalarım kel

Kant

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 14 Temmuz 2024, 22:44:02 »
İşte şanslıysanız dökülmeyen birine çeker kardeşim benden 5 yaş küçük kel kaldı 26 yaşında benim halen saçlarım var çok önlem alarak bir şekilde koruyorum.
Genetik olarak vurursa anlarsın zaten

yusuf karakoca

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 14 Temmuz 2024, 22:54:22 »
Genetiğe bir çözüm yok mu hocam

Kant

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 15 Temmuz 2024, 01:06:52 »
 Genetiğe çözüm olsa herkes bildirdi bunu kel kalmazdı kimse.
Sadece dökülmeyi bir nebze engelleyen dht baskılayan ilaçlar mevcut, o ilaçlarda olan saçı kişiye göre korur korumaz olay bundan ibaret.
Kafası tamamen açılmış genetik dökülmüş birisini saç ektirme dışında medikal tedavi yağ tedavileri yaparak saçları gelen birisini gördünüz mü?
Ben şahsen görmedim bu iş bilim dünyasının genlerle insan genomu üzerinde oynama yapması ile düzelebilir gibi görünüyor

yusuf karakoca

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 15 Temmuz 2024, 01:09:22 »
Haklısınız hocam öyle olmasa Jeff bezos gibi adamlar kel olmazdı

Facebook Twitter Instagram